Наприкінці 1916 року, коли династія Романових доживала останні тижні, один з лідерів думської опозиції Мілюков виступив з промовою. У ній він перераховував усі помилки та зловживання царського уряду і закінчив виступ фразою, яка стала крилатою: «Що це – дурість або зрада?»

Аналогічне запитання вже декілька днів задають в соцмережах деяким вінницьким політикам, які вплуталися у дуже неприємну історію.

Так, декілька Телеграм-каналів, які висвітлюють громадсько-політичне життя Вінниччини, звернулися увагу на те, що 31 серпня мер Вінниці, голова обласної ради та їхній партійний лідер – екс-прем’єр-міністр опублікували на власних сторінках у соціальних мережах у месенджерах емодзі-ребус у стилі Андрія Єрмака з натяком на початок виробництво БПЛА у Вінницькій області.

 

Війська партійних «ботів», яке отримало не зовсім зрозумілі методички, взагалі почало у коментарях до даних публікацій поширювати версію, що таке виробництво уже почалося. А тому, мовляв, зазначені функціонери перебувають у тренді, коли і випуск БПЛА, які дуже потрібні на фронті, налагодили, і в інформаційному просторі зуміли розігнати оптимістичну хвилю.

Радість від скоєного тривала менше доби – до ночі на 1 вересня, коли окупанти запустили «Калібри», один з яких влучив у приватне підприємство на території колишнього Калинівського району. Є постраждалі і збитки.

Читати: Одна з ракет влучила в об’єкт на Вінниччині

Втім, вінницьких політиків це не зупинило, і наступного дня, ігноруючи небезпеку для масового виробництва, ті самі особи оголосили в соцмережах конкурс на найкращу назву для «вінницького безпілотника».

Штучний інформаційний привід, покликаний збільшити актив політиків в месенджерах і соцмережах та посилити у вінничан відчуття дотичністі політиків до військової тематики, організовано підтримала мережа анонімних інтернет-сайтів вказаних політиків та низка лояльних до них інформаційних ресурсів. 

Про штучний характер інформаційного поширення інформації з ознаками замовного PR свідчить ідентичний текст, слово в слово, на різних, ніби не пов’язаних між собою сайтах.

Виконавці втім не надто напружуються і лише трохи поміняли назву тексту. А ще не забували рекомендувати переходити на телеграм-канал колишнього високопосадовця. 

Не зупинило місцевих політиків і обурення мешканців Вінницької області, які не соромились висловлюватись в коментарях під дописами однопартійців.

Негативні коментарі, звісно, швидко зачищались, але загальні настрої вінничан було неважко.

Можливо (і це знову ж припущення), подібний сплеск інформаційної патріотичної активності був пов’язаний з тим, що одна з депутаток обласної ради ✹ЗМІ називають прізвище дружини заступника голови облради Ігоря Івасюка, Ірину Івасюк ред. що представляє партію, до якої належать й зазначені вище особи, втрапила в халепу, будучи затриманою за кермом автівки у нетверезому стані.

Читати: У Вінниці, під час комендантської години зупинили нетверезого депутата облради

Тож даній політичній сили дуже була потрібна «перемога», щоб переключити увагу з скандальних вчинків своїх однопартійців на «добрі справи».

Але вийшло, як бачимо, вкрай незграбно.

Повертаючись до початку цієї публікації, висловимо ще одне припущення. Все, сказане й зроблене, звісно, не є «зрадою». Але те, що велика кількість радників, політтехнологів, прес-секретарів та інших, які оточують вінницької чиновників і політиків, могли б порадити зробити їм щось доречніше – факт.

А так на порожньому місці виник не лише інформаційний конфуз, а й пряма небезпека в оборонній сфері країни і мешканців нашої області.

Під час війни особам, які займають серйозні посади, слід було б відповідальніше ставитися і до своїх слів, і до вчинків.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net