Президентські вибори на Вінниччині. Ч. 2

ЦВК почала реєструвати перших кандидатів у Президенти України. Станом на 13 січня 2019 року таких зареєстровано 5 осіб. Ще з десяток політиків подали відповідні документи до Центрвиборчкому.

Про це повідомляють, переважно, партійні ЗМІ. Однак інші не «підхоплюють» – не цікаво. Або обмежуються стислими офіційними повідомленнями.

Спочатку ми мали наміри присвятити цю частину огляду початкової діяльності учасників президентських перегонів у Вінницькій області – розгортанню штабів, кадровому потенціалу місцевих команд, першим залпам інформаційних війни.

Але писати, поки що, особливо немає про що. Зачатки виборчих штабів, дійсно, почали формуватися, однак, виходячи з багаторічної практики, можна спрогнозувати, що у переважній більшості тих, кого начебто затвердили, за декілька днів / тижнів поміняють на інших. Дехто піде сам, хтось – згорне роботу, а інші, навпаки, активно стартуватимуть тоді, коли вже буде пізно.

Біг-борди з політичною рекламою, так, висять. Проте і тут немає про що писати – усі і так її бачать.

Місцеві партійні структури мляво агітують, порушуючи при цьому виборче законодавство. «Опора» ябіднічає.

Офіційні партійні Інтернет-сторінки, до речі, дуже оригінально сповіщають про початок агітаційного процесу. І лише лінощі конкурентів не дають можливості висміювати стиль їх написання. Так, ВО «Батьківщина» сповіщає:

«Як повідомляє прес-служба Вінницької обласної парторганізації, у декількох, найбільш людних місцях міста, партійці встановили намети, до яких підходили всі охочі. Вони БЕЗКОШТОВНО отримували вітальні листівки, календарі та іншу сувенірну продукцію».

Вітальні листівки і безкоштовно. Слава ЮВТ!

Можна було б написати про візит до Вінниці Петра Порошенка з Томосом, невже ви думали, що ми його не помітили? Але про це і так всі писали. Інформаційний привід, дійсно, був, проте, все ж, здається, кардинально на ситуацію він не вплинув. Це не новий технологічний підхід, а продовження уже обраної стратегії. Яка поки що не принесла особливих успіхів.

Скандалів – так, вистачає. А ось, щоб церковні питання конвертувалися у рейтинг, поки що не видно. Навпаки, подекуди мобілізаційні якості демонструють як раз опоненти ПЦУ.

Та й непросто зрозуміти логіку укладачів маршруту Президента по Вінниччині, коли його з історичного, за словами організаторів, релігійного заходу, де було багато промов про духовну єдність та сакральну унікальність України, повезли на гумористичний фестиваль у Калинівці.

Більшу користь приносить тихенька і ненав’язлива «джинса», яку досвідчені у медіа-сфері кандидати тиражують у місцевих ЗМІ.

Єдиним з кандидатів в президенти хто за останній тиждень посилив свої позиції на Вінниччині став Гриценко. Як, де і коли? Побачимо.

Подивимося на ще один цікавий факт. На даний момент жоден з народних депутатів та місцевих ЛОМів не виступив з категоричною заявою, що він підтримує того чи іншого кандидата у президенти. Усі чекають. І заробляють непогані гроші.

А навіщо сваритися з усіма потенційними переможцями?

Відсутність у публічному просторі народних депутатів виправдовує те, що більшість з них досі перебувають у закордонному виборчому окрузі. Хоча дехто голос подає. З цікавими заявами, про Президента і Прем’єра.

Що ще можна сказати? На Вінниччині буде створено 8 територіальних виборчих округів.

Мерія Вінниці визначила місця для агітації.

На цьому, у принципі, все. Команди «На старт!» й «Увага!» уже пролунали.

Максимум до останньої декади січня ми почуємо – «Марш!».

 

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net