Список жертв інформаційної дискредитації у Вінницькій області поповнив Зеленський

В Україні стартувала виборча кампанія. Деякі претенденти на крісло президента почали її з низького старту, інші вже впевнено вирвались уперед. Серед таких Юлія Тимошенко та Володимир Зеленський.

Саме вони лідирують в соціологічних рейтингах , як на загальнонаціональному рівні так і на рівні Вінницької області, згідно досліджень соціологічної групи «Рейтинг».

Зазначимо, що високий рівень Юлії Тимошенко можна пояснити не лише суспільно-політичною ситуацією в країні, але й активною роботою лідера «Батьківщини» та її команди задовго до початку офіційної виборчої компанії.

Грудень, останній місяць перед офіційним початком виборчої компанії підтвердив це.

Юлія Тимошенко єдиний політик, чия присутність на сторінках друкованих видань Вінницької області була стабільною, особливо якщо говорити про районні газети.

В грудні місяці позитивна інформація про Юлію Володимирівну в «районках» з’являлась 30 разів, в той час як негативна – лише 4.

“Що депутати хочуть запитати у Юлії Тимошенко”?, а саме так називалась критична стаття в якій мова йшла про голосування лідерки фракції «Батьківщини» у Верховній Раді, з’явилась в таких виданнях, як «Літинський вісник», «Вісті Тепличчини», «Життєві обрії» та «Прибузькі новини».

Якщо говорити коротко, то факти викладені у цій статті мають місце та ставлять чимало запитань щодо реальності меседжів та обіцянок Юлії Володимирівни. Стаття аргументована. Але, противникам «батьківщинівки» не вистачило чи то грошей, чи то звичайної наполегливості, щоб донести інформацію до виборців. І це при тому, що редактори зазвичай, не відмовляють рекламодавцям.

Адже тіж такі газети, які намагались поставити «незручні» питання Тимошенко разом з тими, хто такі питання не ставив – «Трудова слава». «Прапор перемоги», «Вісник Козятинщини». «Наше Придністров‘я», «Обрії Оратівщини», «Піщанські вісті». «Чечельницький вісник» – майже щотижнево «надавали слово», тобто площу, лідерці біло-сердешних.

А саме, для того, щоб Юлія Тимошенко привітала подолян з Новим Роком та Різдвом Христовим, запропонувала нову програму для молоді та, заручившись думкою німецького політолога Андреса Умланда, «потужною» інформаційною атакою накрила своїх політичних суперників.

Та на війні, як на війні. Чи то партійна прес-служба не догледіла, чи інших політологів не знайшлося, але з Андресом Умландом лідерка «Батьківщини» дещо помилилась.

Андрес Умланд який вважає, що «президентсво Юлії Тимошенко дає Україні шанс» – а саме так називається стаття- є фігурую неоднозначною.

Пан Умланд фахівець з питань російського ультранаціоналізму та авторитаризму , європейського неофашизму та порівняльної демократизації.

Журналісти, в тому числі і вінницькі, мали можливість спілкуватись з паном Умландом. І якщо говорити про особисті враження, то він гарно орієнтується в питаннях розвитку демократії, починаючи з часів древньої Греції, добре розуміється на теоретичних, але не практичних питаннях.

У вікіпедії також зазначено, що Андрес Умланд є членом Міжнародного дискусійного клубу «Валдай». «Валдай» – це той самий клуб, який було створено у Великому Новгороді в 2004 році. Щорічно Володимир Путін виступає в рамках цього клубу і «штовхає» свої полум‘яні промови про майбутнє світу. Зокрема останнім шедевром російского президента була промова про те, «що навіщо нам такий світ, в якому не буде Росії».

Безумовно, Умланд, як фахівець з російського ультранаціоналізму, має фаховий інтерес на «Валдаї». А от який інтерес мають росіяни щодо Андреса Умланда?

Та чи потрібні нам, українці, рекомендації такого пана? Чи рекомендують наші політологи американцям, чи китайцям, чи казахам, який президент дає їм шанс, а який ні.

Та це вже питання «великої політики», ми ж повертаємось до вінницьких ЗМІ та досліджуємо, кого вони активно піарили.

Друге місце за кількістю публікацій зайняв Володимир Зеленського. Скажімо так, конкуренти Зеленського не пошкодували грошей на цілу шпальту майже в кожній районній газеті. Ну дуже вже відверто брудна стаття про Володимира Зеленського в грудні з’явилась на сторінках вінницьких «районок» аж 20 раз. Майже у всіх райцентрах. Виключення, напевне, зробили редактори, які пошкодували віддавати цілу полосу під «Зеленського».

Газета «не гумова», тож за браком місця, а в грудні воно було на розхват, та про всяк випадок, або відмовились від сумнівної чорнухи сповідуючи журналістські стандарти, або симпатизуючи майбутньому кандидату в президенти. Правда, деякі редактори знайшли вихід – надрукували статтю на окремій вкладці. Напевне, витрати були виправданими.

Нагадаємо, раніше лідерами по брудним статтям в області були Гриценко та Тимошенко, тепер до них додалось ще і прізвище відомого артиста.

Насамкінець назвемо прізвища політиків, які також іноді з’являлись на сторінках районних газет – Анатолій Гриценко, Олег Ляшко та чинний президент Петро Порошенко. Статті про Томос та автокефалією пройшли червоною ниткою по усім вінницьким виданням.

Олена Семко

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net