Минулий тиждень на рівні Вінницької області можна було б відзначити не стільки насиченістю політичними новинами, скільки їх відсутністю. Якби не одна столична новина на самому початку тиждня: Прем’єр-міністр України, екс-мер Вінниці, екс-віце -прем’єр, екс-спікер парламенту, Володимир Гройсман заявив, що візьме участь у виборах до Верховної Ради. І, звісно, справа тут зовсім не у вінницькому походженні першої особи держави, а те, яким чином це рішення вплине на політичну мапу Україна і нашої області.
Те що похід на парламентські вибори Володимира Гройсмана стане однією з ключових подій нового політичного сезону поза сумнівом, а от який це буде мати вплив на регіональну політику, спробуємо спрогнозувати в наших наступних матеріалах. Слідкуйте за нашою стрічкою новин та в соціальних мережах.
Нагадаємо, що 23 лютого у Вінниці на площі Небесної Сотні був відкритий памʼятник загиблим майданівцям – Дерево Свободи. Напередодні з площі було демонтовано самовільно встановлене погруддя Шевченка.
За минулий тиждень не приїхав з Києва народний депутат Павло Кишкар, який оголошував погруддя своєю власністю та погрожував захищати його від посягань.
Промовчала вінницька «Батьківщина», представники якої (включаючи Щербаківську) брали участь у мітингах, намагаючись потрапити до стрічки новин. Не спалили себе декілька активістів (хоча й обіцяли), налаштованих битися за «Шевченка на площі» до останнього. Нудними і нецікавими виявилися «народні віче» з ультиматумами владі.
Самопроголошені «лідери думки» обмежилися образливими дописами у соціальних мережах, що, мовляв, Вінниця мала б «встати», але не «встала».
Справедливості заради слід сказати, що одна публікація на всеукраїнському рівні все ж побачила світ – львівської письменниці Галини Пагутяк: «Вінницька ганьба – Шевченка на задвірки».
Щоправда, пані стільки наплутала з фактами («Театральна площа», «центральна площа», «все місто зросійщене»), що її стаття швидше демотивувала прибічників «погруддя», аніж мобілізувала їх до подальшої боротьби.
Більше емоцій було під час мітингу пенсіонерів за підвищення пенсій. Але і там ситуація до «вибухової» не дотягувала.
Очевидно, що усі розуміли – бешкет у центрі міста справу підвищення пенсійного забезпечення не прискорить.
«Активісти», які раніше каламутили навколо будівництва кладовища на Сабарові і памʼятника на площі Небесної Сотні знайшли собі нову мішень. Тепер вони виступають проти будівництва сміттєпереробного заводу у Людавці. Туди оперативно виїхали депутати обласної ради Вигонюк і Скрипченко, які організували «попереджувальну» акцію з перекриттям дороги на Могилів-Подільський та Кишинів.
«В обох напрямках утворився рекордний затор із більше як 100 вантажних, легкових авто та маршрутних автобусів», – з гордістю сповіщали ЗМІ.
Тепер майже очевидно, що у собівартість будівництва заводу доведеться включати пункт: «Комунікація з активістами».
Триває епопея з «чекістським» минулим депутата обласної ради від «Батьківщини» Тетяни Редько. Нервово відреагувавши на публікацію про ймовірну співпрацю з КДБ, Редько розмістила у соціальних мережах істеричний допис, у якому обізвала усіх опонентів «агентами Путіна».
На що отримала ще одну публікацію, у якій, виходячи з аналізу її ж слів, її співпраця з КДБ підтверджувалася ще більш аргументовано.
Починають аналізувати вінницькі політичні реалії і на загальноукраїнських ресурсах.
На четвертому році панування «вінницьких», їх стали розглядати як певну політичну категорію. Щоправда, тут же йде застереження, що єдиної складної структури вони не утворюють, будучи, швидше, ситуативним об’єднанням.
На хабарі спіймано чиновника Вінницької ОДА. Перші особи області інформацію поки що не коментують.
У рейтингу впливовості мерів українських міст, за підрахунками журналу «Кореспондент» міський голова Вінниці Сергій Моргунов посів друге місце.
Діяльність мерів оцінювали представники дослідницьких організацій, політологи, журналісти та аналітики. На рейтинг вплинули, зокрема, економічні показники розвитку міст і рівень політичного впливу їх керівників.
Перше місце присудили меру столиці Віталію Кличку, а третє – міському голові Дніпра Борису Філатову. Хоча, якщо чесно, то першість столичного мера є доволі сумнівною. За останні роки Київ серйозно занепав. Повсюдно триває вулична торгівля, стоять тисячі МАФів, комфортно почувають себе забудовники, регулярними є проблеми з транспортом.
Завершився тиждень неочікуваними канікулами у навчальних закладах, які почалися після зниження «Газпромом» тиску на вході до української ГТС. Місцева влада, у принципі, виявилася готовою до такої ситуації. Але у соціальних мережах був помічений пост екс-нардепа Володимира Майстришина, який нагадав ї про минулі «проколи».
На Вінниччині закривають всі школи, аби зекономити газ! До цього влада Вінниччини протягом останніх 6 місяців, боролася з котельнею на деревянні трісці і перемогла – збудувавши при цьому нові газові котли, у тому числі.
Звертаю увагу чиновників із Вінницької ОДА:
у медмістечку Вінниці працює новозбудовані два котли Облтеплоенерго на газу по 2.5 МВт – цілодобово! А котельню ВІНТЕА 5 МВт яка поруч, на деревянні трісці – зупинили і обладнання стоїть, люди без роботи і паливо гниє. Могли би цей газ, який смалить Облтеплоенерго, передати у область і як мінімум 20 шкіл би обігріли, а батьки би спокійно ходили на роботу і не думали чим займаються їхні дітки вдома. І співробітники ВІНТЕА були би при роботі.
Здавалося б дрібниця, але неприємно.
Черговий виток «газової війни» надав інформаційний привід заявити про себе Олександру Домбровському.
Ще один нардеп-вінничанин Геннадій Ткачук виступив з незвично різкою заявою на адресу керівництва НБУ. Це підтверджує, що у стані «партії влади» не дочекавшись офіційного старту президентської кампанії, починають утворюватися «фракції», стосунки яких між собою є складними.
Ну, то високі матерії. На Вінниччині політика і політики до людей наближені. Депутат обласної ради, екс-«свободівець» Барцьось відзначився публічними погрозами у соціальних мережах.
Найбільш неприємно нагадав про себе виборцям народний депутат Іван Мельничук (14 округ, фракція БПП). Який інформаційної активності практично не проявляє. В ніч з суботи на неділю вщент згорів його ринок сувенірної продукції. Хоча прикметник на кштал “неприємно” скоріше підходить самому нардепу. Позаяк реакція соцмереж на новину про пожежу на ринку Мельничука на нашій офіційній сторінці у fb була більшою мірою протилежна:
При охопленні аудиторії близько 5000, що переглянула публікації в соцмережах, новина миттєво набрала багато різних лайків та репостів. Щоправда більшість з них були “супер” та “ха-ха”. Ще більш промовистими виявились зловтішні коментарі користувачів:
“Перша гарна новина за сьогодні”, “це лише початок”, “нарешті в Україні з’явився Зорро” ті інші.
Доволі тривожний дзвіночок для народного обранця.
Такою була вінницька політика на минулому тижні. Головне фото: сайт Депо. Вінниця. Зустрінемось рівно через тиждень – бережіть себе!
Завжди Ваш – Віталій Горковчук