У Ладижинській міській раді дозволили депутатам виступати на сесіях і на комісіях російською мовою.

Таку норму навіть внесли до регламенту ради, щоб дати можливість міському голові Валерію Коломєйцеву вести сесії на російській мові.

Як виявилось, багаторічний очільник міста, уродженець Хабарівського краю (Росія) Валерій Коломєйцев, практично не володіє українською мовою.

Ця ситуація обурила новообраних депутатів міської ради від “Партії Вінничан” і представники місцевої партії Іван Котик та Андрій Скакодуб звернулись зі скаргою до Уповноваженого із захисту державної мови з проханням привести регламент роботи Ладижинської міськради у відповідність до вимог Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

“Вчора спілкувався з Офісом Мовного омбудсмена з приводу приведення Регламенту роботи Ладижинської міської ради у відповідність до вимог Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».
Мова іде про те, що депутати від УСГ, Нашого Краю, За життя, СН, ЄС, Сила і Честь, затвердили Регламент міської ради за яким на сесіях в Ладижині може застосовуватись дві мови, російська та українська. Проти виступили лише два депутати, я та Іван Котик.
Моє звернення Уповноважений із захисту державної мови взяв до розгляду, тому Ладижинська міська рада має отримати подання про приведення регламенту у відповідність до норм законодавства України. Єдина мова, яка має використовуватись в Ладижинській міській раді -це українська!
Щодо інших норм Регламенту, то ми послідовно будемо приводити цей документ у відповідності до норм законодавства”, – пише депутат Скакодуб в соцмережі.
Депутат від місцевої партії Андрій Скакодуб

Цю інформацію підтвердило місцеве видання “Вежа”. Видання опублікувало результати поіменного голосування за відповідну норму регламенту про російську мову.

За такі зміни до регламенту проголосували майже всі новообрані місцеві депутати, включно з міським головою.

Голоси “проти” дали лише двоє ладижинських обранців від “Партії Вінничан”.

Незважаючи на те, що до міської ради пройшло достатньо багато партій, в тому числі такі, що начебто сповідують національні та патріотичні цінності, міський голова Валерій Коломєйцев практично має в раді політичну монополію.

«Крім мови, регламент має інші порушення. Не дає працювати нормально депутатам. Панує диктат. Усі завжди лише піднімають руки, мовчки голосують. Також розподілили по комісіях без урахування фаху. Я, юрист, потрапив у комісію по землі — у правову набрали спортсменів. Тому все робиться за вказівкою голови. Не існує ні електронних петицій, ні статуту громади, ні положень про місцеві ініціативи та інших механізмів участі людей у місцевому самоврядуванні, відсутня комунікація з громадою. Це треба виправляти», — додає депутат від місцевої “Партії Вінничан” Андрій Скакодуб.

На цю історію звернули увагу і всеукраїнські ЗМІ, такі як “НВ” та Gazeta.ua.

Прокоментували мовний конфлікт і у вінницькій партії, депутати якої підняли цю тему в публічному просторі.

Боротьба за Україну триває. Це потрібно пам‘ятати щодня, в кожно місті, селищі та містечку і не тільки на Вінниччині. Тема яку підняли наші депутати Андрій Скакодуб та Іван Котик дійшла не тільки до обласних, а й до центральних ЗМІ. Сподіваємось, що розголос допоможе встановити справедливість і законність, – заявили в “Партії Вінничан”.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net