Список Тимошенко. Вінниччина не в пріорітеті

Політична Арена Вінниччини починає публікувати докладний аналіз списків топ-10 політичних партій. Як відзначають соціологічні служби, реальні шанси на проходження в новий український парламент на сьогодні мають 5 політичних партій, ще декілька на межі прохідного бар'єру.

Партійна історія “Батьківщини” у Вінницькій області складна і дуже строката, зі зрадами, перебіжчиками, образами та політичними розбірками за продані місця тощо. Але давайте робити головну похибку на термін перебування в політиці політичної сили Юлії Тимошенко. Ніхто із згаданих нами в парламентському огляді не може похвалитись 17 річною історією існування своєї політичної сили.

Яке місце посідає Вінницька область в карті пріорітетів лідера “Батьківщини”?

Коментує директор Центру суспільно-політичного моніторингу “Вектор” Микола Філонов.

Незважаючи на те, що Вінницька область історично давала Юлії Тимошенко найбільшу підтримку по країні, з добре розгалуженою системою партійних агітаторів та партійців, в списках пріорітетів “Батьківщини”-2019 року наш регіон опинився практично в самому низу. Найвище місце в списку, якщо такий термін взагалі можна примінити до № 54, при рейтингу партії на рівні 7-8% – отримала партійна функціонерка Леся Мороз. З усіма квотами, з такими показниками Юлія Тимошенко отримає в парламенті блізько 20 мандатів. Ще одна публічна демонстрація байдужості до Вінниччини і навіть можливих репутаційних скандалів 63 місце депутата міської ради Вадима Кудіярова, який в свій час мав проблеми із законом і гучну медійну історію з ними пов’язану. На самих задвірках списку присутні жмеринчанка Оксана Калінська, заступник голови Козятинської районної ради Анатолій Задорожнюк і вірний “батьківщинівець” головний лікар Хмільницького санаторію Олександр Галаченко.

Причини такого ігнору до нашого регіону звісно відомі лише самій Юлії Тимошенко, але скоріш за все причини його лежать в іншій площині, ніж в того Петра Порошенка, який два десятиліття об’єктивно вважав Вінниччину політичною вотчиною.

Читати: Чим пояснити висування по округам осіб, прямо причетних та відповідальних за політичне фіаско Петра Порошенка в області?

По своїй суті вибори – це математика. Кількість галочок в бюлетені перетворюється на певну математичну величину, і, як кажуть, головне не те, як ти красиво, чи голосно/тихо вів кампанію, а який рахунок буде на табло. Якщо прагматично керуватись математичним розрахунком і порівняти кількість виборців Вінницької області – 1 237 732 з кількістю виборців рідної для Тимошенко Дніпропетровської області – 2 509 461. Більше ніж вдвічі. Додамо сюди важливу деталь, літній сезон проведення виборів, під час якого в аграрній Вінниччині з найбільшою питомою вагою мешканців сільської місцевості по країні, отримаємо й нижчу явку на дільниці.

Ставка на округи

На перший погляд може здатись, що основну ставку партія Тимошенко зробила на мажоритарні округи, ну взяти хоча б висування по 11 округу української співачки Анастасії Приходько.

11 округ місто Вінниця… П. Порошенко я їду!!

Posted by Анастасія Приходько on Sunday, June 23, 2019

Конкретно в цьому випадку чітко прослідковується хайповий тренд на медійні обличчя з шоубізнесу. До того ж в історії 11 округу в 2012 році був сенсаційний майже виграш кандидатки від “Батьківщини” Наталії Солейко, яка боролась з губернатором Олександром Домбровським. Але саму Приходько після участі в “Євробаченні” від Росії 🙂 з хітом “Мама” українці встигли підзабути. Дай на 11 округ того ж Олега Винника і вінницькі вовчиці занесли б його в Раду практично на руках. Але підтримкою Винника зміг заручитись лише майстер естрадного піару, за суміцництвом перший номер списку “Аграрної партії ” співочий ректор Михайло Поплавський. В цьому ж окрузі сталась показова ситуація з дублюванням кандидатів від однієї партії.

По 11 округу йде самовисуванкою депутатка міської ради від “Батьківщини” Ганна Давиденко. Теж до речі з недавніх пір співочий ректор.

?Ганна Давиденко: твій голос Вінниці у Верховній Раді.Ми втомилися скаржитися і чекати??‍♀️Час створювати щасливу країну??‍♀️ Вимагаймо поваги до себе??‍⚖️Борімося за своє майбутнє??‍♀️Ламаймо стереотипи??‍?Рушаймо до щасливого життя??‍♀️??‍♀️??‍♀️#ДА #ДАвиденко #ГаннаДавиденко

Posted by Hanna Davydenko on Saturday, June 29, 2019

Одна з самих активних представників партії Тимошенко у Вінниці ще з місцевих виборів прицілювалась на цей округ, але ця сама гіперактивність і зіграла з політикинею злий жарт. Справа в тому, що не гребуючи сумнівними методами в отриманні мандату депутатки місцевої ради і в хаотичній гонитві за будь-яким безсистемним піаром, нічого нерозуміючи в хитросплетіннях регіональних політичних розкладів та номенклатурних зв’язків Ганна Давиденко швидко прилаштувалась на стометрівку бігу по граблям. Отримавши декілька не дуже болючих, але резонансних репутаційних ударів, тим самим закрила собі шлях до партійного висування в окрузі. А той факт, що Ганна Давиденко знехтувала політичним рішенням Юлії Тимошенко про балотування на окрузі Анастасії Приходько можна вважати політичним розлученням депутатки з “Батьківщиною”, як доконаний факт, – переконаний експерт.

По 12 округу кандидаткою в народні депутати стала Людмила Ваколюк, яка поки що запам’яталась на цих виборах лише слабеньким плагіатом гасел “Зе команди”. 

13 округ злили під заможного нардепа?

По 13 округу у “Батьківщини” кандидата не знайшлось. І це при тому, що з 2012 року по мажоритарці – це був єдиний округ де перемагав кандидат від “Батьківщини”. Тоді на цьому окрузі переміг Микола Катеринчук, як єдиний кандидат від опозиції. Тут ми можемо впевнено говорити, про якісь товарно-фінансові відносини між учасниками процесу. Адже саме в 13 окрузі були зазвичай найвищі показники підтримки Юлії Тимошенко по країні. Чому б не підтримати того ж Сергія Матвіюка, члена партії “Батьківщина”, який пішов по округу самовисуванцем залишиться для нас таємницею. Але ненадовго. Під час виборів, будь який привід для політичного скандалу буде використано.

Вперше за всю свою партійну службу в партії “Батьківщина” сили на мажоритарному окрузі до Верховної Ради спробує і керівниця обласного осередку Людмила Щербаківська. Людмила Михайлівна, яка завдяки політичній діяльності встигла побувати заступницею голови ОДА та голови обласної ради безсумнівно пройде ще один щабель життєвого досвіду, який для неї може стати холодним душем. Балотується Людмила Щербаківська по 14 округу, сама очільниця “Батьківщини” родом з Жмеринського району, тому все логічно.

По 15 округу йде Дмитро Копера.

По 16 позмагається за відсотки голова районної ради від “Батьківщини” Володимир Сірант, по 17 Андрій Красніцкій. Аж на 18 мажоритарний округ закинула партійна доля Олега Мейдича. Певний час мешканець Вінниці, директор Калинівського молокозаводу, який і пройшов по Калинівці в обласну раду та став там керівником фракції “Батьківщина”, працював на 13 окрузі, але після презентації там потужного кандидата Олексія Кривопішина (екс-керівник залізниці, який на округ так і не пішов) Мейдич попав під ротацію і пішов на 18 округ, з якого вибив ще одну “батьківщинівку” Тетяну Редько.

Вже з самого початку кампанії моніторингові структури почали ловити Мейдича на роздачі пайків у вигляді курячих стегон та піци, але скоріш за все навіть розгалужена мережа “добрих справ” не допоможе “тимошенківцю” пройти в парламент, всьому виною резонансна медійна кампанія проти Мейдича, в якій його опоненти дуже детально розповідали про сумнівні факти з біографії Олега Мейдича.

Не висував свою кандидатуру по округу і голова бюджетної комісії обласної ради Геннадій Мазур, хоча починав працювати в цьому напрямку одразу після обрання обласним депутатом.

Підсумовуючи позиції “Батьківщини” в списках і округах можна сміливо припустити, в новому складі Верховної Ради від цієї політичної сили не буде жодного вінничанина, – переконаний Микола Філонов.