“Самопоміч” та “радикали” перші серед ренегатів. Аналіз списків

У виборчому списку парті Олега Ляшка лише один мешканець Вінницької області. Це Олександр Качур, екс-мер Немирова, колишній заступник голови Вінницької облради (звільнився з посади, склав мандат), колишній депутат міської ради Немирова (склав мандат), син нинішнього міського голови міста Немирів Віктора Качура. У вибочому списку його назвали, як “фізична особа-підприємець”, оминувши всі інші іпостасі Качура-молодшого. Його Олег Ляшко затвердив у списку під №19. Що дає примарні шанси стати депутатом у випадку подолання прохідного 5% бар’єру. Швидше за все – це була перша і остання парламентська каденція Радикальної партії.

Матеріал в тему: Чому Ляшко не потрапить до нової Верховної Ради

Останнє соцопитування групи “Рейтинг” за місяць до дня голосування дає партії колись перспективного Олега Ляшка лише 2,1% “Натягнути” ще 3% за місяць – impossible.

#Залізна_команда вже не та 😉

Розуміючи такі сумні політичні перспективи з партії нещодавно втік не хто небудь, а цілий голова фракції радикалів в обласній раді – Сергій Кривешко. І пішов балотуватись від партії “нових облич” Ігоря Смешка по 12 “порошенківському” округу – місто Вінниця, Вінницький район.

Ще один з найближчих соратників керівника обласного осередку у Вінницькій області адвокат Сергій Павлюк побив горшки з Віктором Качуром і пішов самовисуванцем по… ріднесенькому округу родини Качурів – 18. На цьому ж окрузі балотується єдиний в області кандидат мажоритарник від “Радикальної партії”, не менш скандальник заступник голови обласної ради, друг дитинства Олександра Качура – Михайло Кременюк. 

Матеріал в тему: Скандальні немирівські “радикали” хочуть потрапити до Верховної Ради за бюджетні гроші

Ось така сумна доля спіткала Олега Ляшка у Вінницькій області. Мінімальний рейтинг, і один кандидат з 8 можливих по мажоритарним округам, приречений на поразку.

#ШоУ Садового?

А в партії Андрія Садового ситуація не краща. Голова обласного осередку партії, заступник голови обласної ради Ігор Хміль опинився у виборчому списку-2019 на далекому 39 місці, як і депутат міської ради Олександр Зерщиков №43, обидва далекі не те що від перспектив проходження в Раду, а навіть  близького наближення до прохідної частини списку.

І як технологічно не викручувався очільник міста Лева на президентських виборах після знятт своєї кандидатури на користь Анатолія Гриценка, яке чомусь не додало останньому нічого, останні соцопитування вперто не хочуть давати партії “Самопоміч” більше 1,2%

Напевно тому партію покинули один за одним депутат обласної ради Андрій Ковальов – він балотується у Верховну Раду вже від згаданої вище партії “нових облич” Ігоря Смешка. Ірина Колесник, яка завдяки недосконалому закону про місцеві вибори випадково пройшла з посади спеціаліста нижчої ланки Козятинської міської ради в обласні депутати – раптово подалась в нардепи по 13 округу від партії “Голос” Святослава Вакарчука.

Юрій Максименко вже кандидат в нардепи від “Слуги народу”, але ще “висить” на сайті “Самопомічі”, як член команди

А депутат міської ради від Самопомічі” Юрій Максименко замахнувся на самого “Слугу народу” і вирішив спробувати стати “Зе депутатом” по цьому ж 13 округу, де буде вовтузитись навколо 3-4 місця з екс-однопартійкою Колесник.

На 12 окрузі спробує свої сили лікар-хірург Володимир Околіта.

В 14 окрузі від “Самопомічі” балотується маловідомий кандидат Борис Швець. Ще один обласний депутат від партії “Самопоміч” Вадим Соляник не заслужив честі балотуватись на 15 окрузі від партії. Але так як намагався його декілька років “окучувати” все таки пішов на вибори, всупереч позиції партії. Ось і всі подробиці діяльності парламентської партії на цих виборах у Вінницькій області, яка до того ж має фракцію в обласній та міській раді та в більшості районних рад регіону.

Коментує директор Центру суспільно-політичного моніторингу “Вектор” Микола Філонов:

Нажаль явище зміни політичних партій в українській політиці стало настільки буденним, що навіть суттєво не впливає на реакцію виборця на такі дії політиків саме місцевого штибу. При цьому дивує інше, для чого “новим” політичним проектам на кшталт “Голосу” Вакарчука, який найкраще реагує на критику кандидатів в нардепи і навіть знімає з реєстрації, такі сумнівні кандидати. Проблеми “Радикальної партії” в нашій області виключно кадрові та репутаційні (Качури,Немирів), а команда “Самопомічі” мала всі шанси потужно закріпитись в нашому регіоні, але цією можливістю не скористалась, від слова взагалі.

 

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net