У Вінниці обласні депутати зовсім не хочуть працювати

Таке враження складається після того, як допитливий виборець ознайомиться з різноманітними контраверсійними рішеннями, які пропонують втілити обранці обласної громади, а потім варто проаналізувати, як такі рішення «проходять» голосування… До усіх цих подій активно долучилися депутати від «Свободи» та інших опозиційних партій.

Тут слід зауважити: дві зірваних сесії позачергова та чергова, які мали однаковий порядковий номер – 31, не відбулися саме через те, що питання, які намагалися на них розглянути, не змогли знати підтримки більшості, через свою заполітизованість.

У першому випадку йшлося про резолюцію і звернення облради щодо розгромленого під Верховною Радою наметового містечка акції Саакашвілі. У другому випадку – про затвердження на обласному рівні, в якості офіційного, червоно-чорного прапора.

Ці питання викликали яскраві і далеко непристойні суперечки між депутатами, про які писали місцеві ЗМІ. І як наслідок – залишилися не розглянутими багато не політичних, але дуже важливих питань зі сфери економіки, фінансів, кадрової політики тощо.

І от, на четвер, 26 квітня скликають нову позачергову сесію, знову ж під фатальним номером – 31. На ній планується розглянути лише питання призначення на посади керівників трьох установ культури.

Проте, не було ще президії облради, на якій мають затвердити в цілому порядок денний. Однак, у депутатів знову з’являються креативні ідеї, які, щоправда, мають надзвичайно низькі шанси бути проголосованими більшістю. Це викличе знову політичні дискусії, спричинить сварки між депутатами, і знову ж, і ця позачергова сесія має усі шанси не відбутися.

Які ж «ноу-хау» пропонуються депутатами облради? Вони дійсно теж заполітизовані та ще й наскрізь популістські.

Перше – звернення до керівництва держави і парламенту з вимогою підвищення зарплат працівників охорони здоров’я.

Проект цього рішення розглянули не на профільній комісії з охорони здоров’я, а на засіданні комісії із законності та боротьби з корупцією, яку очолює «свободівець» Андрій Вигонюк. Ясно, що теоретично ніхто немає нічого проти підвищення зарплат. Але до практичного її вирішення депутати Вінницької обласної ради мають таке ж приблизно відношення, як селяни Вінниччини мають відношення до кратерів на Марсі.

Цілком очевидно, що підготовлений проект – суцільний популізм і піар.

Такий же самий, заполітизований і популістський проект і другий: «Про зверненим депутатів Вінницької обласної Ради 7 скликання до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо збільшення величини прожиткового мінімуму до рівня мінімальної заробітної плати».

Чи варто зазначати, що обласні депутати мають вплив і на цю проблему мінімальний? Але на засіданні бюджетної комісії, цей проект «протискав» голова комісії Геннадій Мазур. Депутат, як і Вигонюк, «опозиціонер», але представляє «Батьківщину».

Ось як він сам коментував Геннадій Мазур цю «ініціативу»:

«Вже другий рік поспіль в Україні простежується тенденція встановлення рівня прожиткового мінімуму у розмірі понад 2 рази меншому за розмір мінімальної заробітної плати. Необхідно відзначити, що встановлений рівень прожиткового мінімуму не відповідає фактичній вартості життя в Україні, розрахованого на основі мінімального споживчого кошику товарів і послуг, які необхідні людині для забезпечення базових потреб».

Не можна говорити, що прожитковий мінімум задовольняє громадян, але яке відношення до цих процесів має Геннадій Мазур, і депутати?

Відповідь на ці два запитання очевидна: коли депутати облради не мають ні фахових знань, ні практичних навичок вирішення практичних проблем, то вони починають піаритись на загальнополітичним проблемам, скочуватись до банального популізму і пустопорожніх обіцянок. Бо це вигідно з трьох позицій: самому робити нічого не треба, у суспільство для піару можна закинути «гостру» тему, і заодно, можна відзвітувати перед центральними партійними штабами про проведену роботу по «підриву ненависної влади» 🙂

Ну а тим часом, бюджетні, соціальні, кадрові питання залишаються не вирішеними. І мало шансів, що їх вирішать найближчим часом, якщо вище перелічені заяви і звернення включать до порядку денного. Так що директори двох вінницьких театрів і навчально-методичного центру культури будуть перебувати у статусі в.о.

А перелік сесій може перерватися на цифрі 31… Щоб цього не відбулося, пропонуємо не призначати втретє сесію за номером 31, і заборонити цей номер у регламенті 🙂

Це навряд чи допоможе, але це не гірший вихід, ніж розгляд питань, на які депутати Вінницької облради не мають… Головна ілюстрація – сайт “20 хвилин”.

Віталій Горковчук

 

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net