Надзвичайний і Повноважний Посол України, у тому числі в США (2015-2019 рр.) Валерій Чалий вказав на перспективи зіткнення НАТО з РФ, а також загострення протиріч між Китаєм та США.

Про це він сказав, виступаючи на форумі “Інформаційний фронт України”, який відбувся 30 березня у Вінниці.

Відповідаючи на запитання про перспективи діалогу України з КНР, Валерій Чалий вказав на те, що зближення Москви і Пекіну — це факт, як би його не намагалися інтерпретувати у ЗМІ. До того ж, цілком реальною є перспектива зіткнення у майбутньому комуністичного Китаю та США. Які форми набуде це зіткнення — сказати наразі непросто, але попри всю стриманість риторики офіційного Києва по відношенню до Китаю, нам рано, чи пізно все одно необхідно буде зробити остаточний вибір.

“З огляду на те, що США є основним союзником України, такий вибір, здається, є очевидним”, — сказав Валерій Чалий.

Відзначив досвідчений дипломат й перспективні напрямки активізації діяльності України на дипломатичному фронті. Мова йде, насамперед, про країни “глобального Півдня”, перш за все Африку, а також Латинську Америку. На його думку, сприяти просуванню українських інтересів у даних регіонах могли б неурядові і некомерційні організації, одну з яких — Український кризовий медіа центр — він представляв на форумі.

Раніше Валерій Чалий неодноразово висловлював переконання про неминучість прямого зіткнення НАТО з РФ. Готовність до такого жорсткого сценарного варіанту розвитку подій є життєво важливою необхідністю для української дипломатії.

Перегляути відеосюжет про перебіг форуму

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net