У Вінницькій облраді на позачерговій, 23 сесії, проголосували за звернення до ООН, ЄС, Європарламенту, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї НАТО, урядів та парламентів іноземних держав про здійснюваний російською федерацією геноцид Українського народу.

Проект звернення, вчора депутати узгоджували на засіданні деяких комісій. Але його так офіційно і не оприлюднили на сайті облради, як до речі, і розпорядження голови облради про скликання позачергової сесії обласної ради, що є грубим порушенням регламенту.

На ранок 15 квітня посилання на ці документи на сайті Вінницької облради були відсутні.

Також сесія облради мала транслюватися у відео режимі онлайн на сайті облради та каналі на Youtube. Але замість відео трансляції йшло аудіо, із заставкою фотографії адмінбудівлі по Соборній.

Слід зазначити, що засідання позачергової сесії проводилося у офлайн режимі. Тобто, депутати працювали в залі. Хоча на попередній сесії, зі скандалом, депутати ухвалили рішення працювати у онлайн режимі.

Під час засідання голова ради Вячеслав Соколовий трохи запинаючись, прочитав звернення з проекту документу (його на початок сесії не оприлюднили на офіційних ресурсах обласної ради).

Після цього депутати перейшли до голосування, «за» звернення до парламентів, урядів і організацій.

«За» звернення депутати проголосували одноголосно (66).

До того ж голова зауважив, що треба зарахувати голос «за» Андрія Ковальова, з яких причин – не повідомив. І оголосив остаточну цифру – «за» 67 депутатів.

Але  зареєструвалося на участь у сесії 65 депутатів. І секретаріат в ході проведення засідання не уточняв цю цифру.

Зрештою, звернення депутатів є актом чисто номінальним, бо ще вчора, 14 квітня, Верховна Рада України офіційно визнала геноцид українців, підтримавши постанову №7276, і звернулася «до міжнародної спільноти з проханням визнати вчинення росією геноциду Українського народу, а також злочинів проти людяності та воєнних злочинів в Україні».

За цих обставин, звернення депутатів Вінницької обласної ради навряд чи дійде до «парламентів, урядів і народів світу», і навряд чи на нього звернуть увагу в світі.

До речі, на сесії зареєстрували нового депутата від УСГ, Михайла Паньківа, директора фірми ритуальних послуг, який став депутатом замість виключеного за імперативним мандатом Геннадія Ткачука.

Фото – сайт Вінницької обласної ради

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net