Вінницьку політкиню жорстко приземлили в національному телепроекті

Ми неодноразово писали, що вінницьке політичне середовище вже декілька років настільки аморфне, що нагадує старе ненастроєне піаніно "Україна". Ключові політичні гравці яскравої епохи "партії вінничан" перебрались поближче до Печерських пагорбів. Залишивши в політичних кущах Вінниці колекційний Steinway & Sons.

Один з головних представників цієї партії обійняв головне крісло на Банковій, інший на Грушевського. Їх найближчі соратники на кшталт успішного губернатора та голови обласної ради засідають у відомій будівлі під куполом. В політичному середовищі області виник певний лідерський вакуум, місцеві депутати та, з дозволу сказати, “політики” явно не дотягують до рівня старший колег і від гріха подалі навіть не намагаються грати.

Ні сольно, ні в дуетах і тріо. А про те, щоб зібрати політичний оркестр навіть не мріють. Хіба що камерний 🙂

Центр прийняття рішень еволюційно змістився з жовтого будинку в більш сучасний. Туди, де залишились фахівці, професійні командні алгоритми та, напевно, і той самий колекційний рояль, майстерне виконання на якому дає перепустку в столичний політ-biz.

Звісно є в області люди з амбіціями, вони теж відчувають політичну паузу і розуміють, що в момент коли все затихло, їх можуть помітити, почути, а згодом навіть запросити у ВІА-Київ. Тому навіть окремі номери художньої самодіяльності створюють у місцевих аматорів ілюзію власної політичної ваги. А якщо це накладається на синдром першої, здебільшого випадкової, перемоги на місцевому окрузі до міської/обласної ради, часто-густо такі особи починають вести себе “як дорослі”. Уявляють себе героями політичних ток-шоу, ораторами на трибуні ВР та лідерами партій-фракцій-нації. Чи розуміють вони, що самодіяльні спроби виконати Бетховена, або Дебюссі на розтрощеному шкільному фортепіано нічого крім відрази не викликають, навіть у людей без музичного слуху? Як показує практика не розуміють. Адже на колекційному роялі їм грати не дають, в одних відсутня підготовка, іншим бракує майстерності, а деякі лише забруднять чорно-білі клавіші та перетворять прекрасний інструмент на піонерський барабан.

Але до чого це ми? На цьому тижні відбулась телевізійна частина національного телепроекту “Нові лідери”. Найбільшим розчаруванням проекту з найбільшим дисонансом підтримки студії до презентації проекту і після, став виступ вінницької політкині, “наймолодшого ректора” України, професора, доктора наук, депутатки Вінницької міської ради – Ганни Давиденко.

Ганна Давиденко йшла на телешоу з проектом гендерної рівності жінок у владі. До виступу політкині перед експертами та глядачами з кожним учасником спілкувався відомий український шоу-мен, гуморист, волонтер Сергій Притула.

Наймолодший співочий ректор університету "України" не пройшла іспити телевізійним форматомm подробиці в матеріалі…

Posted by Політична Арена Вінниччини on Saturday, 13 October 2018

Перше ж запитання ведучого, чи правда те, що стати наймолодшим ректором їй вдалося за рахунок того, що її батько, що керував тоді Фондом соціального страхування, взяв заступницею дочку відомої у Вінниці чиновниці Ганна Давиденко не спромоглась відповісти Притулі щось переконливе.

Ми ж розшифруємо це питання абзацом з політдосьє Ганни Давиденко, розміщеного в нашому виданні:


Неабияке місце у кар’єрному зростанні зіграв батько – Давиденко Віталій Володимирович, начальник головного управління праці та соціального захисту населення Вінницької ОДА, у 2002 році – кандидат у народні депутати України у 13 виборчому окрузі (11 місце, 2,55%), у минулому – член НДП, Народної партії (Литвин), 2006 року балотувався у депутати обласної ради від «Нашої України», у 2010-2017 роках, директор Вінницького відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. У 2014 році влаштував своїм першим заступником 23-річну доньку Людмили Щербаківської Діану Кес.

В місцевих ЗМІ довгий час гриміли викривальні матеріали з цього приводу під назвою “Як вінницькі політики та чиновники прилаштовують своїх дітей”:

#‎Політика, #‎вибори і діти-індиго.

Свого часу Віталій Давиденко погодився взяти своїм заступником 23-у дівчинку, без відповідного досвіду роботи (читай в порушення Трудового Законодавства) Діану Кес. http://pda.myvin.com.ua/ua/news/politics/27558.html

Через рік мама дівчини-вундеркінда Людмила Щербаківська взяла в кандидати доньку Віталія Давиденка – Ганну Давиденко. Теж дівчинку-вундеркінда, яка стала ректором університету “Україна” (!) в 29 років. Молодших ректорів в країні до цього і після цього не було 🙂 http://vn.vmurol.com.ua/…/direktor_i…/intervyu_z_direktorom/

Ось такий взаємовигідний ̶г̶е̶ш̶е̶ф̶т̶ ̶ чейндж.


На друге запитання: чи дійсно вона впевнена в тому, що якщо у радах буде 40 відсотків жінок, то зникне корупція, тіньові схеми, кумівство тощо, Ганна Давиденко не знайшла вагомих пояснень .

Хоча у Ганни Давиденко був гарний шанс докладно, чесно і переконливо відповісти на останнє питання Сергія Притули: як Ганна Давиденко стала депутатом міської ради у Вінниці від партії “Батьківщина”, учасниця проекту з промовистою назвою “Нові лідери” цією нагодою не скористалась. Чи то за браком часу, чи то через притаманну професорам і докторам наук сором’язливость, вона не стала розповідати, як скуповувала голоси на перших для себе виборах та судилась за мандат з власним однопартійцем.

На щастя для Ганни Давиденко на цьому питання ведучого закінчились, хоча він міг би запитати і про 20 земельних ділянок, які на думку обласної прокуратури були незаконно вилучені у комунальному закладі соціальної сфери під час керівництва батька Віталія Давиденко Департаментом соцполітики області, і про бійки з колегою, і про намагання збагатитись комунальним майном в центрі Вінниці. Звісно, якщо читачам цікаві відповіді на ці питання – читайте коротку вибірку на нашому ресурсі в рубриці політдосьє.

Потім був виступ Ганни Давиденко перед глядачами та експертами, який ми принципово не будемо оцінювати,та лише одне запитання від експертів.


Ольга Айвазовська (ГО ОПОРА) запитала: чи знає вона про те, що «Батьківщина» у 2014 році під час дочасних виборів до парламенту недотрималась гендерної квоти і чи не логічніше було б розпочати реалізацію проекту гендерної рівності з власної політичної сили. Відповідь вінницької політкині ми теж коментувати не будемо.

Ми лише наведемо декілька коментарів пересічних і не дуже користувачів соцмереж з приводу телевізійного фіаско Ганни Давиденко.


Так професор, Фулбрайтівський стипендіат, член правління Європейського Аеробіологічного Товариства і член декількох міжнародних наукових організацій Вікторія Родникова висловилась наступним чином:

Вони дуже жорстко по ній (Давиденко ред.) пройшлися, це факт. Зразу показали руку батька, який явно допоміг у житті, а у самій програмі Анни не було нічого оригінального і вона була слабенько представлена. 144 країни в світі, при тому, що їх близько 200, це було смішно. Єдиний аргумент, що жінка вирішує і розумом, і серцем – дуже примітивний, емоційний, інтелектуально необгрунтований. Провалила Анна і відповідь на питання, абсолютно. Хоча, сама ідея ширшого представлення жінок дуже хороша, правильна та справедлива. Шкода, що ведучий та експерти, пробуючи Анну на міцність, просто поприкалувались і над цією ідеєю.

Прокоментував проект та виступ вінницької депутатки і міністр соцполітики Андрій Рева:

Проект «Нові лідери» має на меті знайти тих людей, які можуть сформулювати нові, креативні ідеї для нашої країни – і, що важливіше, виявлять здатність реалізувати на практиці ці ідеї, якщо їх підтримають українські виборці. Що нового, креативного запропонувала пані Ганна? Боротися з чоловічою гегемонією в політиці шляхом встановлення гендерних квот? І це при тому, що вона ніяк не проявила себе борцем за ці квоти в рамках тієї політичної сили, яку вона представляє. Більше того, вона не спромоглася пояснити присутнім, яку користь суспільству принесе реалізація такої ідеї. Натяки на те, що жінки менш корумповані ніж чоловіки є невдалою спробою бути в тренді суспільної уваги до проблеми корупції в Україні. Але Притула абсолютно справедливо звинуватив її в сексизмі, тому що якраз українська політична практика не дає підстав для таких висновків з огляду на минуле її партійної шефині. Так, досить примітивний, провінційний виступ з огляду на наукові регалії кандидатки. Тому все закономірно.

Після таких доволі об’єктивних оцінок у багатьох читачів виникнуть логічні сумніви, щодо численних наукових регалій Ганни Давиденко. Адже вона не тільки наймолодший ректор України, а й професор, доктор наук, і все це в доволі юному віці.

Ті ж самі дописувачі у місцевому пабліку Вінницький політклуб висловились і про девальвацію наукових звань:

Виктория Родинкова: Це ще один доказ того, про що багато точиться розмов у науковій спільноті України: наукові регалії у педагогіці, яка, фактично, є переливанням з пустого в порожнє, не додають інтелекту та наукового досвіду їх власникам, на жаль.

Андрій Рева: Девальвація – це процес, який стосується не тільки грошей. Девальвували і наукові регалії. Якщо «проффесором» був Янукович, то чим пані Ганна гірша?


Ми не будемо додавати якісь власні оціночні судження, щодо участі в проекті Ганни Давиденко, лише зазначимо, що глядачі оцінили проект учасниці післявиступу в мінус 76%, після початкових плюс 54%. Але залишаємо за нею право прокоментувати всі закиди, обвинувачення та відвертий тролинг на сторінках нашого видання: politarena.info@gmail.com

Віталій Горковчук

 

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net