Вінницьких нардепів, колишніх “порошенківців”, записали в групу “Коломойського-Авакова”

Інфографіка видання "Вежа"

Як стверджує інтернет видання “Страна” четверо із вісьми надепів-мажоритарників девʼятого скликання від Вінниччини, можуть увійти до парламентської групи “Коломойського-Авакова”. Усі вони на депутатських посадах різного рівня (Вінницька обласна рада, Верховна рада) входили до фракцій БПП, але “влитися” у порошенківську “Європейську Солідарність” в новій Раді не побажали.

Серед цих прізвищ майбутніх членів групи фігурує 34 нардепи нового скликання. Серед них нардепи 8 скликання Ради Петро Юрчишин та Микола Кучер (фракція БПП). А також депутати Вінницької облради Лариса Білозір та Геннадій Вацак (фракція “БПП-”Солідарність”). Усі вони виграли перегони у одномандатних округах Вінницької області і очікують прийняття присяги у парламенті.

У вінницькій політичній “тусовці” ширяться думки, що за логікою ці нардепи, мали б увійти в фракцію “ЄС” Порошенка і підсилити нечисельну політичну силу екс-президента. Але як бачимо цього не сталось.

Щоб з’ясувати реальну позицію народних депутатів від Вінниччини і не давати різноманітним ЗМІ приводів для припущень, чи пліток, а також пояснити інформаційний резонанс власним виборцям ми звернулися до всіх вище перерахованих народних депутатів девʼятого скликання від Вінниччини із пропозицією прокоментувати інформацію, і висловити своє особисті бачення ситуації.

Єдиним народним обранцем, який розуміє високий рівень відповідальності перед виборцями та представниками засобів масової інформації (читай громадянами України ред.) став Микола Кучер.

Враховуючи те, що в складі новобраної Верховної Ради є багато позапартійних мажоритарників, які мають чітку позицію і власне бачення розвитку України, дійсно ведуться перемовини щодо об’єднання таких народних депутатів. Але хочу звернути увагу, що це не є об’єднання навколо якихось відомих імен, це є об’єднання народних депутатів, яких обрали люди на різних одномандатних мажоритарних округах України, інтереси яких ми й надалі будемо відстоювати у парламенті. Мене обрали жителі міста Ладижин, Бершадського, Гайсинського, Теплицького й Тростянецького районів Вінницької області, на благо яких я буду продовжувати працювати в найближчі роки, як це робив з 2014 року, коли був вперше обраний народним депутатом на цьому ж окрузі,- наголосив Микола Кучер в коментарі “Політарені”.
А з приводу підтримки Президента Володимира Зеленського, скажу наступне. Я ще до виборів наголошував, що я буду голосувати за правильні законодавчі ініціативи Президента, які сприятимуть соціально-економічному розвитку держави, обороноздатності України. Наприклад, однозначно підтримую зняття депутатської недоторканості, – підкреслив народний депутат від 17 мажоритарного округу.

Депутати Петро Юрчишин, Геннадій Вацак та Лариса Білозір на момент публікації нашого матеріалу на повідомлення надіслані їм в месенджери не відповіли. Як розцінювати таку мовчанку вінницьких нардепів – судити вінничанам. Варіантів тут декілька:

  1. Вказані обранці демонструють “нову якість української політики” на кшталт – вибори закінчились, виборців і громаду можна поставити на ігнор, принаймні до наступних виборів.
2. Депутати елементарно бояться озвучувати будь-яку позицію, щоб напередодні важливих призначень та перерозподілу політичного впливу в країні не вдарити в штангу.
3. Або ситуація ще гірше: “молчание знак согласия”?

В будь-якому випадку відсутність конкретної позиції в даній ситуації кидає на вінницьких мажоритарників тінь підозри в політичних торгах та навіть намаганні відбити витрачені кошти на вибори. Позаяк ЗМІ вже звинуваючують групу позафракційних мажоритарників в тому, що вони “багато беруть”.

Зокрема видання “Страна” інформує, що мажоритарникам з групи Коломойського-Авакова, які отримають керівні посади, обіцяють заплатити 500 тисяч доларів стартового платежу плюс 30 тисяч щомісячну зарплату в конверті, щоб ліворуч не дивилися , – говорить джерело.

І насамкінець хочемо нагадати народним депутатам, які не знайшли сміливості спростувати, чи підтвердити критичну інформацію та опосередковане звинувачення в політичній коропуції: соціальні мережі і різні месенджери – це не лише джерело для передвиборчих обіцянок і агітаційного спаму, а й двосторонній засіб комунікації для спілкування з виборцями та громадою Вінниччини. Але якщо ви про це забули, то ми вам обов’язково про це будемо нагадувати впродовж всієї вашої канденції, яка за словами вашого нового “лідера” Ігоря Коломойського може закінчитись достроковими виборами вже через рік. 

P.S. Вже після публікації нашого матеріалу прокоментувала дану ситуацію нашому виданню Лариса Білозір:

У своїй передвиборчій кампанії під час зустрічей з людьми я обіцяла їм, що у ВР опікуватимусь проблемами місцевого самоврядування заради розвитку громад. Це для мене головне завдання, яке я поставила перед собою. Задля досягнення мети і виконання свого слова, я вирішила об’єднати свої зусилля разом з такими ж депутатами-самовисуванцями, як я. Бо, як Ви знаєте, один у полі не воїн.
Тож раніше ми – більшість депутатів-мажоритарників (а їх 46) з різних куточків України, які брали участь у виборах шляхом самовисування, делегували своїм представником до складу Підготовчої депутатської групи з організації та проведення першої сесії дев’ятого скликання Дмитра Лубінця. Цьому є свідченням – документ-звернення до голови ВР, який опублікований в інтернет ЗМІ.
Таке рішення пояснюю тим, що згідно регламенту кожна партія, що пройшла до парламенту, має право делегувати свого представника до підготовчої групи. Водночас, мажоритарники-самовисуванці, будучи вільними від партійної приналежності, такої можливості не мають, якщо тільки не домовляться і не висунуть одного свого представника до складу цієї підготовчої групи. Це і дозволило врахувати мою позицію щодо входження до важливого комітету з організації органів влади, місцевого самоврядування та регіонального розвитку, як і позиції щодо входження в інші комітети моїх колег-мажоритарників самовисуванців.
Цей документ, який Ви опублікували, не є документом який підтверджує створення будь-якої групи, а є зверненням від майже більшості мажоритарників самовисуванців включити до підготовчої депутатської групи Дмитра Лубінця для представлення їх позицій щодо включення в комітети і підготовки до першого засідання.

Завтра на першому засіданні також може бути сформована та оголошена окрема група-фракція з більшості мажоритарників-самовисуванців (їх у ВР 46), що покликана згуртувати (об’єднати) мажоритарників самовисуванців з центру, сходу і заходу, півночі та півдня, які мають досвід роботи на різних рівнях органів місцевого самоврядування в різних регіонах України. Але вони йшли без підтримки партій. Тут важливо звернути увагу на те, що депутату-самовисуванцю, щоб подати свій законопроект та будь -яку ініціативу, потрібно формування групи, яка матиме такі ж права та обов`язки як у фракції, що формують партії.

Також хочу нагадати, що попередніх 5 років, я як обласний депутат, очолювала комісію з питань місцевого самоврядування у Вінницькій області. Це те питання яким я хочу займатися надалі: робота з базовим рівнем, місцевим самоврядуванням. Потрібно, нарешті, закінчити ту реформу, яку, чи-то не змогли, чи-то не захотіли закінчити у попередньому скликанні – реформа адмінтерустрою.

Потрібно оперативно приймати відповідний пакет документів і вже на цій основі провести чергові місцеві вибори на базі ОТГ. Це нагальне питання для України, на мій погляд! Бо успішні самодостатні громади з власними ресурсом та повноваженнями мають стати запорукою успіху держави.
Маю надію, що якщо буде сформована група з мажоритарників самовисуванців, за якими стоять люди на місцях, наші виборці, а не партії, вона (група) підтримуватиме саме конструктивні пропозиції президента та інших членів парламенту. Це також стосується змін до Конституції України у частині внесення поправок до адміністративно-територіального устрою, що потрібно для закінчення реформи.
Нині країна керується Законом «Про засади адміністративно-територіального устрою України», що затверджений ще у 1981 році. Потрібно, нарешті, провести декомунізацію адмінтерустрою.
Хочу Вас запевнити, що ніяких зарплат в конвертах мені не пропонували для входження до будь-якої групи чи фракції. Такі речі важаю неприпустимими і якщо хтось буде пропонувати обов`язково повідомлю вас, правоохоронні органи та НАЗК.
Зауважу, ніякі окремі особи не мають і не матимуть вплив на мене!
Запевняю, що єдиний вплив на мене мають мої виборці! Радитися планую тільки з ними. Бо моє завдання – представляти їх інтереси та відстоювати їх права, бо повноваження народного депутата мені надали люди, мої виборці, а не партії чи хтось ще.
Тому буду працювати на благо людей, а не будь яких окремих осіб. Моя діяльність за останні 5 років у Вінницькій обласній раді та як громадського діяча, тому підтвердження.
Моя партія – люди. Їх я не підведу!

Підготувала матеріал Олена Семко