• У зв’язку з ракетним ударом по Вінниці 14 липня загострилася тема утримання укриттів у місті у належному стані.

«Негайно перейдіть до укриття», – чують вінничани після сигналу тривоги. А де ті укриття? Чи можна там перебувати бодай у відносній безпеці? Найближче сховище біля Будинку офіцерів, як з’ясувалося, був громадський туалет у підвалі «Петроцентра».

На проблемі утримання саме у Вінниці сховищ наголосив заступник голови ОП Кирило Тимошенко, який прибув до нашого міста після трагедії.

Читати: Офіс Президента розкритикував владу міста за стан укриттів

Раніше про це заявляв і голова ОВА Сергій Борзов.

Відтак у багатьох містян у приватних розмовах та у соціальних мережах виникло питання — а хто персонально несе відповідальність за стан сховищ? Оскільки за будь-якою проблемою стоять конкретні посадовці.

Дивимося на положення Кодексу цивільного захисту України — стаття 19, ч.2: «До повноважень органів місцевого самоврядування у сфері цивільного захисту належить»:

23) організація виконання вимог законодавства щодо створення, використання, утримання та реконструкції фонду захисних споруд цивільного захисту;

24) визначення за погодженням з місцевими державними адміністраціями потреби фонду захисних споруд цивільного захисту;

26) прийняття рішень про подальше використання захисних споруд цивільного захисту державної та комунальної власності у разі банкрутства (ліквідації) суб’єкта господарювання, на балансі якого вона перебуває, та безхазяйних захисних споруд;

27) організація обліку фонду захисних споруд цивільного захисту;

28) здійснення контролю за утриманням та станом готовності захисних споруд цивільного захисту.

Таким чином, питання у тому, що саме з міського бюджету можуть бути виділені кошти на утримання укриттів у належному стані. І якщо, наприклад, військово-цивільна адміністрація спробує втрутитися у ці процеси, то це буде перевищенням повноважень.

А у разі, якщо чиновники ОВА будуть роздавати вказівки про розпорядження бюджетними коштами Вінниці — то й корупційним діянням.

Так, усі розуміють, що за 30 років, без належного фінансування, абсолютна більшість радянських сховищ, які готувалися на випадок ядерної війни, прийшла у занепад. Між іншим, складнощі з цим є майже в усіх містах України, включно з Києвом.

Але просто так не помічати цю проблему — значить збільшувати ризики втрат серед людей у Вінниці у випадку чергового ракетного удару.

І не інформаційну контр-кампанію слід вести чиновникам міськвиконкому, а чесно визнати, що на цьому напрямку є проблеми. І негайно їх вирішувати.


Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net