Заступник голови Вінницької обласної ради, представник «Радикальної партії Олега Ляшка» Михайло Кременюк оприлюднив звіт про депутатську діяльність у минулому році.
До липня 2017 року Кременюк працював заступником Немирівського міського голови, сумнозвісного Віктора Качура, який, вочевидь, і долучив його до лав прихильників Олега Ляшка. Після відставки Людмили Щербаківської («Батьківщина») з посади першої заступниці голови обласної ради, до чого доклала руку і фракція РПЛ, з «ляшківцями» розрахувалися посадою одного з двох заступників.
Скільки Кременюк заробив у 2018 році, на даний момент, невідомо. Але за 5 з половиною місяців на цій посаді у 2017-му році, його зарплата склала 135 396 грн, тобто, близько 24 000 у місяць з обласного бюджету.
Подивимося – як Кременюк відпрацьовував кошти платників податків.
«Як депутат обласної Ради, відстоюю інтереси територіальних громад Гайсинського, Крижопільського, Піщанського, Теплицького, Чечельницького, Ямпільського районів, а також, як один з керівників обласної Ради, сприяю діяльності Іллінецької, Козятинської, Липовецької, Немирівської, Оратівської, Погребищенської районних рад та Козятинської міської ради», – сповіщає звіт.
Звідки така вибірковість, і чому «один з керівників обласної ради» не відстоює інтереси і не сприяє діяльності інших районів – невідомо.
«Веду особистий прийом громадян, розглядаю звернення, надаю адресну матеріальну допомогу з депутатського фонду. 2018 року надав матеріальної допомоги на загальну суму 134 тис. грн 86 жителям області», – продовжує депутат.
Ну, тут ключові слова – «депутатський фонд», тобто гроші не власні.
Далі йде звіт про особисті прийоми громадян.
«Протягом 2018 року провів 3 виїзні прийоми громадян (10.01 у Немирівському районі, 07.02 – Погребищенському районі, 10.10 – Оратівському районі) та 4 прийоми в приміщенні обласної Ради згідно з графіком особистого прийому:
– у четверту середу місяця за адресою: м. Вінниця, вул. Соборна, 70, каб. 101;
– у другу середу місяця в районах області (згідно з додатковим графіком).
Години прийому: 10.00 – 13.00».
По дві середи на місяць, за винятком 4-х під час відпустки = 20 прийомів. Але 3 виїзні + 4 у Вінниці двадцяти жодним чином не дорівнюють. Чим хизується чиновник?
«З моєї ініціативи поінформовано і подано до розгляду обласної Ради 4 проекти рішень. – Про внесення змін до рішення 7 сесії обласної Ради 5 скликання від 29 грудня 2006 року №208 «Про встановлення Почесної відзнаки «За заслуги перед Вінниччиною»; –
Про визнання таким, що втратило чинність рішення 24 сесії обласної Ради 7 скликання від 28 вересня 2017 року № 485 «Про затвердження складу комісії обласної Ради з питань поновлення прав реабілітованих»; – Про внесення змін та доповнень до рішення 3 сесії обласної Ради 7 скликання від 16 грудня 2015 року № 24 «Про затвердження положення Вінницької обласної Ради про порядок розгляду електронної петиції»; – Про стан законності, боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку на території області».
Це і вся депутатська активність у плані підготовки рішень? Вносити зміни про порядок вручення символічної відзнаки?
«Беру участь у робочих засіданнях постійних комісій обласної Ради».
Далі можна суцільним переліком:
«Організовую взаємодію з Громадською радою при обласній Раді».
«Є членом таких конкурсів та конкурсних комісій: П’ятнадцятий обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад; Конкурсна комісія обласного фонду охорони навколишнього природного середовища; Конкурсна комісія «За заслуги перед Вінниччиною».
«Є членом Координаційних рад з питань розвитку громадянського суспільства, фізичної культури та спорту, національно-патріотичного виховання».
«Входжу до експертної ради з питань видання творів місцевих авторів».
«Також є членом конкурсної комісії з визначення програм, розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання яких надається фінансова підтримка за рахунок коштів обласного бюджету».
Непогана посада – розподіляти гроші обласного бюджету між авторами та грантоїдами з ОО.
І усі учасники таких конкурсів на тебе дивляться з обожненням.
Привітати? Із задоволенням.
«Був запрошений до Вінницького торговельно-економічного інституту КНТЕУ на урочистості з нагоди 50-ти річчя із дня заснування закладу, вітав 84-й випуск лікарів та провізорів Вінницького національного медичного університету імені Миколи Пирогова, також взяв участь в офіційному відкритті республіканської наради молодих письменників України у Вінницькому державному педагогічному університеті ім. М. Коцюбинського».
«Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. Тімірязєва постійно проводить різні заходи, зустрічі, свята, на які мене запрошують і я з задоволенням беру в них участь».
Посидіти на зустрічах.
«Входжу до складу Басейнових рад».
«Беру участь у відкритих зустрічах депутатів обласної Ради з керівництвом Головного управління Національної поліції».
«Співпрацюю з облдержадміністрацією, структурними підрозділами ОДА, територіальними органами Міністерств та інших центральних органів виконавчої влади України, обласними організаціями та установами».
У чому?
«Протягом 2018 року взяв участь більш, ніж у 100 заходах, організованих обласною Радою, облдержадміністрацією, районними, селищними, сільськими радами».
«2018 року відвідував Хмільницький район: взяв участь у Міжнародному фестивалі звичаєвої культури «Живий вогонь».
«… фестиваль «Козацька держава – наша гордість і слава».
Церемоніал? Так, але приємний. По зарубіжжю.
«У травні взяв участь у відзначенні 20-річчя Сейміку Лодзинського воєводства Республіки Польща».
«Восени побував у Люблінському конференц-центрі».
Тривалі, судячи з усього, поїздки. «Травень», «восени»…
У музей можна сходити у робочий час.
«На запрошення Вінницького обласного краєзнавчого музею відвідав відкриття 70-ї обласної виставки образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва».
Або на футбол.
«Завітав на матч Кубка героїв спецназу».
Чи ще кудись.
«Офіційно відкрив 25 чемпіонат України серед дорослих з армспорту», «взяв участь в урочистому відкритті Чемпіонату України зі спортивної акробатики серед юнаків».
Про округ більш скромно.
«Щодо виборчого округу, де мене було обрано депутатом, завдяки плідній співпраці з сільськими, селищними радами та ОТГ району реалізовано чимало проектів 15-го конкурсу розвитку територіальних громад, придбано матеріально-технічних засобів, прокладено нових водогонів, розпочато капремонт вул. Горького у м. Немирові та багато іншого».
Проектів, як бачимо, «чимало», але їх не конкретизують.
І на завершення:
«Вважаю справою честі допомагати своїм землякам і надалі гарантую чесно й цілеспрямовано брати на себе зобов’язання виконувати свої обіцянки, щоб підтвердити правильність вибору та виправдати сподівання виборців».
Тут цікаво з точки зору формальної логіки: «Гарантую… брати на себе зобов’язання виконувати свої обіцянки…»
Тобто – виконання обіцянок наразі немає, але обіцянку, що колись їх виконають можна навіть у звіті зафіксувати.
Підведемо підсумки.
Відвідував, завітав, був присутнім, є членом. Фестивалі. 7 прийомів, 4 проекти рішення. 2 іноземних візити.
24 000 грн / місяць х 12 = 288 000 грн, не враховуючи премій і матеріальної допомоги.
А ще отримав пільговий кредит для купівлі квартири у Вінниці, за обласною комунальною програмою, куди вам, прості смертні, не попасти ніколи. Звісно про кредит інформації у звіті ви не знайдете.
Але заздрити не будемо. Хто його знає, у який спосіб молоді немирівські хлопці потрапляють до партії Олега Ляшка 😉
Олена Семко