• Народна депутатка Лариса Білозір (15 округ Вінниччини) виступила проти передачі функцій з призначення та виплати житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання палива і газу Пенсійному фонду України від Управлінь соціального захисту населення.

Про це вона сказала під час зустрічі з Міністром соціальної політики Оксаною Жолнович з ряду питань соціального захисту населення.

Лариса Білозір озвучила думку, що такий крок може призвести до зриву термінів призначення житлових субсидій, відтак масового незадоволення та скарг громадян у зв’язку з порушенням їх прав на отримання житлової субсидії у встановлені терміни. Далі зростатиме заборгованість за оплату житлово-комунальних послуг. Все це разом  може поставити під загрозу хід проведення опалювального сезону у 2022-2023 роках.

Під час зустрічі представниця Вінниччини у парламенті зазначила, що призначення пільг та житлових субсидій на початку опалювального сезону є досить важким, трудомістким процесом, який вимагає злагодженої роботи усіх учасників процесу та програмних комплексів. В умовах воєнного стану потрібно вчасно та в повному обсязі забезпечити перерахунок житлових субсидій на опалювальний період. Управліннями соціального захисту населення вже налагоджено роботу, щодо своєчасності призначення і виплати пільг та житлових субсидій у зрозумілий спосіб та у зручній для отримувачів формі.

Вказана проблематика має загальнонаціональне та соціальне значення в цей важкий для всіх українців період.

“Вважаю, що під час воєнного стану є недоцільним повний перехід на виплату пільг в грошовій готівковій формі, оскільки частина пільговиків, які не є пенсіонерами та не мають можливості визначитися із способом виплати в умовах повномасштабної війни, оскільки перебувають на фронті”, — підкреслила Л. Білозір.

Міністерка почула аргументи про недопущення такої ситуації, коли ПФУ передадуть не властиві їм функції і буде поламана ефективна та роками відпрацьовану система надання пільг УСЗН, де фахівці досконало знають механізми призначення та виплати пільг і субсидій.

Також Л. Білозір відзначила, що Пенсійний фонд останні три роки ігнорує специфіку своєї категорії споживачів і робить акцент тільки на електронні послуги. Між тим, для багатьох людей похилого віку це становить неабияку проблему. Наприклад, людина досі не має змоги у ЦНАПі чи просто у старости своєї громади замовити допомогу на поховання.

“Тут спадає на думку гасло повоєнного канцлера ФРН Аденауера «Жодних експериментів під час війни». Маю надію, міністерство дослухається до зазгаченої нами проблематики і врахує хоча б частково наші застереження та занепокоєння!” — резюмувала Лариса Білозір

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net