“Нові лідери” – старі методи

Впродовж травня триває голосування за кращі проекти, презентовані вінничанами, які пробують свої сили в всеукраїнському проекті «Нові лідери».

Від Вінниччини бажання взяти участь виявило 27 учасників, які зареєструвались на сайті та запропонували свої ідеї в таких галузях як енергозбереження, екологія, суспільно-політичне життя та інше. Серед проектів були як конкретні пропозиції щодо вирішення проблем, так і більш філософські і навіть дещо утопічні.

Тим не менш, кожна з цих ідей має право на життя, адже не завжди сучасники можуть сприйняти прості, але геніальні ідеї, які дійсно спроможні кардинально змінити суспільне життя.

Таких прикладів чимало в історії. Ось наприклад у Європі часі становлення капіталізму на фабриках, заводах і навіть в шахтах широко використовувалаь дитяча праця. Культорологи вважають, що саме діти стали прототипом казкових істот – гномів.

На загал дитяча праця сприймалось якщо і не як норма, то як об‘єктивна реальність, «зло» з яким потрібно змиритися. Одним з перших увагу до проблеми дитячої праці в Британії привернув знаменитий реформатор Роберт Оуен — у 1816 р. він виступив на цю тему в Парламенті.

Нині про використання дитячої праці, принаймі у Європі, навіть не йде мова. Тож все тече, все змінюється.

Нажаль, а можливо на щастя, ми не англійці, але постійно стикаємось з неготовністю наших «реформаторів» до змін. Про що йде мова?

Неприємною несподіванкою стала поява в соціальній мережі «Фейсбук» інформації, що «Деканат університету «Україна» просить студентів голосувати за їх ректора Ганну Давиденко в конкурсі «Нові лідери».

Лідери нові, а методи старі – адміністративні і, якщо відверто, не зовсім моральні.Тож зразу складається неприємне враження, щодо намірів здобувачки, або будь-якого іншого “лідера” який буде застосовувати подібні методи.

 

 

 

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net