Роздержавлення комунальних ЗМІ мало на меті унеможливити вплив на журналістів з боку окремих чиновників місцевих адміністрацій.

На жаль, у випадку з вінницьким комунальним підприємством – телеканалом «Віта» все вийшло ще гірше.

Віднині телеканал позиціонує себе як «незалежний», натомість виконує регулярні політичні замовлення керівництва міськвиконкому і політичної партії, яка має більшість в міській та обласній раді.

Про що уже неодноразово писали моніторингові структури.

До теми: На вінницькому телеканалі замість новин про війну розповідають про “героїчну роботу” Гройсмана та його однопартійців – “Детектор медіа”

Цього разу телеканал виконував замовлення про те, що «робочу групу» депутатів Вінницької обласної ради образили працівники приватного підприємства, які не пустили їх на промисловий об’єкт. Мова йде про поїздку депутатів облради в село Тростянчик і Ладижин.

Пікантність ситуації у тому, що депутатів на об’єкт пустили. А мешканці сільського сходу та керівники місцевого самоврядування виступили на підтримку роботодавців.

Читайте нас в Telegram: лише важливі новини про війну, політику та ексклюзивна аналітика

Це, однак, у кадр не потрапило, адже “ЦВ” було сформульовано іншим чином: «За будь що довести, що найбільші інвестори Вінниччини псують екологію».

Що журналісти і продемонстрували, взявши коментарі у депутатів та проігнорувавши думки частини селян, представників підприємства та взагалі будь-яких інших позицій окрім потрібної.

Низка вінницьких видань, журналісти яких взяли участь в роботі депутатської групи, вже задали питання колегам-телевізійникам.

Запитання від видання Vinnytsia Press Point:

Чому комунальний телеканал “ВІТА” порушив всі можливі журналістські стандарти і випустив підмонтовані матеріали з ознаками фальсифікації, маніпуляції достовірністю фактів та повною відсутністю балансу думок?

Докладніше: Виїзне засідання робочої групи Вінницької облради закінчилось скандалом. ВІДЕО

А журналісти видання “Новини Вінниці”, які теж вели репортаж з місця подій, розповіли, як вінницькі депутати симулювали конфлікт для замовного сюжету на місцевому телебаченні.

І для балансу думок та позицій, пропонуємо нашим читачам порівняти сюжет про роботу обласних депутатів видання “УНН”  з сюжетом вінницького комунального телеканалу «ВІТА».

Запевняємо вас, це не різні, а одна й та сама подія.

🎥 Сюжет телеканалу «ВІТА»

🎥 Репортаж УНН:

А ще, під час поїздки обласних депутатів і представників різних ЗМІ, стались і декілька інших прикрих ситуацій, яких у Вінниці раніше ще не було.

Наприклад журналісти одразу декількох ЗМІ розповіли, що кореспонденти міського комунального телеканалу “ВІТА” поводили себе по відношенню до колег зверхньо і максимально некоректно.

Ситуація пересічна та не вартує уваги?

Можливо. Але подивимося на деякі цифри.

Цього року на підтримку ТВ «Віта» з міського бюджету (а це кошти платників податків) виділено 22 млн грн.

Для порівняння – на транспорт, паливно-мастильні матеріали, спорядження вояків ЗСУ з бюджету йде аж 13 млн грн.

Тобто PR для вінницької міської влади перебуває на першому місці. Але PR не тільки «за» (у контексті оспівування діянь місцевих чиновників), а й «проти».

Наприклад, підприємців, які не перебувають у сфері впливу колишніх очільників міста.

І «ВІТА» зазначені завдання намагається відпрацьовувати.

Скільки триватиме ситуація, за якої «наші» – «молодці», а усі інші – «злодії»? Відповідно до законодавства – до того часу, поки не буде сформована громадська рада. І питання її прозорого формування вже сьогодні повинно стати темою широкого обговорення експертами та громадськістю.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net