• Міський голова Вінниці Сергій Моргунов на своїй сторінці у “Фейсбуці” відрапортував про допомогу ЗСУ. Але повідомив про це доволі своєрідно. Так, що навіть у людей, незнайомих з багаторічною практикою інформаційної роботи вінницької муніципальної влади, склалося враження, що вони спостерігають за звичайною PR-кампанією місцевих чиновників. Причому — доволі сумнівною.

Пояснимо — чому це так.

Але для початку наведемо весь допис мера Вінниці, щоб ніхто не зміг сказати про перекручування фактів. 

“Цей дрон тепер працюватиме для наших спецпризначенців. Передав сьогодні техніку військовому Михайлу, чий підрозділ виконує зараз завдання у Запорізькій області. Такий потрібний “подарунок” підготував для захисників колектив релокованого підприємства “Сталекс” Staleks PRO. Підтримка важлива для наших героїв — наша віра додає їм сил. Щодня наближаємо перемогу. Разом!”

Залишимо без коментарів абсолютно недоречний у даному випадку пафос останніх речень, натомість звернемо увагу на зміст повідомлення.

Підприємство, евакуйоване із зони активний бойових дій (Моргунов чомусь посоромився сказати, що воно — з Харкова https://staleks.ua/contacts.html) за власні кошти придбало дрон. А місцевий чиновник урочисто прозвітував, що передав його на фронт.

Помилка №1 стратегічна

По-перше, якщо такий інформаційний привід на щось і вказує, (в даному випадку безвідносно до персоналій, лише по факту) то лише на паталогічну жадібність чиновника, або на інтелектуальну обмеженість тих хто готував дану акцію. Бо з метою демонстрації причетності до волонтерства очільники міськвиконкому могли б непомітно для власної кишені закупити декілька сотень таких дронів (ми не помиляємось, декілька сотень). І тоді звіт про передачу техніки на фронт не виглядав би як намагання присвоїти собі чужі заслуги.

А так вийшов черговий захід з серії “розрізання червоної стрічки”, коли посадовці приїжджають на здачу готового об’єкта, збудованого / відремонтованого за кошти комерційних структур, або платників податків та намагаються видати це за власні особисті заслуги.

Щодо мотивів організаторів сумнівного pr-заходу, то їх може бути ще декілька. Наприклад – свідомо підставити роботодавця в інтересах третьої особи. Сприйняття виборців мера міста (майже всіх вінничан) як малоосвічений натовп з рівнем IQ інфузорії-туфельки.

Помилка № 2 тактична

По-друге, сама згадка про те, що підприємства, які тікають від війни до мирної Вінниці міська влада змушує оплачувати власні PR-акції, не додають балів до інвестиційної привабливості нашого міста.

Розуміли ці прості істини посадовці міськвиконкому та ті, хто порадив їм зробити подібну рекламу з сумнівними наслідками? Спробуємо припустити, що ні. Причина цього у тому, що за довгі роки перебування у максимально комфортному інформаційному середовищі, кваліфікація тих, хто відповідає за взаємодію з громадськістю у міськвиконкомі значно знизилася.

А тому й отримують поширення подібні недолугі реляції.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net