Народна депутатка України Лариса Білозір повідомила про роботу парламентської делегації в Європарламенті та Комітеті регіональних влад.

Однією з основних подій за підсумками робочого тижня стало те, що європарламентарі оголосили про мобілізацію 500 мільйонів євро з бюджету ЄС для підтримки нарощування виробничих потужностей з виробництва боєприпасів типу «земля-земля» та артилерійських боєприпасів, а також ракет.

Зазначене рішення впроваджує інструмент, який дозволить ЄС фінансово підтримувати зміцнення потужностей для виробництва боєприпасів і ракет у всьому ланцюжку постачання та вартості. Ця підтримка надаватиметься у формі грантів різного виду діяльності, які допоможуть європейській оборонній промисловості збільшити її виробничі потужності та усунути виявлені обмеження. Таким чином, було реалізовано напрямок плану, щоб забезпечити довгострокове збільшення виробництва боєприпасів в Європі на користь України та держав-членів ЄС.

Тепер угоду мають схвалити Рада ЄС та Європарламент. Потім він буде офіційно прийнятий обома інституціями. Очікується, що підписання та набуття чинності угоди відбудеться до кінця липня.

Крім того, українські делегати в рамках Парламентського комітету асоціації обмінялись інформацією щодо наслідків російської агресії та спільної відповіді на неї, останніх подій в Україні та у відносинах між Україною та ЄС, а також в євроатлантичній інтеграції України, погодили заключну заяву та рекомендації.

У цій заяві Парламентський комітет асоціації закликав усіх міжнародних партнерів України підтвердити свою рішучість продовжувати підтримувати Україну до повного відновлення її територіальної цілісності та контролю над міжнародно визнаними кордонами та продовжувати надавати військову допомогу Україні стільки, скільки буде потрібно для перемоги над РФ.

«Сьогодні повертаюся додому, наступний тиждень працюватиму на окрузі. Це найулюбленіша частина моєї роботи, спілкуватися та допомагати людям на місцях, дякуючи яким маю таку  можливість представляти нашу країну на дипломатичному фронті! Адже ми маємо прагнути до ЄС та НАТО! Бо НАТО, то для ЖИТТЯ, а ЄС для кращого ЖИТТЯ. Слава Україні, дяка нашим незламним ЗСУ за можливість працювати задля Перемоги», – написала Лариса Білозір у соціальній мережі Фейсбук.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net