На сумнівні дії політичних партій в новообраній облраді звернула увагу вінницька партія.

Читати: Політичні партії проводять масову заміну депутатів у Вінницькій обласній раді

Сталось те, про що ми неодноразово попереджали мешканців Вінницької області під час виборів. Столичні політичні лідери вкотре знехтували думкою і вибором вінничан та інтересами Вінниччини, – таку заяву оприлюднила сьогодні “Партія Вінничан”.

“Партія вінничан” звертає увагу мешканців Вінниччини на цинічні оборудки з боку політичних партій, які пройшли до Вінницької обласної ради.

Так, низка кандидатів, які балотувалися від політичних сил різного ідеологічного спрямування, відмовилися від депутатських мандатів. Це дало можливість завести до обласної ради осіб, яким виборці на останніх місцевих виборах відмовили у праві бути депутатами органів місцевого самоврядування.

Система відкритих виборчих списків, за якою проводилося голосування 25-го жовтня, із самого початку замислювалася як крок назустріч громадянам, що отримували право самостійно визначати — хто отримує депутатський мандат, а хто ні. Зазначена норма вважалася дієвою нормою проти політичної корупції, яка дозволяла керівництву партійних організацій формувати закриті списки, включаючи у прохідну частину власних фаворитів і спонсорів кампанії.

Але виявилося, що низка вінницьких осередків, у тому числі й парламентських партій із самого початку були налаштовані на політичне шулерство. Підтвердженням цього є наявність на чолі кандидатських списків до Вінницької обласної ради народних депутатів України, які, звісно, не збиралися відмовлятися від Верховної Ради на користь мандата представника місцевого самоврядування. Крім них уже оголосили про відмову від депутатських повноважень ще з десяток осіб.

Таке елементарне політичне ошуканство, коли виборці голосують за одних осіб, а у підсумку депутатами становляться зовсім інші — чергове свідчення глибокої кризи всієї української політичної системи, орієнтованої на задоволення забаганок та захист інтересів олігархів.

Олігархи, які виступають основними, а інколи й єдиними спонсорами загальнонаціональних рейтингових політичних партій, самостійно формують виборчі списки та, нехтуючи вибором українців, вирішують — хто саме у кінцевому рахунку отримає депутатський мандат.

Подібна поведінка партійних функціонерів, які на власний розсуд позбавляють мандатів одних осіб та фактично призначають депутатами інших, а також мовчання з цього приводу провідних регіональних політичних сил — підтвердження, що й Вінницька обласна рада є лише одним з нікчемних “гвинтиків” олігархічної політичної системи.

“Партія вінничан” вважає, що подібне презирство до вибору мешканців Вінниччини говорить про глибоку кризу нинішньої політичної моделі.

Повернути Україну на шлях державницького розвитку, у центрі якого перебуватимуть національні інтереси, а не прибутки олігархів можна лише шляхом повного перезавантаження цієї політичної моделі.

Фото – сайт “Слово і діло”.


Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net