• Серед ключових рішень українського парламенту за останні дні — запровадження мораторію на підвищення цін на газ і тепло протягом дії воєнного стану та наступні шість місяців після його припинення.

Про це повідомила у соціальній мережі Фейсбук народна депутатка України Ірина Борзова (14 виборчий округ на Вінниччині)

У тексті закону (№ 7427) йдеться про те, що буде заборонено підвищення ціни на природний газ для побутових споживачів, тарифів на теплову енергію та послуги з розподілу природного газу для всіх категорій під час воєнного стану на всій території України та протягом шести місяців після його припинення або скасування. Документ передбачає також залучення 125 млрд грн від міжнародних партнерів на покриття різниці тарифів.

Підприємствам теплокомуненерго, постачальникам газу та операторам газорозподільних систем із держбюджету компенсуватимуть збитки, спричинені забороною підвищувати тарифи, та втрати, яких вони зазнали внаслідок військових дій.

Серед інших важливих рішень Верховної Ради за сесійні дні 28-29 липня — прийняття низки законопроєктів, які регулюють питання мобілізації.

Зокрема, про це йдеться у законах № 7352, що надає надається відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації науковим, науково-педагогічним та педагогічним працівникам, № 7464, що встановлює можливість надання відпусток для догляду за дитиною не лише жінкам, але й чоловікам, якщо вони обоє є військовослужбовцями та № 7481 — про відстрочку особам, які не підлягають призову під час мобілізації — осіб, чиї близькі родичі загинули або пропали безвісти під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони.

Деякі питання національної безпеки регулюють і закони № 7510, який надає повноваження Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації по боротьбі та активній протидії російській агресії у кіберпросторі, а також № 7398 про те, що нове житло, яке будуватиметься в Україні, повинно мати власне бомбосховище.

Крім того, парламент вкотре підвищив рівень соціального захисту військовослужбовців.

Про це йдеться у законопроєктах № 7415 (внесення змін до статті 16-3 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» щодо призначення і виплати одноразової грошової допомоги) і № 7412 (забезпечення системного переходу від військової кар’єри до цивільного життя).

Стимули для розвитку економіки має надати закон № 7451 щодо сприяння процесам релокації підприємств в умовах воєнного стану та економічного відновлення держави.

Також за ці дні Верховна Рада ухвалила дві постанови: про вдосконалення порядку опрацювання законопроектів, необхідних для адаптації законодавства України до права Європейського Союзу (7595) і про Звернення до ООН, Європейської комісії, Європарламенту, Європейської ради, урядів та держав світу із закликом не визнавати організацію та проведення окупаційною владою рф псевдореферендумів (№7598).

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net