Харківська казочка про “зелену кульку”

Політична партія «Слуга народу» відкликала свого кандидата на дострокових виборах до Верховної Ради України у 179 виборчому окрузі.

Депутат Олександр Качура повідомив, що представник «Слуги народу» Вікторія Алексейчук не має наміру далі брати участь у передвиборній гонці. У президентській партії таке рішення пояснили низьким рейтингом Алексейчук: за результатами останніх опитувань соціологічної групи «Рейтинг», кандидат від «Слуги народу» набирає лише 12,5% голосів. У той час, як її основна конкурентка Юлія Світлична має рівень довіри 62,3% виборців.

А тепер беремо у руки калькулятор і звіряємо цифри.

У липні минулого року у 179 окрузі, у базовій для «зелених» Харківській області переміг Олексій Кучер з результатом 50,62% (кращий результат в області).

Падіння до 12,5% – це зменшення реального рейтингу 4 рази.

Тепер подивимося на Вінницьку область, загальний рейтинг «слуг» у якій був меншим: на Вінниччині вони здобули 37,91% голосів «за» список, на Слобожанщині – 42,72%.

Отже, загальну тенденцію, яка проявилася у Харківській області можна сміливо переносити і на терени нашого регіону.

І тоді з’ясується, що переможці від СН в округах наразі мають рейтинг у межах:

11 округ Максим Пашковський – 26,63% / 4 = 6,65%.

За такою формулою рейтинг його колег по мажоритарці будуть приблизно такі:

12 округ Анатолій Драбовський = 8,3%.

14 округ Ірина Борзова = 7,52%.

Усі інші округи у 2019-му році «зелені» на Вінниччині «злили».

А тепер спробуємо змоделювати ситуацію – чи виграли би дані політики на виборах бодай до районних рад із таким результатом?

Максимальна електоральна «стеля» станом на сьогодні для них є 9,4% (4 частина від 37,91%), тобто стільки, скільки напередодні місцевих виборів 2015-го року мала «Самопоміч».

Чим закінчилася історія цієї аморфної політичної структури, пам’ятаєте? Тим, що по-декілька осіб попроходили у ради різних рівнів, і більше їх не було ані видно, ані чути.

Нарешті, останнє запитання. До «кураторки» області з боку «Слуги народу» Аліни Загоруйко, яка з таким пафосом розповідала, як буде «перевіряти» кандидатів, бажаючих встати під «зелені» прапори.

Ви насправді вважаєте, що до вас із таким рейтингом вистроїться черга?

Так, поки що залишки рейтингу мають місце. Але, оскільки не працює система «ліфт», про що вже не раз говорили, то й потенційним кандидатам буде зрозуміло, що у прохідну частину списку включать кого завгодно, тільки не тих, хто спробує позмагатися за це відкрито.

Та й загальна тенденція викликає питання. Якщо ви втратили за 7 місяців рейтинг у 4 рази, то, наша межа у 9,4% до осені, принаймні у Вінницькій області, перетвориться у «гарбуз». Тобто 3-4 непрохідних бали.

І – найголовніше.

Пані та панове із депутатськими мандатами «Слуг народу»!

Наші люди дуже чітко реагують на падіння рейтингу. І якщо вони промовчали із дуже багатьох неоднозначних питань, які ви намагалися «пропихнути», маючи високі рейтингові показники, то тепер ніхто мовчати не буде.

Мова йде про те, що уникнути конкуренції з регіональними партіями, увівши обмежувальну квоту у 2/3 обласних рад, уже не вдасться.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net