Перші публічні коментарі куратора по місцевим виборам від “Слуги народу” по Вінницькій області Аліни Загоруйко – вражають.

«Фінансувати свої передвиборчі компанії кандидати в депутати від “Слуги Народу”, скоріш за все, будуть за власний рахунок».

Заявила сьогодні політикиня з партії Зеленського Аліна Загоруйко журналістам місцевого інтернет-ресурсу.

В той же час Аліна Загоруйко визначила чіткі критерії для потенційних кандидатів-мільйонерів:

“Ми шукаємо молодих, “не зашкварних”, яких будемо ретельно перевіряти”.

Наголосила народна депутатка.

А де ж ви зібрались шукати у Вінницькій області 84 молодих, “незашкварених” кандидати в Вінницьку обласну раду, яким прийдеться лише за реєстрацію кандидатом (офіційно) по вашому ж закону заплатити 28 тисяч грн. Кожному. Сума внеску за реєстрацію обласного списку від партії – 2 мільйони 300 тисяч грн.

А ще потрібно знайти кошти на три місяці виборчої кампанії – мільйони гривень на рекламу в ЗМІ, газети, радіо, інтернет-сайти, мільйони гривень на борди, мільйони гривень на рекламу в соцмережах, десятки мільйонів гривень на оплату роботи агітаторів, друк агітаційної продукції, десятки мільйонів гривень на оплату членів комісій і так далі. І тільки не потрібно розказувати про “волонтерів”, які будуть безкоштовно агітувати по містам і селам за молодих кандидатів-мільйонерів.

Якщо скласти всі ці мільйони докупи і розділити на 84 кандидати, то вийде не менше 1 мільйона гривень на 1 кандидата від “Слуги народу”.

Можете нам повірити, менше ніж 100 мільйонів грн жодна повноцінна кампанія на рівні всієї області, тривалістю три місяці не обходиться. При цьому кожен такий кандидат повинен бути мільйонером не простим, а офіційним. Так як вносити кошти у виборчий фонд партії (а оплачує виборчі витрати виключно партія, а не кандидат, через офіційний виборчий фонд) може лише та особа, якій дозволяє проводити такі фінансові операції його декларація.

Довідково. Особисто для представників партії “Слуга народу”. У Вінницькій області, станом на кінець 2019 року зареєстровано приблизно 90 офіційних мільйонерів. 90% з яких точно не підуть на місцеві вибори, із залишку в 10% цих мільйонерів, ви навряд знайдете молодих, і з вірогідністю 10 з 10 серед них дуже важко буде знайти “незашкварених”.

Та й що саме вважати “зашкваром”? Якщо п’ять років роботи помічницею-консультанткою народного депутата від “Батьківщини” та членство в списку в новий склад ЦВК від “Блоку Петра Порошенка “Солідарність” самої Аліни Загоруйко – це “незашквар”, то да.

А якщо нє, то… нє.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net