“Слуга народу” не буде змінювати правила гри місцевих виборів – заява лідера партії та керівника фракції у ВР

Офіційна заява Олександра Корнієнка і Давида Арахамії по місцевим виборам.

​​Сьогодні, на брифінгу щодо змін до Виборчого кодексу голова президентської партії Олександр Корнієнко та керівник фракції “Слуга народу” в парламенті Давид Арахамія поставили крапку по термінам проведення місцевих виборів та чуток по зміні умов участі партій в виборах.

Вибори пройдуть у жовтні 2020 року, жодних загальнонаціональних бар’єрів для партій по 5%, чи обов’язкового висування в 2/3 областей – не буде.

Олександр Корнієнко:

Місцеві вибори пройдуть у встановлений термін в жовтні 2020 року. Всі інсинуації про їх перенесення – брехня.

Щодо правил за якими відбудуться вибори. Є неточне трактування моїх інтерв’ю, – підкреслив Корнієнко.

Також лідер політичної сили зазначив:

Виборчі правила за такий термін, який лишився до виборів – несправедливо змінювати. Це політична позиція нашої партії. 

Керівник фракції “Слуги народу” у Верховній Раді пояснив природу чуток щодо можливих антиконституційних правок до Виборчого кодексу та переклав відповідальність за “диктаторські” замашки на парламентську опозицію.

Багато опозиційних сил зараз, розуміючи, що в них маленькі шанси пройти на місцевих виборах, хочуть зробити так званий бар’єр, щоб люди були вимушені йти під їх знаменами на вибори.

Також Давид Арахамія заявив, що опозиційні партії намагались втягнути в процес політичної узурпації влади “Слугу народу”.

Вони нам кажуть, що це і вам “Слузі народу” вигідно, ви велика партія, давайте розпишемо на 4-5 партій всю країну. Але це протилежить принципам партії “Слуга народу”. Позиція партії і фракції така – ми проти всіх бар’єрів, 2/3 областей, чи 5%. Ми вже пішли на зниження грошової застави.

Також лідери президентської політсили висловили позицію партії щодо партійного балотування мерів та розповсюдження пропорційної виборчої системи на населені пункти.

Ми категорично проти, щоб мери йшли тільки від партій, вони можуть йти як самовисуванці. Єдине, що ми можемо розглянути – зниження партійного балотування з 90 тисяч до 20-50 тисяч. Всі інші бар’єри, чи обмеження – ми категорично проти.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net