Вчора, 24 жовтня відбулося розширене засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України за участю Начальника ОВА Сергія Борзова.

За столом обговорення знаходилися народні депутати України Ірина Борзова та Анатолій Драбовський, заступник керівника Офісу Президента України Олексій Кулеба, представники уряду, очільники громад Вінниччини, голова обласної Ради Вячеслав Соколовий та міський голова Вінниці Сергій Моргунов.

Під час зустрічі обговорили найбільш актуальні виклики та проблеми, що виникають в області на рівні місцевих громад.

 

«Нам необхідно думати про те, яким чином вирішувати не тільки нагальні проблеми, а й що ми можемо зробити для того, щоб наша перемога настала якомога швидше. Дякую обласній військовій адміністрації, представникам органів місцевого самоврядування за роботу. Кожен важливий на своєму місці. Думайте щодня, що ми зробили за сьогодні для фронту, для наших військових. Фронту потрібен міцний тил. А міцний тил – це ви», – зазначив заступник керівника Офісу Президента України Олексій Кулеба.

Одним із основних напрямів, які були розглянуті під час засідання Конгресу, є розвиток системи реабілітації. На території Вінниччини діє 14 стаціонарних закладів реабілітації, а також утворено 50 мультидисциплінарних команд. Забезпечено підготовку 46 асистентів дитини та надання послуг 19 помічникам ветеранів. Однак залишаються питання, пов’язані з необхідністю включення пунктів прокату допоміжних засобів реабілітації в структуру кабінетів асистивних технологій реабілітації у кластерних лікарнях, що передбачає внесення змін до постанови КМУ.

Читайте нас в Telegram: лише важливі новини про війну, політику та ексклюзивна аналітика

Також увага була зосереджена на питаннях економічного розвитку, освіти та готовності регіону до зими.

Начальник ОВА Сергій Борзов наголосив, що незважаючи на труднощі, бізнес поступово відновлює втрачені позиції, що були зафіксовані у 2022 році.

За висловами Сергія Борзова, у Вінницькій області розроблено плани реагування на кризові ситуації, такі як припинення газопостачання, електропостачання та телекомунікаційних послуг. Створені необхідні умови для проведення тренувань, однак є потреба у забезпеченні укриттів у дошкільних та приватних освітніх закладах.

Учасники також наголосили на важливості цифрової трансформації та розвитку Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП). Вінниччина лідирує серед регіонів за кількістю наданих послуг. У цьому році 12 ЦНАПів отримали потужні генератори автономного живлення за рахунок міжнародної допомоги. Проте залишаються проблеми, які потребують уваги на рівні держави. У ході засідання вислухали всі пропозиції громад області з різних напрямків роботи.

«Впевнений, що такі зустрічі за участю всіх гілок влади стануть потужним інструментом не лише для подолання викликів, а й для розвитку нашої держави. Разом – ми сильніші! Працюємо далі!» – зазначив Сергій Борзов.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net