Дайджест парламентської виборчої кампанії на Вінниччині. Ч. 1.

На середину червня, тобто за 5 тижнів до дня голосування складається враження, що потенційні кандидати у народні депутати не вірять, що вибори відбудуться у зафіксований в Указі президента України термін.

Точніше – дуже хочуть вірити. Але строки піджимають, а тому мимоволі починаються перші «рухи».

Почали проходити процедуру реєстрації перші кандидати. В 11 виборчому зареєструвався, наприклад, віце-прем’єр-міністр Володимир Кістіон, до речі, самовисуванцем.

Чи будуть з ним конкурувати інші члени «вінницької команди» – невідомо. Той же Сергій Кудлаєнко роботу в окрузі не згортав. А ось про Людмилу Станіславенко, якої за минулий місяць було дуже багато в інформаційному просторі, за останній тиждень – лише поодинокі згадки.

Остаточно відмовився від балотування в окрузі, як і у будь-якому виборчому списку нинішній нардеп від 11 округу Олександр Домбровський. Сподіваємося, що він щось знає про можливий зрив дострокових виборів, а тому й не поспішає. Адже кому кому, а Домбровському в політичному фарті та інтуіції не відмовиш.

Ті ж, хто намагається бігти попереду паровозу, викликають посмішку, адже наміри їхні легко проглядаються. «Я аплодую стоячи Володимиру Зеленському», – пафосно написав Сергій Кармаліта. У цьому зв’язку нагадаємо йому стару легенду.

У 641 році халіф Умар ібн аль-Хаттаб наказав полководцеві Амру ібн аль-Асу спалити Александрійську бібліотеку, сказавши при цьому: «Якщо в цих книгах говориться те, що є в Корані, то вони не приносять користі. Якщо ж в них говориться що-небудь інше, то вони шкідливі. Тому і в тому і в іншому випадку їх треба спалити».
До чого притча. До того, що якщо Кармаліта домовиться з керівництвом «Слуги народу» про власне висування в окрузі, то інформаційний галас із запевняннями президента у любові виявиться зайвим. Якщо ні – то тим більше.

Натомість 12 округ є вакантним. Олексій Порошенко-молодший бажання балотуватися у ньому знову не демонструє жодним чином. А у соціальних мережах гуляють плітки, що саме туди можуть «перекинути» Сергія Кудлаєнка.

Хто і як запускає плітки начебто велика таємниця, але по стилю і певним маркерам наприклад нам цілком зрозуміло хто саме стоїть за анонімними чорнушними статтями в “новинах від читачів” та створенні пабліка в соцмережі присвяченого мажоритарщикам.

По-перше, коли на сторінку підписано лише 2 людини, непотрібно поспішати з театральним здивуванням розводити білими рученьками і запитанням “Ой, а хто ж це нагадив”? По-друге, і головне. Ну непотрібно намагатись переводити стрілки цієї аматорської чорнушки в сторону самого об’єктивного і справедливого видання в світі 🙂 тобто нашого 😉 Не бешкетуйте карапузики, ні нада. Ганна Давиденко, яка у минулі роки проявляла (доречно і не зовсім) гіперактивність, під вибори, як не дивно, з інформаційного поля зникла. Хоча, чому дивно? У «команду Зе» з таким політичним минулим не пробитися, а «Батьківщина» необхідним для автоматичного проходження рейтингом уже не поділиться. Сьогодні не 2006 і не 2012 роки.

У 13 окрузі Петро Юрчишин висунув власного підлеглого, першого заступника санаторію «Поділля». Зареєструвався і сам. В окрузі він активно гастролює. Ще один потенційний кандидат у депутати в цьому окрузі, випадковий замгубернатора (як ми його між собою іноді називаємо) Олександр Крученюк збирається організовувати у Козятинському районі міжнародний фестиваль. Щось там про «геїв».

На 14 виборчий округ соціальні мережі «сватають» голову обласної організації ВО «Батьківщина» Людмилу Щербаківську, Ірину Борзову від «Слуги народу» та діючого нардепа Івана Мельничука. Якщо ми почуємо про їхню роботу в окрузі – напишемо про це. Зареєструвалась на окрузі і координаторка “Зе команди” у Вінницькій області Світлана Лутківська. Щоправда не від партії, а самовисуванкою (чи як там це слово вірно пишеться на фемінітивські мові). Сигнал для завідуючої Калетниковської бібліотеки (Лутківської) до речі остаточний. Координаторство по Вінницькій області для неї закінчилось. Плітки щодо її призначення головою обласного осередку Зе, чи призначення головою ОДА потрібно забувати.

Поки ж відзначимо факт, що родина Борзових при президенті Зеленському утрималася.

Щербаківську епізодично можна побачити на місцевих Інтернет-ресурсах.

У 15 окрузі, здається, все біль-менш зрозуміло. Лариса Білозір оберти, набрані у 2015-16 роках не знижувала, а тому, на декілька кроків попереду конкурентів. Щоб там не казала «Опора».

Ситуацію може поламати якийсь «сюрприз» від «Зе», але поки що його не видно.

16 округ «засіває» Геннадій Вацак. Тактика проста, але перевірена. Нардепа Юрія Македона не видно, проте залишити без перспектив, як і у 15 окрузі, активного кандидата може черговий «слуга народу». З високою долею ймовірності, такою кандидаткою може стати проректор ВНАУ Інна Гончарук. Не виключений, щоправда, і більш екзотичний варіант у вигляді Ігоря Калетника (так, це правда). Тоді Інна зіграє при ньому роль технічного кандидата.

У 17 окрузі все просто. Говоримо Кучер, маємо на увазі МХП. З такими ресурсами важко конкурувати. Навіть кандидату з команди «Зе».

Хоча ситуація і там, не зовсім здорова. Інакше не вибухали б автівки.

Натомість, у 18 окрузі може спалахнути невеличке протистояння. Там націлений на перемогу діючий нардеп Руслан Демчак, який дав різкий старт агітаційної кампанії.

Зареєструвало ЦВК вчора на цьому ж окрузі і впливового екс-регіонала Григорія Калетніка, який може висунути у якості технічного кандидата й колишню свою помічницю – Тетяну Редько.

Поки що баталії не розпочалися. Сторони уважно стежать друг за другом, сподіваючись, що вибори все ж таки перенесуть на осінь.

А тому й активну польову роботу не розпочали. Ті, хто її вів регулярно (Кучер, Білозір, Кудлаєнко) продовжують це робити. То, хто нічого не робив (Македон), її й не розпочинають.

Все цікавіше – попереду.

Завжди Ваш Віталій Горковчук і вся команда “Політичної Арени Вінниччини”