Парламентські вибори на Вінниччині. Хронологія подій. Ч. 2

Рішення Конституційного Суду від 20 червня, згідно з яким Указ Володимира Зеленського про призначення на 21 липня дострокових парламентських виборів є таким, що відповідає Основному Закону, стало холодним дощем для більшості потенційних кандидатів у депутати. Вони (політики) тягнули до останнього, сподіваючись на проведення виборів у жовтні цього року, і не бажаючи «спалити» свої прізвища, щоб не дати конкурентам можливість належним чином підготуватися до змагання за жадані голоси.

КСУ вирішив по-іншому. Що ж, вибори, так вибори. Сайт ЦВК дуже повільно публікує інформацію про зареєстрованих кандидатів, тому почнемо з очевидного – проаналізуємо тих, хто точно балотуватиметься в округах.

Округ 11. «Слуга народу» висунула Максима Пашковського. Юрист. Фундатор проекту «Швидка юридична допомога». У вінницькій політиці помічений не був, хоча контакти з місцевою громадськістю має. Враховуючи те, що округ є базовим для Володимира Гройсмана має високі шанси програти віце-прем’єру Володимиру Кістіону. Тим більше, що його (Кістіона) публічно підтримав Сергій Моргунов.

Але бренд «Зе» може і спрацювати.

В окрузі є ще Світлана Бевз, але з нею все зрозуміло. Вибори на черговому «народному віче» з 25 осіб вона виграти може. А округ – ні.

У 12 окрузі очікувано не зареєструвався Олексій Порошенко, але виявилося, що у «вінницьких» немає на нього кандидатури рівня «VIP». Тому формально, симпатії муніципальної влади можуть бути на боці колишнього керівника міського БПП та екс-соратника Саакашвілі Леоніда Марцинковського, а фактично… Ну, принаймні, агітацію він розпочав.

В умовах відсутності надпотужних кандидатів, боротьба може розгорнутися й між тими, хто за іншої ситуації (якби не було бліц-кампанії) на депутатський мандат серйозно ніколи і не претендував. Зокрема, в окрузі балотується екс-керівник міської організації «Батьківщини», екс-соратник мера Немирова (партія Ляшка) Віталій Донець, який у 2012 році за скандалом пішов до Наталії «У-мене-є-мрія» Королевської. Там же зареєструвалася депутат міської ради від партії Юлії Тимошенко Людмила Ваколюк, що намагається використовувати бренд «Слуги народу».

Сама команда «Зе» висунула Вінницького кооперативного інституту Анатолія Драбовського. Останній місяць тому розповідав, що він з «команди Кармаліти» , який (незважаючи на наші поради) активно рекламував команду «Слуг народу» і себе в ній у місцевих ЗМІ. Ані в окрузі, ані у списку Кармаліти немає.

У 13 окрузі станом на 23 червня зареєстровано діючого нардепа Петра Юрчишина, його працівника Олександра Реп’яха і чомусь екс-голову Козятинської районної ради Валерія Стахова. Крім них буде балотуватися ще один перебіжчик від партії “Садового” депутат Вінницької міської ради від «Самопомічі» Юрій Максименко. Офіційно висунутий «Слугою народу», але злі язики поговорюють, що Юрчишин спеціально викупив бренд (за дивним збігом обставин Максименко закінчив аграрний університет екс-регіонала Калетніка), щоб не допустити в округ серйозного конкурента.

Результат, на нашу думку, більш ніж прогнозований. Це не битви 2012 і 2014 років між Юрчишиним і Катеринчуком.

На 14 окрузі зареєструвалася «лідер Зе!Команди (екс-лідер?) у Вінницькій області» Світлана Лутковська. Шляхом самовисування. А ось офіційним кандидатом від «Слуги народу» стала жінка керівника ДУСі Сергія БорзоваІрина. Є думка, що зі шлейфом Калетніка «зелені» вирішили не зв’язуватися. Враховуючи ресурси родини Калетників і Борзових, 14 округ може стати тією територією, на якій можлива реальна конкуренція. Принаймні в соціальній мережі Ірина вже активно дискутує (нахіба?) з калеботами (боти Г.М. Калетніка).

Чого не буде на 15 окрузі. Лариса Білозір працює в окрузі вже декілька років і скласти їй конкуренцію з боку «слуги народу» нікому не відомого Віталія Пращука буде вкрай непросто.

На території 16 округу зареєстрований нинішній народний депутат України з фракції БПП Юрій Македон, депутат обласної ради від цієї ж фракції Геннадій Вацак, а також збирається йди адвокат Таїсія Томляк від команди «Зе!» Остання – людина Григорія Калетніка (тут, як бачимо, йому вдалося провести свою людину від «СН»).

Шанси цих трьох кандидатів приблизно рівні. Вацак жваво розпочав кампанію, але за Томляк – бренд «Зе!»

У 17 окрузі все зрозуміло – тут балотується і з великою долею ймовірності переможе діючий нардеп Микола Кучер. І завадити цього Олександр Коваль (хуізит?), який балотується від «Слуги народу» навряд чи зможе.

«Слуги» не претендуватимуть на перемогу й у 18 окрузі, де від них випадково балотується випускник ВНАУ і нині працівник господарства, яке належить Калетніку Павло Довгань.

А Калетнік уже вступив у битву з Русланом Демчаком, зареєструвавши його «клона» з Тернопільської області. Демчак справжній також розгортає кампанію «на повну», згадавши, вочевидь, що саме «з подачі» Калетніка його відправили за грати у 2012 окрузі.

Найцікавіше попереду, як і наш детальний аналіз виборчих списків партій та кожного округу.

Завжди Ваш Віталій Горковчук та вся команда “Політичної Арени Вінниччини”

 

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net