• Народний депутат від Вінниччини Лариса Білозір ініціювала звернення до Уряду щодо внесення змін до Постанов, які б забезпечили компенсацію комунальних платежів для закладів громадського харчування, які на волонтерських та безоплатних засадах забезпечують харчуванням потребуючих під час воєнного стану.

Лариса Білозір у мережі Фейсбук оприлюднила відео, про те, як харчуються військові однієї з частин. Вона зазначає, що заклади громадського харчування на волонтерських засадах допомагають  військовим і цивільним.

«Ось як харчуються наші вояки, ось як про нашу армію дбає український народ, бізнес та держава! Українці, український бізнес та заклади громадського харчування на волонтерських засадах забезпечують харчуванням всіх, хто потребує! Але, щоб надалі це продовжувалося, держава має підтримати бізнес, хоча б в частині компенсації комунальних видатків».

Саме тому Лариса Білозір разом з колегами, народними депутатами Миколою Кучером, Олегом Кулінічем, Олександром Качурою, Геннадієм Вацаком та багатьма іншими звернулися до Уряду щодо компенсації комунальних платежів для закладів, що годують військових та біженців у період дії воєнного стану.

«З перших днів військової агресії ресторанна спільнота згуртувалась та за рахунок власних коштів активно забезпечує харчуванням представників Збройних сил України, Територіальної оборони, Національної поліції, лікарів, пацієнтів лікарень, літніх людей, дітей та інших хто опинився в складній ситуації», – зазначила Лариса Білозір.

Парламентарка навела приклад такої роботи ГРК «Фортеця Гетьмана», цей ресторан організовує щоденне гаряче харчування для 2000 осіб і надає сухі пайки та продукти для 3000 осіб щодня.

Сума щоденної допомоги в грошовому еквіваленті складає 500 тис грн, яка включає вартість продуктів, праці робітників, а також використання електроенергії, водо та газопостачання, водовідведення, палива.

«За умов воєнного стану у більшості підприємців в сфері громадського харчування немає можливості здійснювати підприємницьку діяльність, та у зв’язку із відсутністю доходів від здійснення підприємницької діяльності немає можливості оплачувати рахунки за комунальні платежі»,- стверджує Лариса Білозір.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net