Сьогодні, 28 квітня на офіційному сайті Вінницької облради був опублікований текст начебто розпорядження голови ОДА, про доручення “всім закладам освіти області надати списки учнів чоловічої статі 15 років і старше для забезпечення належного функціонування Єдиного держреєстру призовників, військовозобовязаних та резервістів”. 

Згодом виявилось, що такого розпорядження голови Вінницької ОДА не існує.

Саме розпорядження не відповідає формі документообігу облдержадміністрації, також дивним чином розпорядження голови ОДА було опубліковане на сайті Вінницької облради, а не ОДА.

Станом на зараз стаття з сайту облради видалена.

За нашою інформацією, відповідальні особи за наповнення сайту Вінницької облради озвучили версію публікації фейкового розпорядження голови ОДА несанкціонованим втручанням в роботу офіційного сайту Вінницької облради.

Це вже не перший гучний інформаційний прокол нової ради, минулого разу трапився скандал з розміщенням в обласній газеті “33 канал” статті підписаної пресслужбою Вінницької облради, з помилкою в одній літері прізвища працівника облради.

Тоді Нацполіція відкрила справу за повідомленням у ЗМІ.

Насправді, правоохоронцям з публікацією в газеті потрібно зробити лише декілка простих дій, щоб передати справу до суду:

Встановити особу, яка надала текст публікації в обласну газету. В якості доказу визначити носій інформації з якої набирався текст статті та ілюстрація – лист на емейл, флешка тощо.

Опитати співробітників редакції які приймали статтю (головний редактор наголошувала публічно, що це інформація облради).

Встановити, чи проходила оплата розміщення публікації.

Опитати особу, яка подавала статтю в газету і все дуже швидко стане на свої місця.

З фейковим повідомленням на сайті облради сьогодні ситуація теж нескладна.

При бажанні правоохоронці мають достатній арсенал технічних засобів щоб встановити, чи був несанкціонований доступ (фактично хакерська атака) на офіційний сайт органу місцевого самоврядування області (а це питання національної безпеки), якшо ні, де відповідальні особи взяли фейкове розпорядження голови ОДА, хто його підробив (ще стаття) і так далі.

Ми беремо на контроль стан розслідування цієї справи та сьогоднішнього повідомлення ради і будемо інформувати наших читачів про подальший розвиток подій.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net