Лобістів Вінниччини на центральному рівні більше немає.

З літака, який привіз з Китаю спецзасоби і тести, що стануть у нагоді під час боротьби з епідемією, Вінницька область отримала. 5 000 експрес-тестів для виявлення вірусу COVID-19 з 250 000.

Президент обіцяв завезти 1 млн, дали 250 тис., але і на тому спасибі. 150 тисяч уже в Україні роздали силовикам. Залишки розподілили між областями, а ті, у свою чергу, будуть поширювати їх на рівні районів.

З огляду на понад 1,5 млн населення Вінницької області це, зрозуміло, краплинка у морі.

Крім того, на Вінниччину надійшло 2 000 тест-систем (ПЛР-тести) для лабораторних досліджень з 50 тисяч наявних. В офіційному повідомленні сказано, що ПЛР-тестів в Україні «достатньо» (щоправда, уточнено – на 10 днів), але…

Також наша область отримала 300 захисних біохімічних костюмів з 10 тис. і 3000 респіраторів FFP3 з 80 тис., які прибули з КНР.

За те, що дали хоч щось, коли не було нічого, звісно – подяка.

Однак, згадаємо минулі роки, коли усі «сливки» – дотації для фермерів, кошти на ремонт доріг, субвенції на реформування медицини й освіти – першочергово йшли до вінницького бюджету і зробимо невтішний висновок.

Як «маркерна область» Вінницька закінчилася влітку минулого року, разом із відставкою уряду Гройсмана. Тепер вона рядовий регіон, як, приміром, Сумська, або Волинська області. Нічим не краща, і не гірша.

Ефективне лобіювання інтересів Вінниччини на столичному рівні відсутнє. Точніше, ці інтереси немає кому відстоювати.

Ну, не депутатам же від «Слуги народу», чесне слово…

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net