Події останнього тижня ви усі і так чудово знаєте, а про причини цього маєте власну думку, тож зі свого боку нав’язувати вам наше бачення того – чому і як це (епідемія та карантин) сталися, ми не будемо.

Емоції також залишимо для розбору іншим разом.

Ми можемо проаналізувати ситуацію у Вінниці та області з точки зору політичної проекції: яким чином реагували чи не реагували посадові особи та публічні політики на калейдоскоп події; хто виявився на висоті, хто вдався до «хайпу» заради «хайпа», а хто просто вирішив за краще відмовчатися.

І уже у цьому поділі на три основні групи і є бачення (громади, а не лише наше) про усі здорові та хворі сили нашої політики. А також про ті, які впали в анабіоз, звідки не вийдуть навіть після завершення карантину.

Отже, група перша. Ті, хто виконав те, що мав виконати, а також вийшов з конструктивними пропозиціями.

На Вінниччині доволі оперативно закрили частину пропускних пунктів, обмежили прийом громадян у поліції, закрили тренажерні зали і дитячі садочки, припинили прийом громадян у «прозорих офісах», розпочали дезінфекцію автовокзалів та, зрештою, припинили діяльність об’єктів загального користування і почали штрафувати власників, які порушують режим. Без зайвих нагадувань зі столиці. На відміну від того ж Харкова.

Все це має назву «жорсткий карантин».

Прокоментував ситуацію з пандемією коронавірусу Володимир Гройсман. І не лише прокоментував, а й вийшов з пропозицією до Кабміну виділити кошти на підтримку людей, які залишилися без зарплати, спростити доступ до тестів на коронавірус, а також звернувся до органів місцевого самоврядування з низкою рекомендацій щодо дій в екстремальних ситуаціях. Крім того, він ініціював створення у Вінниці спеціального Фонду «Спецфонд СтопВірус» (на базі фонду «Подільська громада») з метою підтримки та поширення медичних, профілактичних та інформаційних заходів протидії розповсюдженню небезпечного вірусу Covid-19, у який сам же, спільно із міським головою С. Моргуновим зробив перший внески і вже доставили у Вінницю 10 тисяч респіраторів та тестів.

Взагалі, Гройсман чи не єдиний з позапарламентських політиків загальнонаціонального масштабу зумів сформулювати ледь не покрокову програму ефективного урядового реагування. Питання у тому, чи прислухається до нього Кабмін.

Не залишилися осторонь і небайдужі громадяни. Так, у Вінниці працівники Територіального центру спільно із ІТ-компанією Playtika організували видачу гарячих обідів літнім людям.

Насамкінець, міська рада встановила надбавки лікарям, які, за словами Сергія Моргунова, зараз працюють в епіцентрі надання допомоги вінничанам. Така надбавка буде у розмірі 5000 грн лікарям і 3000 грн медсестрам. Загалом, на протиепідемічні заходи з бюджету Вінниці було виділено, шляхом перерозподілу окремих статей, близько 50 млн грн. У зв’язку із чим згадується історія про обласних депутатів, які «зажали» 40 млн на протитуберкульозні заклади.

Дещо не встигають за громадою народні депутати, особливо, обрані у Вінниці, але, сподіваємося, і вони з часом підтягнуться.

За нашою інформацією, після нашої публікації у більшості вінницьких народних обранців добряче “підгоріло”, дехто навіть не на жарт на нас образився. Більш розумні – швидко зробили висновки і включились в роботу. За що ми їм вдячні.

Для того ми і працюємо, щоб ви, наші шановні “слуги народу” не обмежувались “глибоким занепокоєнням” в соціальних мережах та не втюхували виборцям віртуальну допомогу на три копійки, маскуючи її під провінційним пафосом “дорослих” заяв у ЗМІ. Дешеві фокуси десятирічної давності у Вінницькій області області більше не пройдуть. Принаймні ми цього вам точно не подаруємо 😉

Зазвичай, ми критикуємо ОДА за її незграбність, безініціативність, нездатність змусити працювати недолугих і приборкати замішаних у корупційних оборудках чиновників, а також неспроможність «послати» за відомою адресою різного роду нахабних «активістів» та партійних функціонерів.

Але, до честі керівництва обладміністрації та рядових службовців, принаймні на минулому тижні, те, що було в їхніх повноваженнях і компетенції, вони зробили.

Розконсервували медичний резерв. І взагалі, підійшли до проблеми комплексно. Не ховаючись за спиною уряду та органів місцевого самоврядування.

Група друга. В пошуках ворогів

Один місцевий ресурс присвятив ціле журналістське розслідування питанню, хто причетний до того, що в Інтернеті з’явилося фото депутаткині міської ради («Батьківщина») Г. Давиденко із підписом, що вона підхопила інфекцію COVID-19.

Замовників знайшли… в ОРДЛО!

Ми не надто розбираємося у тому, що коїться у штабах терористів, але, на нашу думку, останнє на що (кого) вони би звернули увагу сьогодні – «підкалувати» вінницьку політкиню. Тим не менш, вона пригрозила подати до суду та в правоохоронні органи. І правильно.

Закінчуючи тему з Ганною Давиденко від себе додамо. Сам вкид про місцеву депутатку та фейк про її “хворобу” бридкий і гадєнький, за межами будь-яких червоних ліній і політичної кокуренції. Також варто зазначити, що попри переконання її соратниць та соратників, так зване розслідування про замовників та виконавців брудного вкиду, привело депутатку міської ради до частково хибної версії, принаймні в частині виконавців.

Ваша версія про місцевих “політтехнологів” частково вірна, щоправда прізвище цих політтехнологів інші. Та ви і самі їх (цих “політтехнологів”) чудово знаєте. Достатньо згадати вашу ж виборчу кампанію 2015 року і тих “спеціалістів”, які вам же в ній і допомагали. Неймовірно, але факт.

І можете бути впевнені, за такі брудненькі витівки, ваші колишні друзі обов’яково відповідатимуть. Довго-довго, боляче-боляче. Ми в боргу точно не залишимось.


Але куди там дрібним витівкам «активістів» до справжнього «хайпища» (вибачте за «новояз») фракції «Батьківщина» в обласній раді. Комісія з питань бюджету фінансів та обласних програм Вінницької обласної ради (голова – член «Батьківщини» Г. Мазур) сьогодні проголосували за внесення у порядок денний наступної сесії проект рішення про призначення члена фракції «Батьківщина» Анатолія Ткача першим заступником голови Вінницької обласної ради. Ну, ще одного чиновника з немаленькою зарплатою як раз і не вистачає, щоб збалансувати усі бюджетні питання.

А тепер третя група. Це про тих, хто промовчав.

Самоусунулися небідні мешканці Вінниці. А ті повідомлення про пригодованих колишнім керівництвом ОДА бізнесменів, які, начебто, містять повідомлення про допомогу на протиепідемічні заходи, насправді, містять невеличке уточнення: «ініціюють». Тобто, якщо хтось гроші принесе, то й допомога у такому випадку матеріалізується.

Спроби знайти, чим допомогли обласні партійні організації «Європейської солідарності», «Батьківщини», «Самопомічі», РПЛ, «Свободи» і, тут ви здивуєтеся, «Слуг народу» також – завершилися нічим.

Ну, й наостанок анекдот. Торгівельна мережа «Епіцентр» працюватиме, тому, що проголосила себе аптекою.

А епідемію ми, шановні вінничани, спільними зусиллями здолаємо. І карантин рано чи пізно завершиться. Аж там на нас чекатиме наступне завдання – на місцевих виборах ввічливо попросити з депутатських крісел весь цей партійний мотлох, який сидить там уже багато років.

Слово за вінничанами.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net