Одразу попередимо наших читачів. Назва нашого допису – це не камінь в горОд експосадовця, чи в горОд місцевої журналістики. Це сумна реальність вінницької політики, політичних та інформаційних технологій (якщо такі терміни взагалі можна приміняти до навколовладних та нібито політичних процесів в нашому регіоні).

Отже. Місцеве інтернет-видання «Na Парижі» оприлюднило інтерв’ю з колишнім першим заступником голови Вінницької ОДА Андрієм Гижком.

Даний текст нам цікавий аж з трьох причин, а тому ми його прокоментуємо.

По-перше, Гижко є особою, як мінімум, компетентною у регіональних політичних реаліях, до того ж – голова територіальної організації «Європейської солідарності».

Тож проігнорувати його оцінки та судження, як єдине політичне видання Вінниччини ми не маємо права.

По-друге, текст є «першою ластівкою» з багатьох йому подібних нагадувань «про себе» напередодні місцевих виборів. Безумовно, розуміючи вінницьку традицію нічого не говорити прямо, тут слід шукати приховані сигнали. Що виявилося не так вже й складно, хоча для читача кожне сюжетне речення потребує окремого коментаря. Так вже склалося на Вінниччині, що тут думають одне, говорять інше, а роблять по-своєму.

По-третє, зроблений нашими колегами пасаж є настільки яскравим прикладом матеріалу, який у вінницьких реаліях (перепрошуємо за зрозумілий обізнаним особам каламбур) вважається типовим підходом до персонального PR, що його можна сміливо розбирати на складові модулі. Щоб за подібним же лекалом робити й інші статті аналогічного характеру.

Початок стандартний.

Сюжет: «…А чим займаєтесь? Які плани на майбутнє?…»

«…Навчаюся… сім’я… отримання сертифікатів НАССР… перші статті… читаю книги…»

Коментар “Політарени”: Тут, щоправда, невелика помилка – у першому ж запитанні міститься формулювання, що робить це все Андрій Петрович «у вільний від держслужби час», що можна розуміти або як те, що на службі він перебуває досі (ні), або – планує на неї повернутися. В останньому випадку мимоволі «відкриваються карти». Екс-перший заступник, таким чином, озвучує політичні амбіції, попри демонстративне від них дистанціювання («навчання, сім’я»).

Але читаємо далі.

Сюжет: «Будинок над озером – ваш, або родичів?»

Коментар “Політарени”: У чотирьох абзацах доводиться, що «ні», хоча можна було сказати це одним словом.

Сюжет: «З ким з колишніх високопосадовців підтримуєте тісний контакт?» (читай – «з Коровієм помирилися?»)

«Зі всіма колегами залишився в добрих стосунках, завжди відкритий до комунікацій. Політика вужча за Вінниччину. Ми всі за розвиток області! Ми багато разом пройшли і багато ще попереду. Із Валерієм Коровієм періодично спілкуємося, особливо на тему інвестицій до нашої області. Нещодавно до Вінниці приїжджали представники американської компанії, які хотіли розмістити у місті виробництво електромобілів, тож обговорювали це питання».

Коментар “Політарени”:  «Хочу помиритися». «Ми ж разом – «ЄС» і той список, який очолить Коровій спільними зусиллями отримають належне представництво в новій обласній раді!» Не виключено, що саме заради цього публічного сигналу інтерв’ю й вийшло.

Тут ми дещо розчаруємо Андрія Петровича. Його колишній шеф якщо і очолить якийсь партійний список, електоральне майбутнє в цього проекту на чолі з ексголовою ОДА – сумне. Ну дуже.

Сюжет: «Чи знайомі зі своїм наступником на посаді в ОДА Сергієм Здітовецьким і чи готові йому допомагати у разі потреби?»

«Готовий!».

Коментар “Політарени”:  Зі «Слугами народу» – хоча ми можливо і підемо двома колонами з Валерієм Коровієм – і хоча формально проти «зелених» – ми не ворогуємо – ми дружимо – хоча на публіку вимушені критикувати (див. нижче).

Сюжет: «Ви й досі очолюєте обласну організацію «Європейської солідарності»? Чи втратила вона міцність після виборів 2019 року?

«Не втратила!».

Коментар “Політарени”: Ось не потрібно.

Сюжет: «Після парламентських виборів спілкувалися з лідером партії?
– Звичайно».

Коментар “Політарени”: Не потрібно. ПОП залишиться активним гравцем і до місцевих виборів.

Сюжет: «Над якими помилками зробили висновки та чи маєте пріоритетні напрями на 2020 рік, які б дозволили покращити минулорічний партійний результат?

«…Близькі цінності… поспілкуватися… з ким нам надалі по дорозі…».

Коментар “Політарени”: Продемонструвати, що на минулих виборах був «результат» (що передбачає певну якісну характеристику – «непоганий результат»). І що його можна «покращити». Хоча, ПОП і «ЄС» вибори програли.

Сюжет: «Чи готові вивести людей на пікет у разі затримання п’ятого президента?

– «Звичайно».

Коментар “Політарени”: Партійна організація існує. Якщо буде вказівка (і гроші) з центру – вимушені будемо («партійна дисципліна») влаштувати під стінами ОДА мітинг. Хоча, якщо пригадати «масовість» на попередньому аналогічному дійстві, то краще б про протестні акції не згадували.

Сюжет: «До речі, у силовиків до Вас немає «питань»?

«Немає».

Коментар “Політарени”: Ми за мир (див. пункти про безперспективну співпрацю з Коровієм та нейтралітет з керівництвом ОДА).

Сюжет: «Одним з пріоритетів нинішньої влади є боротьба з корупцією. Що заважало боротися з нею з 2014 року?

«Завдяки системі Прозорих офісів, я переконаний, що масова корупція на 90% в суспільстві була подолана. Це підтвердять підприємці, які працювали з пожежниками, податківцями, іншими контролюючими органами до 2014 року і пізніше. Є що зрівнювати. На вищих шаблях влади – інше питання. Проблема залишається, а в цілому ряді випадків нині навіть повертається до жахливих масштабів 2012-13 років».

Коментар “Політарени”: У Вінниці немає. У столиці – є («злочинна влада»). Хоча регулярні затримання вінницьких посадовців у минулі роки дані тези спростовує.

Сюжет: «Чи з’явилися у Вас нові уподобання чи хобі за останній час?»

Коментар “Політарени”: Журналісту треба чимось завершити розмову.

Висновки

Все зрозуміло. «ЄС» піде на вибори. Під прапором Петра Порошенка. На рівні області планує (незрозуміло для чого) узгоджувати наміри з Валерієм Коровієм, який планує (незрозуміло для чого) очолити якийсь партійний проект. Не конфліктувати зі «Слугою народу».

Скажуть вивести людей – виведемо. Про абстрактну «корупцію» скажемо. А на конфронтацію не підемо.


P.s. Незабаром ми безкоштовно ? опублікуємо докладні інструкції для кандидатів в місцеві депутати на тему: як виграти (програти) медіа-кампанію на місцевих виборах 2020 року.


Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими.

Олена Семко

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net