Фінальна стадія новорічних свят зробила надбанням громадськості декілька подій, які спричинили певний інформаційний резонанс. Ці події у чомусь можна пояснити ефектом кількаденного святкування.
Анатолій Олійник наказав готувати до друку книгу про славу історію 7 скликання Вінницької обласної ради.

Владислав Скальський звернувся до начальника Генштабу та міністра оборони України, щоб ті посприяли боротьбі з нелегальною торгівлею пальним на Вінниччині.

Зазначені факти дають яскраву характеристику (не)адекватності сприйняття дійсності першими особами області, але мова не про них. Чиновники інколи дозволяють собі не зовсім коректні висловлювання, так само й їхні рішення, особливо у сфері використання бюджетних коштів, не завжди, скажімо так, відповідають букві закону. Але “на те щука в річці, щоб карась не дрімав”, тобто місцеві політики, депутати органів місцевого самоврядування саме для того й потрібні, щоб контролювати владу, вказувати їй на помилки. У соціальних мережах з цього приводу, дійсно, здійнявся сміх і галас. А вінницькі діячі… На сайті, наприклад, Вінницької обласної організації “Батьківщини” уже десь з листопада минулого року оновлень немає (прес-секретаря звільнили?). “Європейська солідарність” останній раз відзначилася привітаннями з новорічними святами.

Політичний процес завершено?

Не все так просто. Якщо на політичній арені відсутні ті гравці, від яких усі чекають активності, то їхнє місце займають інші претенденти на владу.

Наприклад, голову ОДА Владислава Скальського уже доволі відчутно “зачепила” інформаційна кампанія, яку один екс-депутат веде проти міської влади обласного центру. Тут, щоправда, дещо “мимо”, адже прийом не новий: намагатися донести до найближчого оточення Гаранта тезу, що його не слухаються на місцях. “Гетьман добрий, полковники погані”. На Банковій до цього уже давно звикли.

Тактика центральної влади на даному етапі є такою, що однією рукою роздаються посади, наприклад, директора департаменту економіки та інвестицій Вінницької міської ради Віталія Погосяна забрали на підвищення — до Харківської ОДА, іншою — караються місцеві функціонери.

Порівняння цих новин дає можливість поміркувати над рівнем впливовості різних груп на Печерських пагорбах.

Призначення Погосяна, який, до речі, відзначив мера Вінниці у соціальній мережі (“Хочу подякувати міському голові Сергію Моргунову за довіру та надану можливість стати частиною великої команди Вінницької міської ради!”) начебто мало б спростувати чутки про нездоланний конфлікт між “вінницькими” і “квартальськими”.

Але “тростянецька справа”, у якій, крім голови ОТГ Людмили Червонецької, цілком може бути згадано й прізвище Валерія Коровія, говорить про іншу політику Києва.

Є скільки-небудь логічне пояснення даному факту? Спробуємо припустити, що розгадка полягає у тому, що “вінницькі” з певного часу (початок літа 2019-го) уже не становлять монолітної команди, оскільки всередині неї почалися поки що непублічні тертя. На цьому грають інші політичні групи впливу, метою яких є посилення власних позицій на теренах Вінниччини.

Процеси ці можуть посилитися й поглибитися, якщо є вірною інформація про те, що саме голів ОДА зроблять відповідальними від “Слуги народу” за хід та результати місцевих виборів. До чого, будемо відвертими, нинішнє керівництво облдержадміністрації не готове жодним чином.

А між тим, уже за місяць-два у середовищі тих, хто претендує на серйозні результати, має розпочатися активна підготовка до цих виборів. Хоча з амебної поведінки вінницьких політичних діячів цього не скажеш.

Утримають нові претенденти на активну гру на вінницькому політичному майданчику темп? Не впадуть у ту саму яму, у якій перебувають вчорашні фаворити місцевої політики? Невідомо. Принаймні, декілька інформаційних ресурсів, які створили для викриття “корупції” (якщо знайдуть), дуже швидко виявилися втягнуті у місцеві бізнес-війни. Розбиратися у яких, з’ясовуючи, хто там правий, а хто є винним — справа безглузда.

Хоча депутат Максим Пашковський вирішив, що орієнтується у цій справі краще інших.

Зрештою, там, де забудовники (і конфлікти між ними) — там завжди великі гроші. А там, де гроші, там і депутати.

Що можна сказати наостанок двотижневих різдвяних канікул, під час яких більшість з місцевих впливових політиків та народних депутатів працювали у закордонному виборчому окрузі?

Оприлюднили рейтинг виконання діючими нардепами обіцянок у 2019-му році.

За тепло, спожите в грудні, вінничани заплатять на чверть менше (хоч щось приємне).

Сергій Моргунов презентував проект «Вінниця: просторовий розвиток-2020».

Ось, у принципі, й все.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net