Старт виборчого процесу відбувся.

Стартує «Українська стратегія Гройсмана». Ця ж політисила поки що єдина повідомила про дату партійної конференції по висуненню кандидатів в місцеві ради.

Стартує «Партія вінничан», яка запустила власний сайт. І взагалі доволі потужно присутня в інформаційному  просторі регіону.

Можна відзначити й те, що вона єдина (після УСГ) уже вийшла в публічну площину з передвиборчою програмою. І по Вінниці – тут, і по області – тут.

Продемонструвала бажання стартувати «Європейська солідарність», але наразі її слабко видно. Дається взнаки те, що депутати обласної, районних та міських рад від БПП почали розбігатися хто куди.

Зрештою, а яка «партія влади» після того, як втрачала важелі впливу через адміністративні структури, закінчувала по-іншому?

Старт «Батьківщини» закономірно звівся до присутності в інформаційному просторі однієї особи – нардепа Олега Мейдича. Ну, і Ганни Давиденко. Хоча сказати, що «біло-сердешних» зовсім немає в інформаційному просторі – не можна.

«Чистки» партійних лав тривають. Тепер корупціонером “виявився” міський голова Гайсина Гук. Але де булт шановні прихильники Тимошенко, були всі ці роки, коли Гук у Гайсині «рулив» на десятки та сотні мільйонів гривень з партійним квитком “Батьківщини” у кишені?

«Слуг» не видно. Видно подружжя Борзових.

«Зелену» команду, яку обіцяли презентувати ще в липні, чекаємо на оглядини досі. Якщо рахувати презентацією “медійної десятки” відеоролик до Дня Вінниці з зірками “95 кварталу”, то авангард президентської партії виглядає доволі сумнівно, з фахової точки зору.

Місцева організація (?) «Слуги народу» намагається видати за власні досягнення асигнування з бюджету, але це той шлях, який уже одного разу намагалася пройти Партія регіонів. З сумним для себе фіналом.

Ненав’язливо «мочать» заступника голови обласної ради Ігоря Хміля з покійної нині партії «Самопоміч».

Нардеп Максим Пашковський «мочить» себе і рейтинг «Слуги народу» особисто. За що отримує «прославляння» уже й на міжнародному рівні.

Олег Мейдич («Батьківщина») «мочить» Віктора Качура (донедавна прихильник Ляшка) у зв’язку із цим хочемо побажати успіху їм обом на цій невдячній ниві.

Інших народних депутатів України на минулому тижні у Вінниці помічено не було. Один з народних обранців попередніх скликань – Сергій Кудлаєнко нагадав про власне існування та успішну діяльність в Одесі. Чи піде політик на вибори взагалі – незабаром дізнаємося.

Активізувалась новостворена партія Коломойського-Палиці “За майбах”. Головна активізація відбувається на телеканалі “1+1” і агресивній зовнішній рекламі по всій країні. У Вінницькій області поки що спостерігається лише остання частина – борди. Переважно це загальноукраїнські гасла, але днями з’явились борди і з світлиною місцевого очільника партії – Петра Юрчишина.

«Ти господар своєї землі», сповіщає з бордів у Вінниці та по трасі, власник земельного банку 17 тисяч гектарів, нардеп з Хмільника Юрчишин. А скільки у вас тисяч гектарів землі, шановні «господарі»?

Запитували ми на нашому телеграм-каналі.

Депутати нинішнього скликання місцевих рад про проведену роботу звітують неохоче. Можливо, просто немає про що звітувати?

Більше користь на місцевих виборах приносять не яскраві гасла, а конкретні показники роботи.

Так, новина, що Вінниця увійшла в ТОП-10 кращих міст України для ведення бізнесу за версією Forbes є, безумовно, набагато вагомішим засобом агітації, ніж тони «викривальної» макулатури. Потік якої, до речі, як і активність у соціальних мережах різного роду «антикорупціонерів» кардинально зменшилася. Хтось все таки вирішив не витрачати гроші на проект, який довів власну даремність?

Ну, і насамкінець розповімо вам повчальну історію.

В село Демидівка Жмеринського району почали звозити сміття зі Львова. Підприємець, який влаштував це звалище, розповідає, що зробив це для створення виробництва та видобутку біогазу. Влада реагує мляво, а селяни погрожують перекрити дорогу, якщо проблему не буде вирішено.

Це один випадок в одному селі. Будуть возити сміття на Вінниччину і надалі? Будуть, адже місця тут вистачає.

А місцеві депутати від загальнонаціональних рейтингових політичних партій, які, придбавши місця у списках, борони Боже, отримають владу – нічого не скажуть проти.

Як не протестували депутати Вінницької обласної та міської рад від «Самопомічі» коли аналогічні випадки мали місце у попередні роки.

Вихід? М’яч на половині поля політичних партій, в першу чергу регіональних.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net