Асоціація міст України просить зняти з розгляду Верховною Радою проект постанови №3693 від 18.06.2020, який передбачає створення парламентської слідчої комісії, що є політичним тиском на місцеве самоврядування.

«Прийняття Верховною Радою України такого рішення на початку виборчої кампанії створить додатковий інструмент політичного впливу на діючих міських голів та посадових осіб місцевого самоврядування… Утворення такої ТСК зараз є поганим сигналом суспільству та міжнародній спільноті, оскільки ймовірність її використання з метою недобросовісної конкуренції та нечесної політичної боротьби можуть вплинути на результати народного волевиявлення. А це, зі свого боку, негативно вплине на репутацію України і міжнародне визнання чесності і прозорості місцевих виборів», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо історією появи зазначеної ініціативи Максима Пашковського. Народний депутат України, обраний на «зеленій» хвилі в 11 виборчому окрузі, після отримання мандату вирішив довести у Вінниці, що дана колізія буле невипадковою (спойлер: була).

Тому нардеп намагався будь-яким способом привернути до себе увагу та вимагати, щоб з ним рахувалися. У принципі, таке бажання є виправданим і реалізувати його було цілком можливо.

Для цього потрібно лише:

1) лобіювання інтересів Вінниці на рівні Верховної Ради, як шляхом просування законопроектів, спрямованих на розвиток пріоритетних для нашого міста сфер діяльності;

2) робота з коштами державної субвенції, яка розподіляється через депутатський фонд на місцеві інфраструктурні проекти;

3) постійний контакт з виборцями.

Пашковський пішов іншим шляхом, долучаючись до протестних акцій вузьких груп населення (пайовики, мешканці певних територій, «вічні опозиціонери»), і намагаючись спіймати місцеву владу на корупційних діяннях. І оскільки з останнім пунктом катастрофічно не склалося, а перший пункт давав лише ситуативну присутність у ЗМІ, то нардеп-11 вирішив залучитися групою підтримки на рівні депутатів Верховної Ради. Для чого ініціював створення Тимчасової слідчої комісії.

Але «облом» чекав і у парламенті. «Слуги народу» від ініціативи вінницького політика відхрещувалися. А Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України дав скептичний висновок.

«Комітет зазначив, що статтею 85 Конституції України визначені повноваження Верховної Ради України, які не передбачають здійснення парламентом контролю за виконанням актів законодавства з питань запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у діяльності осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та прирівняних до них осіб».

І на цьому розгляд ініціативи Пашковського можна було б і завершити, адже справа зі слідчою комісією почала тхнути перевищенням повноважень і зловживанням службовим становищем для задоволення особистих амбіцій Максима Ігоревича.

Проте «монобільшість» може дозволити собі все, що завгодно. І Комітет «рекомендував Верховній Раді України розглянути зазначений проект Постанови з урахуванням зауважень Комітету».

Пашковський пожвавішав і уже налаштувався примірити на себе роль прокурора-інквізитора вінницької муніципальної влади.

Однак і тут халепа – Асоціація міст України пригрозила нардепам у випадку ухвалення Постанови міжнародним скандалом. А тому ВРУ з великою долею вірогідності цей документ провалить. І все, що отримають від цієї історії «слуги» – чергову порцію інформаційного негативу.

Хоча можуть й прийняти. І тоді історія розвиватиметься у форматі протистояння: «Пашковський проти Вінниці».

Додасть це рейтингових балів «зеленим», чи ні?

Як ви думаєте, шановні читачі?

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net