Значна частина новин стосувалася протистояння навколо долі пластикового погруддя Т. Г. Шевченку на майдані Небесної Сотні. Нагадаємо – декілька десятків активістів вважають, що демонтаж попереднього погруддя і оголошення намірів встановити на його місці памʼятник героям Небесної Сотні є антиукраїнською провокацією. Тому вони спорудили новий бюст і оприлюднили намір його захищати.
Близько двох десятків активістів спочатку вимагали повернути Кобзаря на попереднє місце, а новий меморіал Небесній Сотні не ставити, а потім і взагалі втановили ідентичне погруддя придбане в інетрнеті, про що ми писали раніше. За словами міського голови Сергія Моргунова, такими діями, використувуючи неприпустимі вирази та заклики, певні люди розбурхують ворожнечу, антисемітизм і ксенофобію – грають на руку східного ворога. Попри це мер запевнив, що до 20 лютого пам’ятник буде встановлений на майдані Небесної Сотні. Щоб захистити майбутню композицію, присвячену загиблим, скульптори навіть планують закрити її броньованим склом.
Переказувати весь «с-ч» в соціальних мережах між колишніми «побратимами» по Майдану не будемо, відзначимо лише декілька моментів.
Перший, частина активістів, які відстоюють право встановити пам’ятник “Дерево Свободи”, зазначають, щ вінницькі фанати Шевченка далеко не всі брали учать в Революції Гідності.
У Вінниці чи не вперше помітно діяльність політичного проекту «Самопоміч».
Нардеп Кишкар (обраний від Самопомічі», згодом увійшов до «БПП», звідки вийшов) називав погруддя Шевченку своєю власністю і вимагав для нього охорони. Про це навіть написав звернення на ім’я головного поліцейського Вінницької області Юрія Педоса. Зокрема, Кишкар поставив намет на тій же площі і назвав його своєю приймальнею народного депутата.
Кишкаря у Вінниці бачать вперше. А активність «Самопомічі» можна повʼязати з початком активної фази президентської виборчої кампанії.
«За» мітингарів виступив Юрій Хорт, якому у Києві з громадськими акціями, судячи з усього, не пофартило, і він повернуся будувати політичну карʼєру на Вінниччині.
«Проти» – колишній «побратим» Хорта Денис Котов, якому негайно прилетіла «отвєтка» у вигляді побиття. Старі звʼязки самооборони Майдану починають нагадувати про себе.
Опозиція про ситуацію з памʼтником розповідала дуже голосно. Дійшло навіть до «Батьківщини». У соціальних мережах є згадки: «Районні депутати засудили знесення погруддя Шевченка у Вінниці та вимагають конкурсу».
Позиція провладних наступна. Губернатор Валерій Коровій власну думку висловив:
За Валерія Коровія чомусь на інформаційному фронті одразу «взялися». Брехуном обзивають. Ймовірно – хтось має наміри його «підсидіти».
Останніми днями, однак, підтягнувся хіба що нардеп від «БПП» Олександр Домбровський: «Те, що відбувається нині у Вінниці на Площі Героїв Небесної Сотні, вважаю просто неприпустимим».
Висловилися й інші нардепи. Народний депутат Геннадій Ткачук:
Проте, очевидно, що зі спікерами у «БПП» значні проблеми. Взагалі, народних депутатів від Вінниччини чути слабко. Ні, звісно, вони є. Але у контексті «торкання» політтехнологічної парадигми їх немає.
Інколи є Домбровський (округ № 11)
Інколи Олексій Порошенко (округ №12)
Маленька негода: В аеропорту Ізраїля 33 пасажирам рейсу з Вінниці відмовили у в’їзді.
«Біля Генконсульства Польщі у Вінниці відбулась акція протесту».
Нецікаво і без «родзинки».
Військові пенсіонери пікетували ОДА
Однак, не вказали замовників, які в інших областях себе не приховували.
Хоча, за великим рахунком, дій з порушення громадського порядку, мали б з боку поліції трактуватися зовсім іншим чином.
Вінницю відзначили наші європейські партнери, причому – провели соцдослідження.
«Рівень того, наскільки представники місцевої влади дослухаються до думки громадян, у Вінниці вищий, ніж в інших містах-учасників проекту. Так само вища і оцінка рівня довіри до міського голови. Про це йшлось сьогодні під час презентації результатів дослідження в рамках проекту «Партисипативна демократія та обґрунтовані рішення на місцевому рівні в Україні», яке провели норвезькі партнери та представники Асоціації міст України.
Вінниця – одне з десяти міст, у яких реалізується проект «Партисипативна демократія та обґрунтовані рішення на місцевому рівні в Україні». Він спрямований на впровадження в Україні норвезької практики підвищення ефективності діяльності органів місцевого самоврядування та якості послуг, що надаються населенню. Проект впроваджується двома асоціаціями органів місцевого самоврядування з Норвегії та України. А саме – Норвезькою асоціацією місцевих і регіональних влад та Асоціацією міст України – у співпраці з Норвезьким інститутом міських і регіональних досліджень. Проект фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії».
Під кінець теж стала можливо не дуже цікава, але точно показова подія, – звільнення чинного начальника поліція міста Вінниця, – Анатолія Присяжнюка, та призначення на його місце Сергія Синявського. Останній доскональне знає активне громадянське середовище, яке постійно спілкувалось та штовхалось на всіх мітингах та акціях останніх років. Фотографії: сайт “Вінбазар”, “Депо”, Вежа”, “20 хвилин”.
Автор: Колективний разум “Політичної Арени Вінниччини”