Зміни до законодавства значно посилюють відповідальність виборців за прийняття під час виборів подарунків від кандидатів. Також партіям заборонено займатися благодійністю.

Із змінами до Виборчого і Кримінального Кодексів України, з виборчої кампанії у місцеві ради, істотно посилиться відповідальність за підкуп не тільки з політиків-учасників перегонів, а й з пересічних виборців.

Партії, які будуватимуть виборчу кампанію на роздачі “гречки”, різноманітних продуктових наборів, сувенірів, презентів та іншого, – нестимуть адміністративну відповідальність.

А от для виборців, які спокусяться на благодійну допомогу від політиків, світить не адміністративна, а кримінальна відповідальність, обмеження волі до двох років, може загрожувати тому, хто спокусився на “політичну гречку”, – йдеться на телеграм-каналі місцевої “Партії Вінничан”.

Керівниця могіторингової ГО ОПОРА Ольга Айвазовська попередила виборців, що взявши подарунок, вони можуть неочікувано для себе мати великі неприємності.

«Кодекси – і Виборчий, і Кримінальний – стали точніше, враховуючи саме українські практики. Тобто там навіть виписано, що продукти харчування, чого раніше не було, тютюнові та алкогольні вироби, незалежно від суми вартості цих виробів будуть трактуватися як підкуп», – відзначила голова правління громадянської мережі «ОПОРА» Ольга Айвазовська.

Вона закликала виборців не брати нічого від кандидатів, бо вони також будуть нести відповідальність за їх отримання.

«У кодексі написано, що, по суті, немає логічного зв’язку між тим, що ви взяли що-небудь – подарунок, гроші від кандидата, – і проголосували. Ви можете навіть не прийти на вибори, але в момент прийняття пропозиції, якщо воно задокументовано, то ви будете нести відповідальність. наприклад, для виборця це 2 роки обмеження волі або 2 роки ув’язнення», – підкреслила Айвазовська.

Крім того, Нацполіції надали можливість впровадження «таємних агентів» для викриття схем підкупу виборців. Тож не дивуйтеся, якщо агітатор, який запропонує вам продуктовий набір, виявиться співробітником силових структур. І цьому співробітнику конче необхідно виконати план розкриття злочинів, продемонструвавши власні показники якісної роботи.

Часто й самі кандидати можуть провокувати виборців взяти якусь «благодійну допомогу» у пакунках з прізвищем конкурента. Щоб «підставити» суперників.

Раніше можна було взяти гроші (навіть у декількох «гречкосіїв»), а відтак просто не прийти на вибори, або проголосувати за когось іншого. Тепер люди можуть потрапити під суд навіть за один продуктовий набір.

Тому наша порада – не ризикуйте і просто не беріть ані гроші, ані «гречку», яку вам намагатимуться роздати кандидати в обмін на голоси.

Не станьте жертвою недоброчесних політиків, – попереджає виборців “Партія Вінничан”.


Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net