Навіщо Сергію Борзову привертати увагу до того, що слід було б замовчувати?

Голова Вінницької ОДА письмово (!) звернувся до мера обласного центру Сергія Моргунова з вимогою збільшити кількість «ковідівських» ліжок на 200 місць. Адже, за його словами, «ситуація у місті критична». А муніципальна влада, замість того, щоб адекватно реагувати на ситуацію, намагається переправити хворих в райони, чим спричиняє «росту кількості ліжок».

Питання у тому, що десять днів тому Вінницьким міським головою було прийнято рішення про залучення на базі першої Вінницької міської клінічної лікарні №1 ще двох відділень: терапії і пульмонології (20 і 30 ліжок відповідно) для лікування пацієнтів, хворих на коронавірусну хворобу. І взагалі, міська влада звітує про протиепідемічні заходи та контроль над вільними ліжками у лікарнях, доволі регулярно.

Оперативно публічну інформацію губернатора, що «пропало все», підхопив «5-й канал», який дав новині заголовок про «критичну ситуацію». І взагалі новина розійшлася доволі жваво по ЗМІ, за чим можна побачити сплановану медіа-хвилю.

І… якщо за усім цим не помітити бажання голови ОДА, якого офіційно висунули кандидатом на Вінницького міського голову, «вколоти» свого конкурента, то, мабуть, такі адепти «чесної гри» досі вірять в мавок і лісовиків.

Головні проблеми, насправді, кояться на рівні обласної медицини, внаслідок чого систему охорони здоров’я за весну-літо сколихнуло уже декілька серйозних скандалів.

А також на рівні держави, адже нагадаємо, що ще у липні 35 млрд грн з фонду протидію коронавірусу спрямували на ремонт доріг, що цілком вкладалося у логіку передвиборчого PR влади напередодні виборів. А закупівлю антисептиків та масок уряд «спихнув» на органи місцевого самоврядування.

До того ж у «помаранчевій» – небезпечній зоні – опинилася не Вінниця, а Вінницькій район, хоча губернатор не поспішає звертатися з відкритим листом до керівництва Вінницької РДА, що є його безпосередніми підлеглими.

Та й у цілому «критичність» ситуації – під великим питанням, адже станом на 31 серпня опорні лікарні в області були завантажені хворими на COVID-19 на 26%.

Що з цієї історії, яку цілеспрямовано і свідомо зробили публічною, можна сформулювати у якості висновку?

Конкурентам Сергія Моргунова конче потрібні інформаційні приводи, щоб поставити себе на один рівень з найбільш рейтинговим претендентом на посаду мера у наступні роки.

І тому неоднозначною лінією поведінки конкретно для Моргунова – буде відповідати на такі публічні закиди взагалі.

Втім, і промовчати буде також непросто, адже мова йде про здоров’я та життя людей.

Тож, можемо констатувати, що перший крок у виборчих перегонах для Сергія Борзова виявився вдалим. Ось тільки тема для само піару – ще раз наголосимо – є доволі сумнівною.

Головне фото – сайт міської ради.

Віталій Горковчук

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net