Незабаром у Вінниці стане на одного “почесного вінничанина” більше. Вінницька міська рада вирішила поновити практику присвоєння почесного звання. Востаннє це звання було присвоєне у 2017 році Раїсі Панасюк.

На комісії про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Вінниці» 2021 надійшли пропозиції та подання лише по 4-х кандидатурах.

Володимир Гройсман – єксмер Вінниці, експрем’єр-міністр.

Ольга Твердохлєбова -почесний ветеран України, полковник, інвалід війни 1-ї групи.

Володимир Гігінеїшвілі – заслужений будівельник України, почесний культурний консул Грузії в Україні.

Петро Бойко – народний артист України, художній керівник МЦ «Барвінок».

Кандидатуру Володимира Гройсмана запропонували 5 організацій: ГО «Подільська агенція регіонального розвитку», Вінницька міська організація ветеранів, Вінницьке регіональне відділення Асоціації міст України, Вінницька молодіжна рада, Благодійна організація «Фонд громади «Подільська громада».

Подання на Ольгу Твердохлєбову надійшло від ГО «Вінницька обласна Рада жінок України».

Кандидатуру Петра Бойка висунули трудовий колектив та батьківська спільнота КЗ «Вінницький міський центр художньо-хореографічної освіти дітей та юнацтва «Барвінок».

Кандидатуру Володимира Гігінеїшвілі подала ГО «Вінницький КВН».

Відповідь та результати конкурсу очевидні.

Для чого Володимиру Гройсману звання “почесний вінничанин”?

Які права та пільги має “Почесний громадянин міста Вінниці”:

  • на першочерговий прийом посадовими особами міста і депутатами міської ради;на першочергове безкоштовне обслуговування в амбулаторно- поліклінічних закладах, госпіталізацію і лікування в стаціонарах, які належать до комунальної власності територіальної громади міста;
  • на участь в міських урочистих заходах і вечорах;
  • на безкоштовне поховання відповідно до встановленої середньої ціни на ритуальні послуги для забезпечення безоплатного поховання померлих Почесних громадян міста.

Безкоштовне поховання Почесних громадян, включає такі види послуг:

– оформлення договору-замовлення на організацію та проведення поховання;
– доставка предметів похоронної належності (завантаження на складі, перевезення, вивантаження на місці призначення та перенесення до місця знаходження тіла померлого);
– надання транспортних послуг (один автокатафалк та один автобус супроводження);
– перенесення труни з тілом померлого з будинку (квартири), моргу до місця поховання;
– організація поховання і проведення ритуалу;
– надання труни (шовк, з ручками та закрутками);
– надання вінка похоронного з траурною стрічкою;
– копання могили (викопування ручним чи механізованим способом,
опускання труни у могилу, закопування, формування могильного насипу). Особисто

Почесним громадянам міста, які мешкають в місті Вінниці надаються пільги в розмірі 100 відсотків, щодо оплати послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій для осіб, які проживають у житлових приміщеннях багатоквартирних житлових будинків; з централізованого опалення, а в будинках, що не мають централізованого опалення – надання палива в межах норм, встановлених для продажу населенню; холодного водопостачання; гарячого водопостачання; водовідведення; газопостачання; електроенергії; вивезення твердих побутових відходів; вивезення рідких відходів для осіб, які проживають у приватних будинках; абонементної плати за користування квартирним телефоном, телеантеною, радіоточкою та ліфтом в межах установлених норм (21 кв.м.).

За рішенням міської ради вулицям міста можуть бути надані імена Почесних громадян міста Вінниця.

Посадові особи органів місцевого самоврядування, керівники підприємств, організацій незалежно від форми власності зобов’язані забезпечити відповідну турботу та належну увагу Почесним громадянам міста Вінниці.

З метою матеріальної підтримки вдів (вдівців) Почесних громадян міста Вінниці встановити щомісячну стипендію виконавчого комітету міської ради, яка виплачується довічно на рівні прожиткового мінімуму для непрацездатної особи, на одну особу в розрахунку на місяць, незалежно від розміру заробітної плати, пенсії.


Погодьтесь, у колишнього прем’єр-міністра немає проблем з позачерговим прийомом посадовими особами міста, як непотрібний Володимиру Гройсману і безкоштовний проїзд в громадському транспорті комунальні пільги та стипендії.

І тут важливо пам’ятати, що у 2018 році, діючий тоді прем’єр-міністр публічно відмовився від участі в конкурсі на “почесного вінничанина”.

Тоді Володимир Гройсман був на вершині української влади і подібні інфрмаційні приводи були для нього не суттєві.

Що ж змінилось за три роки? Головне – колишній урядовець вже не у владі, а його партія “Українська стратегія Гройсмана” не змогла пройти у Верховну Раду на виборах 2019 року.

На нашу думку, почесне звання “вінничанин” в штабі експрем’єра спробують обіграти на загальноукраїнському рівні, щоб підкреслити значущість та вплив колишнього урядовця на Вінницьку область та використати “контроль регіону” в політичних перемовинах в рамках підготовки до парламентських виборів.

Список почесних громадян Вінниці – Вікіпедія

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo.

Головне фото: сайт depo.ua

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net