Як обласна влада знову себе відшмагала

Не лякайте страуса: підлога – бетонна. 

Нещодавно, розмірковуючи про кволість влади і опозиції у ході президентської виборчої кампанії на Вінниччині, нами було зроблено припущення, що опозиція, все ж у кращій ситуації. Адже критикувати завжди легше. І знайти мотив для такої критики – не надто складне завдання. Збирай мітинг за (чесні вибори, імпічмент, прийняття якогось законопроекту), або проти (тарифів, корупції, політичних переслідувань) і буде з цього інформаційний привід.

А влада вимушена буде або виправдовуватися, що погано, або промовчати, що гірше, оскільки її мовчання сприймуть у якості визнання провини (у довгостроковій перспективі, дійсно, краще промовчати, але таких строків до виборів немає), або перейти у наступ, висунувши зустрічні звинувачення на адресу опозиції.

Прогнози справдилися. Місцеві опозиційні структури, хоча й не з власної волі, а внаслідок ЦУ з Києва (такі акції відбуватимуться по всій країні) зважилися промацати обороноздатність президентської вертикалі. На засіданні президії обласної ради її представники обережно попросили винести на розгляд сесії питання про імпічмент Президенту. Далі буде анонсований мітинг за щось там. І, нарешті, оголошено про проведення круглого столу з підписанням Меморандуму за чесні вибори.

Уже перший пункт майбутньої опозиційної наступальної операції можна було обернути на свій бік, оскільки Закону про імпічмент не існує, і обласна рада з такими ініціативами виступати не має права. Опозицію, наприклад, можна було б підняти на сміх.

Але влада вирішила діяти так, на скільки вистачає досвіду та знань, оприлюднивши на декількох власних та лояльних до себе місцевих інформаційних ресурсах “ужасні” матеріали непересічного, наймасштабнішого розлідування за всю історію Вінниччини (Бігус з Укроборонпромом курить) про «спонсорів Тимошенко».

😆

А шо такоє? Фу-фу-фу, це шо за брудні методи і жовті пасквілі? Що це за чорний піар і лайнометство? Де це ті чесні і чисті вибори?

Найсмішніше те, що “страшне розслідування” оприлюднили на тих же сайтах, які повідомляли «інсайдерську» інформацію про запланований на березня мітинг «прихильників Анатолія Гриценка». Трохи «промазали», але таке буває.

На інших ресурсах стрічка новинних заголовків взагалі виглядала не досить доречно, адже після повідомлень про «спонсорів», йшла фактична реклама про мітинг. У даному випадку, хоч організаторів назвали вірно.

В обох випадках влада прорекламувала опозицію. Навзаєм опозиція, яка діяла, як сказано вище, не з власної волі, а виконуючи вказівки партійного керівництва, отримала привід заявити про незаконний доступ до «спонсорських» списків (про “страшне” розслідування в якому і була використана ця особиста інформація донорів Тимошенко читай вище) і участь державних чиновників у кампанії тиску на Юлію Тимошенко. Конкретно назвавши посаду Андрія Гижка – першого заступника голови ОДА. І навіть Меморандум підписала.

Але ані, здавалось би, сенсаційна заява про направомірні дії місцевих чиновників, ані сам процес обговорення не став особливим інформаційним приводом. Резонансу не відбулось. Про зібрання місцевої опозиції написало лише три інтернет-ресурси, серед яких 2 провладні/лояльні до влади.

Однак у порівнянні з відверто «нікакой» тактикою влади, навіть дрібні кроки опозиції… навіть у напівпорожньому залі… навіть у кампанії таких персонажів, як Григорій Зозуля, уже виглядають якщо не переконливо, то, бодай, не шкідливо для них самих. І для їхніх кандидатів.

Чого не скажеш про пропагандистів влади. До того ж завтра у опозиції буде цвях сезону – перший мітинг (акція) за весь час президентських виборів, за участі парочки народних депутатів від “Батьківщини” та молодих хлопців зі штабу Гриценка (Фірсов, Калінін), які планують завітати і на мітинг і на сесійне засідання обласної ради.

Олена Семко

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net