Керівнику “Аграрної партії” який їздить на білосніжному “Porsche” інкримінують хабар в 3 тисячі $

Сьогодні, 15 листопада відбувся брифінг прокурора Вінницької області В'ячеслава Соколового з приводу затримання голови Козятинської районної ради Віктора Слободянюка.

В’ячеслав Соколовий повідомив, що процесуальні дії – обшук та затримання, відбулися згідно статті 208. Голову Козятинської районної ради звинувачують в отримані неправомірної вигоди, та інкрімінують статтю 368 частину – 3. Стаття «тяжка» і в принципі не передбачає умовного покарання, а «тягне» на реальний строк.

За словами В’ячеслава Соколового, посадовець вимагамв у суб‘єкта господарювання – ТОВ «Жежелівський каолін» хабара за можливість проїзду дорогою.

«З огляду на посаду Віктора Слободянюка така перешкода стала реальною», – зазначив прокурор.

Посадовець не повідомив, хто саме звернувся із заявою про злочин, зате детально розповів про обшуки у Віктора Слободянюка та посередника, який приймав участь в отриманні грошей.

Обшук проходив у кабінеті голови райради та на квартирі посередника, ім‘я якого не називають.

У Віктора Слободянюка виявили в кабінеті 50 тисяч гривень, у посередника – 45 тисяч. Таким чином загальна сума «неправомірної вигоди» склала трохи більше трьох тисяч доларів.

Зазначимо, що з огляду на останні корупційні скандали, це доволі незначна сума для посадовців такого рангу.

Нині Віктор Слободянюк та його посередник затримані, вони знаходяться у СІЗО. Прокуратура вимагатиме від суду постанови про арешт, або у разі обрання іншого запобіжного заходу найвищої суми застави.

За словами прокурора, голова райради виступив із заявою, що його затримання – це політична розправа. Чоловік очолює осередок Аграрної партії в Козятинському районі і є близькою людиною нардепа Петра Юрчишина. З огляду на розкол в рядах АП та тісні стосунки з мажоритарщиком не зовсім зрозуміло, хто саме є замовником.

В’ячеслав Соколовий заперечив інформацію щодо політичної складової, наголосивши, що це чистий кримінал. Він нагадав, що Віктор Слободянюк є фігурантом кримінального провадження щодо розкрадання бюджетних коштів.

Операцію по затриманню посадовця було проведено спільно з Управлінням захисту економіки у Вінницькій області та Національною поліцією.

Від редакції. Віктор Слободянюк ще за радянських часів сколотив пристойні статки, керуючи місцевою нафтобазою, згодом продовжив займатись бізнесом – автозаправки, ще пізніше торгівля та аграрний бізнес. На сьогодні сільськогосподарські структури голови райардли обробляють декілька тисяч гектарів землі.

Чиновник пересувається по області на білому лакшері автомобілі “Porsche”, з огляду на дуже пристойні статки посадовця та його родини, “хабар” у вигляді 3000 $ виглядає якщо не смішно, то достатньо дивно.

Олена Семко

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net