✹ Народний депутат VIII скликання Сергій Кудлаєнко прокоментував результати опитування вінничан, щодо справедливого розподілу коштів міського бюджету міста Вінниці.

Це опитування Кудлаєнко провів на власній сторінці в соціальні мережі, проводили аналогічне опитування і в телеграм-каналі “Новини Вінниці”. 

Результати опитування майже ідентичні:

Читайте нас в Telegram: лише важливі новини про війну, політику та ексклюзивна аналітика

86% вінничан вважають, що кошти міського бюджету Вінниці повинні йти на військові потреби та безпеку і оборону. 

Лише 4% підтримують дії Вінницької міської ради щодо видідення коштів на благоустрій міста та комфорт мешканців. Решта зі 1700 опитаних не мають чіткою думки з цього приводу. 

Наше видання отримало коментар Сергій Кудлаєнко з цього приводу: 

Демократична система устрою передбачає виконання волі більшості народу.

Українці сьогодні живуть тим тим, що наближають перемогу – кожен на своєму місці. А тому природньо, що більшість вінничан виступають за те, щоб саме допомога ЗСУ була у пріоритеті діяльності у тому числі й місцевого самоврядування. Сьогодні є популярним вислів, що коли на твою хату нападають, її захищають, а не білять.

Левова частка муніципальних проблем є такими, що можна вирішити уже після війни, або принаймні, завершення її гострої фази. Але коли місцева влада явно пасе задніх (навіть у порівнянні з іншими містами) у сфері виділення коштів на оборону України – це викликає справедливе обурення вінничан.

Питання, які сьогодні виникають у суспільстві – абсолютно нормальні. І коли ми бачимо, що волонтери збирають кошти на дрони, кошти для наших військових, а бюджети міст та ОТГ використовуються на благоустрій якихось територій, часто – незрозуміло на що, а волонтери вимушені самостійно збирати на картки цій копійки, ремонтувати за власний рахунок автомобілі, передавати останнє на війну, то це викликає обурення.  

Я вважаю, що витрати на безпеку, оборону і ЗСУ мають бути найбільшими серед усіх статей бюджетних видатків у Вінниці. Поки ж кожна «зекономлена» на захисниках України гривня, швидше віддаляє перемогу нашої країни та повернення захисників додому, аніж наближає її. 

Сьогодні пріоритети будь-якого міста та громади мають базуватися на принципі допомоги військовим. В іншому випадку деякі міста можуть й не потребувати цього благоустрою. Тому завданням № 1 в органів місцевого самоврядування є забезпечення всім необхідним тих людей, які пішли з громад на війну. Щоб вони могли це робити якісно, професійно і максимально безпечно для свого життя, тому що за кожним з них стоять родини, батьки, діти”…

Нагадаємо, згідно з даними Prozorro, у Вінницькій області органи місцевого самоврядування витратили 360 тис. грн (4 закупівлі) на придбання дронів. Для порівняння – у Тернопільській області на ці потреби витратили 9,5 млн грн, у Львівській – 22, 2 млн грн, у Житомирській – 60 млн грн (21 закупівля).

Довідково: на останніх місцевих виборах Сергій Кудлаєнко зайняв друге місце, поступившись Сергію Моргунову на виборах міського голови Вінниці.

Нагадаємо, раніше ми публікували інтерв’ю з головою Вінницької ОДА 2015-2019 Валерієм Коровієм з приводу результатів опитування мешканців Вінниччини щодо результатів реформи децентралізації.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net