Можна постаріти від безкінечних нарад, але результатів це не гарантує

Дайджест політичних подій Вінниччини 11–17 червня 2018 р.

Висвітлюючи те, що відбувається на політичній арені нашого регіону, ми чуємо докори наступного характеру. Мовляв, схема дописів є стандартною – демонстрація слабкості інформаційної політики влади, порівняння її з аналогічно слабкою інформаційною політикою опозиції і формулювання висновків, що за умови грамотного підходу до роботи з боку опозиції, владі на наступних виборах нічого не світило б.

Працівники провладних прес-служб та наближені до влади журналісти скаржаться, що такі тексти пишуться для того, щоб їх побачили у столиці і пожурили б місцевих виконавців. Та для “жовтого дому” (облдержадміністрації), для того щоб владні мужі звернули увагу на нове видання, запропонували співпрацю кураторам ресурсу, чи запросили на посади у владі власників-натхненників нового проекту.

Розчаруємо прихильників останньої версії – жодні преференції, фінансування, задушевні зустрічі, а тим більше посади нас не цікавлять.

І не тому що ми аскетичні янголи “во плоті”, а тому що краще з розумним загубити, чим з дурним знайти. Та й працювати в команді, де її окремі очільники по відношенню до своїх однодумців здатні на малодушні вчинки, в стилі представників нетрадиційної орієнтації (в гіршому смислі), – означає не поважати себе 😉

Пам’ятаєте пісню Пахмутової в блискучому виконанні Олександра Градського?

“Мы друзей за ошибки прощали, лишь измены простить не могли”.

Ну десь приблизно так.

Але нас дійсно цікавить інформаційна складова процесу. З огляду на те – додають ті або інші повідомлення у ЗМІ рейтингових балів певним політичним силам, або ж працюють на антирейтинг.

З огляду на те, що за три місяці стартує президентська виборча кампанія, а за рік – парламентська, самим політикам місцевого рівня буде цікаво дізнатися – що вони роблять вірно, а чим, навпаки, шкодять самим собі та тим політичним силам, до яких вони належать.

Простий приклад. На останній сесії Вінницької обласної ради голова ОДА Валерій Коровій зачитує звіт. Нормально підготовлений, з таблицями, цифрами, діаграмами і схемами. Але як його затверджують?

З «кнопкодавством». Присутні журналісти бачать, що 2 депутати –«радикал» Кривешко і скандальний екс-«регіонал» Яремчук тиснуть кнопки за відсутніх депутатів. Як наслідок – звіт затверджено.

Що запам’ятається тим виборцям, які спостерігали за сесією обласної ради? Питання риторичне. Звідси і висновки, які ми раз за разом наводимо у своїх публікаціях – влада, може, і робить багато чого корисного.

І ЗМІ пишуть про те, що вінницький губернатор – у числі лідерів за кількістю виконаних обіцянок. Проте на старті виборчої кампанії може залишиться у «розбитого корита», в тому числі, внаслідок інформаційної політики часів палеоліту. Люди голосують емоціями, серцем, шукаючи справедливість і сподіваючись на покращення життя завтра. Ну і гетеросексуальний принцип командної поведінки ще ніхто не відміняв.

А поки що порядок денний у медіа-просторі формулюють абсолютно деструктивні сили.

Наприклад, комусь примарилося, що в одному з вінницьких ресторанів транслюватимуть матчі з ЧМ з футболу в РФ. «Активісти» принесли до ресторану банку свинячої крові, хоча дирекція закладу заявляла, що усі здогадки про показ матчів є вигадкою. Але про це пишуть. І навіть цитують її організаторів. Тож акція з фантомної вигадки перетворюється у трибуну для «активістів», яких рекламують як «патріотів».

Внаслідок відсутності чіткої інформаційної стратегії, скандали починають влаштовуватися там, де їх, здавалося б, не може бути. Наприклад, у жовтні 2017 року на виборах до Гніванської ОТГ впевнено переміг «БПП» та кандидат на посаду голови від президентської партії. А уже сьогодні у Гнівані – цілий комплекс проблем, які дратують громаду. На яку партію екстраполюється весь негатив від ситуації? Вірно – на «БПП».

Розуміють це і ті політики, які мають види на нові вибори. Себе вони рекламують, а ось від партійних брендів, по можливості, дистанціюються.

А те, що значна частина політиків, які серйозно мають наміри отримати у наступному році депутатський мандат, уже працюють в округах – є очевидним фактом.

Щоправда, є й такі політики, які, розуміючи те, що їхні партійні проекти було створено «під одні вибори», намагаються «вижати» з них максимум.

Так, депутати обласної ради від фракції «Укроп» прийшли на сесію у футболках з написом #FREESENTSOV з вимогою звільнити політичного в’язня. Незрозуміло лише – з вимогою до кого. Від Коровія і Олійника доля Сенцова не залежить. А Путіна на сесії обласної ради не було.

Політикам, які перебувають при владі, а також опозиціонерам, які до цієї влади хочуть прийти, слід зрозуміти головне. Не цифри зі звітів моделюють ситуацію і змушують виборців голосувати «за» певні партії. А їхнє прагнення до справедливості і сподівання, що певні політики зможуть сприяти будівництву того «завтра», у якому буде комфортне жити. А тому, наприклад, акція з коровами під Держгеокадастром матиме набагато більший електоральний ефект, аніж вся сесія обласної ради.

Втім, все це – лише контури нового політичного сезону. Поки ж, червень, літо, сезони відпусток… Вінничан нарешті почали «підтягувати» до столиці у центральні органи влади (чому ми наголошуємо на слові “нарешті” читайте в наступних публікаціях нашого видання), депутати вручають нагороди «За заслуги перед Вінниччиною» чиновників ловлять на хабарях.

Все спокійно.

Тим більш несподіваним буде ефект президентської виборчої кампанії, яка уже незабаром покаже – які політичні сили мають вплив на події в регіоні, а які лише вважають, що матимуть.

Завжди Ваш – Віталій Горковчук

 

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net