Дайджест політичних подій Вінниччини. Що є і чого немає на регіональній політичній арені

Для початку – одне цікаве спостереження. У столиці, в обласних центрах України і навіть на районному рівні уже «висять» українські політики. Уже починають вони «окучувати» виборчі округи. Уже працюють благодійні фонди, звіти про діяльність яких розміщуються на полосах місцевих газет.

Нічого цього немає на Вінниччині. Точніше – інколи про депутатську діяльність якісь дані у ЗМІ публікуються, але, якщо порівнювати з іншими регіонами, то можна сказати, що нічого і немає. Причина – у впевненості вінницьких політиків, що «партія вінничан» і так забезпечить їм «продовження терміну» перебування у владі і утримання мандату і на наступних парламентських виборах. На чому ґрунтується така впевненість? Певно, на вінницькому менталітеті, що «все буде добре», і що «старші товариші» зроблять за них всю роботу.

Пояснити таку впевненість можна, зрозуміти – ні. Наступні президентські і парламентські вибори будуть надважкими для політиків і партій. І такий вінницький інфантилізм є доволі дивним у нинішніх умовах.

Тим не менш, певна робота йде. Відкрився сезон вінницького фонтану. За участю першої леді України, народного депутата Олексія Порошенка, голів ОДА та обласної ради.

Хоча представництво могло б бути й більшим.

Трохи раніше Вінниччині «прилетіло» зі столиці за зрив темпів децентралізації, що стало причиною кадрових висновків.

Першого заступника голови ОДА Андрія Гижка відсторонили від процесу кураторства децентралізації на теренах області, передоручивши цю справу людині Коровія – Мережко.

Гижко, який, до речі, є головою територіальної організації “БПП” дуже невчасно поїхав у відрядження до Швейцарії.

«БПП» силиться проявляти активність, але більше ніж на те, щоб активно рекламувати себе на виборах в ОТГ її не вистачає.

До того ж «рятувати» результат партії влади до маленького Тростянця виїжджала ціла делегація з Коровієм на чолі.

Рішення сумнівне. Якщо «БПП» переможе, то ця перемога мало корегуватиме із загальним рейтингом у країні. Якщо ж програє, чи, бодай, продемонструє невисокий результат, то це буде привід сказати, що при всіх зусиллях у базовій (колись) для себе області «Солідарність» не зуміла досягти тріумфу.

Маневри влади інколи взагалі складно пояснити. Коментуючи ситуацію щодо конфлікту навколо земель, який призвів до кількагодинного блокування траси поблизу Агрономічного мешканцями села, Валерій Коровій зазначив:

«Що рухає тими, хто перекриває дорогу? Їм пообіцяли, що вони візьмуть певну частину землі – державної землі, – отримають ділянки і потім на 99% цю землю продадуть. Я з такою постановкою питання погодитися не можу».

Що рухає мешканцями Агрономічного – зрозуміло. Що рухає інформаційним центром ОДА, який ретранслює висловлювання депутата обласної ради від «БПП» на захист «регіоналів» – невідомо.

Хоча, з огляду на інформацію про те, що людину Калетніка не допустили до участі у конкурсі на заміщення посади голови КП «Кіно-Поділля», можна сказати, що діалог керівництва області з Калетніком перебуває на рівні гри у «пас» – тут віднімаємо, тут закриваємо вічі.

У такому інформаційному вакуумі, звісно, негайно з’являються і заявляють про наміри вдатися до активної діяльності різного роду авантюристи, які обіцяють розповісти «правду про кожного».

Точніше – про «поганих». Такий собі дрібний шантаж.

Іншою стороною недолугої інформаційної політики влади та партії влади стає відвертий тролінг у соціальних мережах. Не те, щоб він мав серйозні наслідки для рейтингових позиції політиків і партій на Вінниччині, але балів він точно не додає.

ФОТО-1

А, спостерігаючи за новинами, на кшталт: «На хабарі затримали заступника прокурора Вінницької області», довіра виборців до влади навряд чи зростатиме. «Фонтаном» перекрити цілу низку інформаційних провалів нереально.

Єдине, що може врятувати нинішню владу і забезпечити перемогу на виборах-2019 є те, що й опозиція, якщо щось робить, то діє вкрай невдало. Хоча і намагається вчити інших. Тому робота місцевого адміністративного апарату не відстежується, не аналізується і не критикується.

А сама опозиція, якщо в інформаційному просторі й присутня, то лише зі скандальним душком.

Володимир Гройсман заявив, що не має намірів приєднуватися до жодної політичної сили.

Трактувати таку заяву можна як у контексті того, що він залишатиметься в орбіті «БПП», так і у тому сенсі, що премʼєр має намір створити власний політичний проект.

Про останній почали писати й загальноукраїнські ЗМІ. З огляду на дуже помірне представництво в Уряді вінницьких кадрів (при всіх потугах опонентів провести паралелі між “донецькими”) сумнівно, що такий проект буде будуватись виключно на базі вінницьких кадрів. Скоріш за все політичний проект чинного прем’єр-міністра буде мати загальноукраїнський інтегрований формат.

Взагалі, питання кадрів є чи не найбільшою проблемою української політики. У «час Ч», здається, просто не залишиться фахівців, які можуть і вміють робити результат.

Але то є проблеми політиків, а не громади.

Завжди Ваш Віталій Горковчук 😉