• Представниця 15-го виборчого округу Лариса Білозір взяла участь у роботі Міжнародної конференції з питань відновлення України (Ukraine Recovery Conference) у швейцарському Лугано, яка триватиме 4-5 липня.

На представницький захід прибули представники понад 20 міжнародних організацій та 40 держав, члени Уряду України, депутати Парламенту, делегати від бізнесу, громадянського суспільства, медіа.

Парламентська делегація, у складі якої перебувала Лариса Білозір презентувала власні напрацювання для формулювання відповідей на величезні виклики, які постануть перед нашою країною у повоєнний період.

“Україна презентувала план відновлення країни — документ обсягом близько 2000 сторінок. У ньому представлений широкий перелік проектів у галузі інфраструктури та безпеки, інвестицій у аграрний сектор, клімат та цифрову економіку, а також у диверсифікацію енергетичних ресурсів. Допомога Євросоюзу на відновлення України після війни може перевищити 500 мільярдів євро”, — прокоментувала роботу делегації Лариса Білозір.

У ході роботи конференції було оголошено, що Європейська комісія вивчає варіанти фінансування, на базі грантів, позик та започаткування Європейської платформи, яка об’єднає зусилля кран-членів ЄС по відновленню України. Однією з можливостей є спільне запозичення на ринках, аналогічне механізму збору коштів для відновлення після пандемії ЄС.

“Європейські партнери готові до швидкого відновлення України, поки єдиною перешкодою, звичайно, наші партнери бачать продовження широкомасштабної війни на території України та системність звірств, які чинить Росія на території нашої країни. Але ми всі впевнені, що Україна має виграти цей мир, для себе та для всього цивілізованого світу і обов’язково відродитися!” — резюмувала народна депутатка від Вінниччини.

Нагадаємо, серед ключових принципів у проєкті відбудови України Президент Володимир Зеленський назвав максимальну безпеку, максимальну технологічність, максимальне дотримання екологічних стандартів, максимальне застосування зелених технологій, максимальну спрямованість на інтереси громад і максимальну прозорість при плануванні та використанні коштів.

Очікується, що обсяг міжнародної фінансової допомоги Україні може становити понад пів трильйона євро.

В рамках конференції також розглядатимуться реформи, які Україні необхідно здійснити в умовах війни для отримання допомоги від партнерів, включаючи продовження боротьби з корупцією. По завершенню обговорення ключових шляхів відновлення країни в соціальному, економічному, екологічному та інфраструктурному напрямках, буде подано спільну декларацію з викладом найважливіших підсумків конференції.


Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net