• Ми неодноразово писали про діяльність народних депутатів України від Вінниччини під час війни. Але сьогодні, після двох місяців відкритого вторгнення, можна зробити й певні узагальнення.

Нардеп від 11 виборчого округу Максим Пашковський залишився в Україні.

Працював у Верховній Раді та неодноразово виїздив до Вінниці для формування гуманітарних вантажів, про що звітував у Фейсбуці. У ЗМІ появлявся відносно мало, але все ж певні коментарі місцевим виданням давав.

Залишився в Україні і його колега у 12 виборчому окрузі Анатолій Драбовський, якого однак за цей час не видно було на власному окрузі. Принаймні, дані Google про відповідні ініціативи нардепа не повідомляють.

Що робив Петро Юрчишин (13 округ) у лютому, березня і першій половині квітня – залишається загадкою, адже його офіційна сторінка у Фейсбуці відомостей про це не дає. Перше повідомлення про його роботу у Раді відноситься до 11 квітня, коли він дистанційно взяв участь у роботі аграрного комітету ВРУ, а 15-го, нарешті, появився й у сесійній залі. Крім того, у ЗМІ з’явилися повідомлення про чергове лобіювання Юрчишиним інтересів аграріїв (нагадаємо, у минулі роки його фірма «Візит» була одним з найбільших отримувачів бюджетних дотацій).

Постійно на зв’язку з виборцями нардеп від 14 виборчого округу Ірина Борзова. Парламентарка системно відвідує всі райони області і активно комунікує з мешканцями області через соцмережі та продовжує діяльність в стінах Верховної Ради.

У фокусі уваги громадськості та ЗМІ й низка вінницьких нардепів з депутатської групи «Довіра» – Лариса Білозір, Геннадій Вацак і Микола Кучер (16, 15 і 17 виборчі округи), які входять до ГО “Ми — Вінничани”.

Активність і в окрузі, і в ЗМІ проявляє Геннадій Вацак. Кількість гуманітарної допомоги відправленою нардепом в постраждалі регіони країни вимірюється сотнями тонн.

Регулярно звітує про свою роботу і волонтерську діяльність Микола Кучер, якої реально багато. Від продуктів харчування і засобів захисту для захисників, до розселення і допомоги переселенцям і автомібілів та спецобладнання дл ЗСУ.

За сприяння Лариси Білозір у Ладижині розпочав роботу гуманітарний штаб. Також представниця 15 округу була й на історичній сесії в ПАСЕ, під час якої країну-агресора виключили з цієї організації. Можна сказати й про те, що саме Білозір — єдина депутатка від Вінниччини — в опитуванні Руху «Чесно» окреслила стратегічні завдання депутатського корпусу парламенту у найближчий після перемоги час.

Зокрема, у якості пріоритетних напрямків державного будівництва парламентарка визначила комплексну відбудову населених пунктів і регіонів, розроблення проєктів законодавчих актів з питань житлової політики та забезпечення житлом громадян, які його втратили внаслідок збройної агресії російської федерації, на територіях, що не зазнали руйнувань.

Повний текст: Після перемоги. Як депутати готують країну до життя по-новому

Крім іншого, переселенці — це і величезний трудовий резерв, який територіальні громади можуть використати для власного розвитку.

“За цей короткий період ми зрозуміли, що окрім термінового задоволення потреб, які виникли у громадян та громад через війну, є запит на відродження життя, на відносну сталість проєктів, особливо у більш безпечних місцях України. У місцях, де у людей існує можливість працювати через розташовані там сталі підприємства і бізнеси. Потрібно розбудовувати міста, містечка, села в опорних і тилових громадах”, – зазначила у власному коментарі Лариса Білозір.

Як приклад, вона наводила територію тилової Вінницької області, де населення деяких громад збільшилося чи не вдвічі. Тож сьогодні Україна потребує нової Генеральної схеми України для визначення державних пріоритетів у відновленні території України та використання новітніх технологій будівництва з урахуванням економічних проблем післявоєнного часу.

Помітно роботу у Верховній Раді й депутата від 18 виборчого округу Олега Мейдича, хоча більша частка новин з його стрічки присвячена партійному лідеру — Юлії Тимошенко. Проте в частині гуманітраної і волонтерської діяльності активність Мейдича системна і продуктивна. Щоправда про цю частину своєї діяльності парламентр воліє у засобах самової інформації та соцмережах не розповідати.

Надає допомогу вінничанам з місцем проживання і Юлія Овчинникова, яка пройшла до парламенту за списками “Слуги народу”. А ось інша депутатка від “Голосу” – Олександра Устінова, яка поїхала ще до війни народжувати у США, досі в Україну не повернулася.


Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net