Народний депутат І. Спориш не виконує обіцянок. 15 округ вакантний?

Аналітичний портал «Слово і Діло» оприлюднив інформацію, нищівну для політичної репутації народного депутата Івана Спориша («БПП»).

Депутат наобіцяв спрямувати кошти з депутатського фонду на підтримку створення госпітального округу на базі Тульчинської центральної районної лікарні Вінницької області. Але жодних грошей на рахунки лікарні не надійшло, а два запити «Слова і Діла» залишилися без відповіді.

Як висновок, портал фіксує вбивчу для політика інформацію: «Згідно з моніторингом «Слова і Діла», Іван Спориш дав 9 обіцянок, з яких не було виконано жодної, а 2 – провалив».

З огляду на проведення у наступному році чергових парламентських виборів, а також не виключено, ще й цього року – дострокових, до особи Спориша слід придивитися уважніше.

З 1988 року Спориш є керівником колгоспу (нині – приватне підприємство) «Перемога» с. Високе Томашпільського району. Аграрій середньої ланки. Був депутатом обласної ради від «Нашої України». Боровся з «регіоналами», які хотіли віджати його бізнес. Намагався балотуватися у 2012 році у 15 виборчому окрузі, але зняв свою кандидатуру.

Восени 2014 року переміг у 15 окрузі, здобувши 34,04% голосів виборців. Другим став генерал СБУ Василь Вовк, який йшов від «Народного Фронту» (29,18%). Під час кампанії особливою агітацією не займався, сповна використавши бренд «БПП», у базовій для цієї політичної сили області. У виборчій програмі стверджував, що поділяє цінності Петра Порошенка, що народних депутатів має бути не більше 300 осіб, що не допустить перетворення землі на товар. Стверджував, що він та його команда сприятимуть налагодженню транспортного сполучення між районними центрами і селами, а також розвиткові інфраструктури.

Вважається старанним депутатом, зокрема, увійшов у ТОП депутатів, які в статистичному розрізі найчастіше голосували «за». Так Спориш 9 300 разів натиснув зелену кнопку у 11 323 випадках голосувань за питання порядку денного. Тобто за три роки підтримав винесені на розгляд ініціативи у понад 80% випадків. 

Із самостійних ініціатив Спориша запам’яталося хіба що жонглювання крашанками.

Розповідав, що тарифи підняли у 2014 році тимчасово, і скори їх знизять. І взагалі – «просив усіх перетерпіти 2015 рік, аби не давати Путіну приводу для критики, ніби у нас лише страйки та мітинги».

Декларація – більш, ніж скромна.

На банківських рахунках – 100 тис. грн., а «кешу» не вказано жодного. Дві автівки – ВАЗ Спориша і Сітроен жінки.

Звісно, такі декларації слід оцінювати скептично, але про дещо вони розповісти можуть.

Особливих дивідендів Спориш під час депутатської каденції не заробив (і це репутаційний «плюс»), але в окрузі, як з’ясувалося, працював слабко, а також став асоціюватися у виборців з антирейтинговою владою (а це «мінус»).

Тому його вдалий виступ під час наступної виборчої кампанії – під великим питанням.
Взагалі, у 15 окрузі яскраво виражених лідерів немає. 2012 року тут переміг губернатор-«регіонал» Микола Джига, який з того часу на політичній арені Вінниччині не з’являється. Друге місце тоді зайняв Василь Вовк, який за два роки програв і Споришу.

Повернення Вовка також під питанням, адже причетність до яценюковського «Народного Фронту» навряд чи додасть йому електоральних балів.

Отже, 15 округ є тією територією, яку уже за декілька місяців почнуть «обробляти» як заїжджі «варяги», так і місцеві політики.

 

 

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net