На Вінниччині голова РДА нагадав Президенту про невиконані обіцянки з Майдану

Я живу, постоянно краснея
за упадок ума и морали:
раньше врали гораздо честнее
и намного изящнее крали.

Игорь Губерман


Саме цим віршом радянсько-російського поета та письменника Ігора Губермана закінчується саркастична відеонарізка в яку увійшли виступи тогочасних лідерів опозиції на Народних Віче в столиці. Серед героїв стьобної нарізки діючий Президент України – Петро Порошенко, міський голова Києва – Віталій Кличко, лідер “Народного фронту” – Арсеній Яценюк, керівник РНБО – Олександр Турчинов та інші.

Автори нарізки зібрали вимоги лідерів демократичної опозиції до режиму Януковича та зафіксували особисті зобов’язання лідерів опозиції щодо майбутнього країни, яке вони обіцяли забезпечити після перемоги Революції Гідності.

Обещания на Майдане#революціягідності #небеснасотня #корупція

Posted by Сергей Коптелов on 2018 m. vasario 20 d.

Це відео подається як таке, що вказує на схожість проблем в країні та прирівнює діяльність демократично обраної влади до часів правління в Україні “Партії регіонів”, – що доводить процитований авторами відео вірш на чотири рядки: “раніше брехали чесніше” та “витонченіше крали”.

Звісно в умовах демократичного суспільства та однієї з головних ознак такого державного устрою – свободи слова, кожен громадянин має право вільно висловлювати власні думки, уподобання та оцінки владі. Але в даному випадку джерело розповсюдження таких критичних відео виглядає досить дивно.

Цей критичний пост журналісти нашого видання знайшли переглядаючи сторінки діючих голів районних адміністрацій Вінницької області.

Так вчора, 25 березня, різко опозиційне відео оприлюднив керівник Козятинського району – Олег Оркуша. Приправивши його особистим коментарем та хештегом #корупція:

А Я ЧО? Я НІЧО. ЦЕ НЕ Я! ЦЕ ІСТОРІЯ. ЦЕ ЮТЮБ І НАРОДНА ПАМЯТЬ. А Я НІЧО. А ТО ЧО ДА ЧО…

На перший погляд така позиція голови РДА (виключно президентська вертикаль) по відношенню до власного керівника, виглядає доволі дивно, якщо не сказати вкрай алогічно і дещо хворобливо.

Не секрет, що з кожною людиною іноді трапляються мережеві ляпі і навіть випадкові пости, але не в цьому випадку. До того ж місцеві медіа раніше вже помічали внутрішньо-вертикальну опозицію у Вінницькій області в особі голів РДА.

Приблизно рік тому в ефірі обласного телеканалу той же Олег Оркуша заявив, що не вважає Президента України лідером нації. Принаймні так його виступ на телебаченні та окремі цитати інтерпритували місцеві журналісти.

Я не побоюсь цього сказати. На мою особисту думку сьогодні ще не має того лідера нації, який би міг об’єднати всю націю і всі політичні сили, – заявив тоді голова Козятинської РДА.

Але не президентом єдиним обмежується критика керівника району. Дісталось на горіхи від Олега Оркуші і окремим чинним міністрам.

АУУУУУ! ПАНІ ГРИНЕВИЧ, ВІДКРИЙТЕ СВОЇ ОЧКИ І ВКЛЮЧІТЬ СВОЇ МІЗКИ – ОСЬ ЯКОЮ МАЄ БУТИ УКРАЇНСЬКА І ШКОЛА І ДІТИ, – знову капс-локом пише голова району.

Як тут не згадати наш останній матеріал, який викликав неабиякий резонанс,- “Загублена сесія Вінницької обласної ради. Післямова з точки зору інформаційного ефекту”. Саме в ньому ми висловили припущення щодо поглиблення кадрової кризи у Вінницькій області. Чи доводить така позиція і публічні висловлювання голів районів наші припущення – судити читачам, але принаймні замислитись про міцність президентської вертикалі потрібно.

Віталій Горковчук

 

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net