Після укрупнення районів та змін в законодавство, кількість районних рад у Вінницькій області скоротилася з 27 до 6. І хоча функції нових райрад доволі сумнівні, так як основні повноваження та бюджетні можливості перейшли на базових рівень ОТГ, на місцевих виборах, до райрад обирали депутатів, а ті, вже на перших сесіях, обрали керівництво цих рад.

І всі новообрані керівники – жодного разу не працювали на подібних посадах. Проте, їх не можна назвати недосвідченими. Всі вони мають досвід керівництва. Хто – департаментом, хто – сільрадою, а хто й – райдержадміністрацією.

І усі обрані голови (крім Могилів-Подільської райради, де голову обиратимуть 9 грудня), представники «Української стратегії Гройсмана». Хоча, до цього вони представляли зовсім інші політичні сили.

Вінницький район

Отже, на першому засіданні, ще 24 листопада головою Вінницької районної ради VIII скликання обрано Ігоря Шутака – представника політичної партії «Українська Стратегія Гройсмана». Його кандидатуру підтримали 59 народних обранців з 61 присутніх. Він був єдиним кандидатом на крісло голови райради.

Ігор Шутак в1995 році закінчив факультет «Міжнародних економічних відносин» Львівської комерційної академії, закінчив Академію державного управління при Президентові України. З 1998 року перебував на державній службі, спочатку – в секретаріаті Вінницької обласної державної адміністрації, потім – в управлінні з питань внутрішньої політики обласної державної адміністрації. В 2000 році перейшов на роботу до Вінницької міської ради на посаду радника міського голови. З березня 2005 року до березня 2011 року – начальник управління комунального майна міської ради. З 01.04.2011року – Директор департаменту комунальних ресурсів Вінницької міської ради. З 15.12.2016 року – Директор департаменту комунального майна Вінницької міської ради.

Гайсинський район

3 грудня 2020 року розпочала свою роботу перша сесія новообраної Гайсинської районної ради восьмого скликання. На ній й обрали й голову ради. Ним став теж представник політичної партії «Українська Стратегія Гройсмана» Віталій Савчук.

Віталій Савчук народився 28.08.1982 року. Проживає в с. Рогізка Чечельницького району. З 2016 року займав посаду першого заступника голови Чечельницької районної державної адміністрації.

Могилів-Подільський район

У Могилів-Подільському районі голову райради ще не обрали. На 1 сесії депутати запропонували 3 кандидатури на посаду голови:

Жереб Вілен – ПП «Українська Стратегія Гройсмана»
Марченко Сергій – «Опозиційна платформа – за життя»
Сірант Володимир – ВО «Батьківщина».

За результатами таємного голосування депутати не прийшли спільної думки та голову районної ради 8 скликання не було обрано. Депутати прийняли рішення зробити перерву до 9 грудня і продовжити сесію та можливо, обрати голову.

Тульчинський район

Головою Тульчинської районної ради депутати обрали Василя Неборецького. Він представляє «Українську стратегію Гройсмана». Народився народився 1 січня 1970 р. Був Богданівським сільським голова. Проживає у с. Богданівка, Тульчинський р-н, Вінницька обл.

Жмеринський район

У Жмеринській райраді теж голову обирали з другої спроби. 1 грудня, на першій сесії це зробити не вдалося. На посаду претендували двоє: Володимир Бігас ( «Європейська солідарність») та Анатолій Бешлей («Українська стратегія Гройсмана»). Жоден з них не набрав тоді необхідної кількості голосів. А у п’ятницю, 4 грудня на другому засіданні сесії головою обрали Анатолія Бешлея.

Новий голова – народився у 1960 р., освіта вища, безпартійний, він пенсіонер МВС. Проживає у м. Шаргород. У 2015 році балотувався до Вінницької облради від “Аграрної партії”. Тоді ще він був членом Аграрної партії України, працював у ТОВ “Агро-Кряж – 1” виконавчим директором.

Хмільницький район

Хмільницьку районну раду очолив Юрій Слабчук. В ході таємного голосування, його кандидатуру підтримали 42 депутати.

Він народився у 1976 році, отримав вищу освіту, член політичної партії “Українська стратегія Гройсмана”, фізична особа-підприємець, місце проживання: м. Калинівка. До цього – був головою Козятинської РДА, а також був депутатом Калинівської районної ради від “Блоку Петра Порошенка”, першим заступником голови Калинівської райдержадміністрації.


Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net