В середу, 9 грудня, мало відбутися продовження першої сесії у укрупненій Могилів-Подільській райраді. Депутати мали обрати голову цього органу, утвореного з кількох південних районів.

Порередньо, про обрання голови депутати домовилися на погоджувальній раді.

Нагадаємо, що на 1 сесії районної ради в листопаді, депутати не змогли обрати голову. Це планували зробити сьогодні.

Але на 10 годину ранку в зал засідань прибуло 15 депутатів із 42 обраних до новоутвореної ради. Ось, ті хто з’явився на засідання:

ВО «Батьківщина» – 5 із 5 депутатів, «Європейська Солідарність» – 2 із 5, «За майбутнє» – 2 із 3, «ОПЗЖ» – 1 з 5, «Сила і Честь» – 1 з 4, «Слуга народу» 4 з 5 і жодного депутата від ПП «Українська стратегія Гройсмана».

Тож, кворуму не було.

Депутатам не вдалося продовжити роботу сесії, тому було вирішено ще раз зібратися на засідання погоджувальної ради. На ньому вирішили: чергову частину першого пленарного засідання провести 15 грудня 2020 року о 10 годині в залі засідань районної ради.

Тож, обрання голови райради знову відкладається на невизначений термін. Щоправда, з огляду на те, що функції, Могилів-Подільської райради (як і п’яти інших в області), не з’ясовані остаточно, бюджет району затверджувати не потрібно, то політичні танці навколо посади голови органу місцевого самоврядування, який невідомо що вирішуватиме, можуть тривати до нескінченності.

Тим більше, що «безголов’я» у Могилів-Подільській районній раді жодним чином не вплине на стан справ в громадах укрупненого Могилів-Подільського району.

Нагадаємо, що за посаду голови райради змагаються троє:

Жереб Вілен Миколайович – ПП «Українська Стратегія Гройсмана»

Марченко Сергій Павлович – «Опозиційна платформа – за життя»

Сірант Володимир Володимирович – ВО «Батьківщина».

Головна боротьба розгортається між Володимиром Сірантом та Віленом Жеребом. В оточенні депутатів кажуть, що сьогодні ВО «Батьківщина» готувалася «дати бій», і обрати головою Сіранта. Його готові були підтримати ті депутати, що приїхали на сесію. Ну а решта – були не готові, тому й не з’явилися на засідання.

Нагадаємо політичні розклади у «укрупненій» Могилів-Поділській районній раді:
“Українська стратегія гройсмана” – 14 депутатів, вини мають найбільше місць в раді, але не мають більшості. По п’ять депутатів мають «Європейська солідарність», «Слуга народу», «Батьківшина», «ОПЗЖ» і по 4 обранці – «Сила і Честь» і «За майбутнє».

З огляду на такі рухи, обирати голову та його заступників в районі можуть довго. Поки не знайдуть компромісну фігуру. Але очевидно, що новий голова має прийняти від Ямпільської, Чернівецької, Мурованокуриловецької райрад, які були розформовані постановою Верховної Ради України № 807-IX від 17 липня 2020 року. Законодавці дали завершити всі процедурні питання щодо майнових та інших відносин до 1 червня 2021 року. Тож, до цього є ще півроку. І ніби – поспішати нікуди.

А депутатам слід готуватися до дедлайну 15 грудня. Погоджувальна рада вирішила в цей день продовжити сесію, і обрати керівництво ради. Але тут є деталь: погоджувальна рада складалася з тих депутатів, що з’явилися на засідання. Не відомо, що з цього приводу думають ті, що засідання 9 грудня ігнорували.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net